فهرست
سبک ویژه تاتنهام: تیم پوچتینو شگفتی‌ساز می‌شود
سبک ویژه تاتنهام: تیم پوچتینو شگفتی‌ساز می‌شود

سبک ویژه تاتنهام: تیم پوچتینو شگفتی‌ساز می‌شود

آی اسپورت- مائوریسیو پوچتینو از بازیکنان تیمش خواسته بود برای بازی مقابل رئال مادرید همان روشی را بازی کنند که در بازی‌های لیگ استفاده می‌کنند و فرقی بین این حریف با حریفان دیگر نگذارند. روشش هم پاسکاری زیاد بود. این تیم مدام می‎خواست توپ را در اختیار داشته باشد و خط دفاعی‌اش هم در این کار با دیگر خطوط تیم همکاری می‎کرد. همچنین این تیم استفاده از توپ‌های بلند را محدود کرده بود و این تاکتیکش بود.

در بازی رئال مادرید و تاتنهام هر دو تیم در حالی به میدان رفتند که برای پیروزی در بازی انگیزه داشتند و در نتیجه بازی بسیار فشرده و بسته شد. اما می‌توان تیم انگلیسی را در نهایت تیم برتر مسابقه معرفی کرد و این موضوع باعث شده که من به این نتیجه برسم تیم‌های انگلیسی این دوره  نسبت به تیم‌های این کشور که فصل گذشته در لیگ قهرمانان حاضر بودند پیشرفت داشته‌اند و بهتر شدند.

این تیم‌ها این روزها سبک بازی انعطاف‎پذیری دارند، سازماندهی‎شان بهتر است و شاید بتوان گفت بازیکنان و مربیان بهتری هم دارند. این تیم تاتنهام به اندازه دو تیم منچستری هوادار ندارد، اما تیمی است که با ایده‌های مشخص و واضح ساخته شده و با انگیزه و هیجان زیاد بازی می‎کند.

در بازی مقابل رئال تیم شمال لندنی دیسیپلین خوبی داشت و بیشتر اوقات توپ را از خط دفاعی و با نظم و صبر به خط حمله‎اش رساند و حمله تیم را ترتیب داد. چندین بار هم البته در انجام این کار ناموفق بود. اما بارها این تیم فلسفه‏اش را به نمایش گذاشت، فلسفه پاسکاری بین مثلث‌ها که بیشتر در آن آئوریر و سانچس حضور داشتند.

یکی دیگر از بازیکنان این مثلث بیشتر اوقات اریکسن بود که در مرکز زمین فضای مناسب به دست می‎آورد. بعد از آن هم توپ به زوج خط حمله یعنی کین و یورنته می‎رسید که به بهترین شکل می‎توانستند از موقعیت‎ها استفاده کنند.

شاید حالا زمانش باشد که این موضوع را بررسی کنیم، تیم‎های انگلیسی حداقل در لیگ قهرمانان پیشرفتی رو به جلو داشته‎اند. مقابل مادرید آن‌ها تیم برتر میدان بودند، مادریدی که در خانه بازی می‎کرد و طبیعتا باید بیشتر بازی در زمین تاتنهام برگزار می‏شد که چنین چیزی اتفاق نیفتاد. شاید مالکیت توپ بهتر برای تیم زیدان بود، اما نتوانستند هیچ بهره‌ای از این مالکیت ببرند. تاتنهام هم با اعتماد به فلسفه‎اش بازی می‎کرد و ایمان داشت که به زودی پاداشش را خواهد گرفت.

 

 

۳    
آی اسپورت
2017-10-20 09:50:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر