فهرست
پیش بازی بایرن مونیخ- وولفسبورگ؛ با گرگ ها می رقصد
پیش بازی بایرن مونیخ- وولفسبورگ؛ با گرگ ها می رقصد

پیش بازی بایرن مونیخ- وولفسبورگ؛ با گرگ ها می رقصد

آی اسپورت- فصل جدید رقابت های بوندس لیگا امشب با دیدارهای تیم های بایرن مونیخ و وولفسبورگ آغاز می شود، فصلی که بایرنی ها ترجیح می دادند کمی دیرتر شروع شود اما رقبای بوندس لیگایی که می دانند نه در بازار نقل و انتقالات و نه در زمین مسابقه، توان مقابله با بایرن را ندارند، ترجیح حداقل از خستگی ستاره های پرشمار این تیم که در جام جهانی حضور داشتند، استفاده کنند.

بایرن در سال 2007 و 2011، فصول بعد از دو جام جهانی گذشته، نتوانست در بوندس لیگا به قهرمانی برسد اما با انبوه ستاره هایی که آنها دارند و البته حضور گواردیولا، بعید است آن ناکامی ها دراین فصل تکرار شود؛ مگر اینکه اتفاق ویژه ای رخ بدهد. اما برای وولفسبورگ، تکرار رتبه پنجم فصل قبل هم می تواند نتیجه قابل قبولی باشد؛ رتبه ای که حضور آنها در رقابت های اروپایی را تضمین می کند.

 

بایرن مونیخ؛ استارت با ساق های خسته

اگر قهرمانی آلمان در جام جهانی که بیش از همه به لطف ستاره های بایرن مونیخ رقم خورد، این کشور را غرق در شادی کرد، برای مدیران و کادر فنی بایرن، نگران کننده هم بود.رومنیگه در جلسه مدیران باشگاه، پیشنهاد تعویض رقابت ها را داد اما سایر باشگاه ها موافقت نکردند تا به این ترتیب، تیم گواردیولا رقابت ها را در حالی شروع کند که هنوز بازیکنانی مانند فیلیپ لام، ژروم بواتنگ، توماس مولر و ارین روبن، به طور کامل آماده نیستند و باستین شواین اشتایگر نیز به دلیل اسیب دیدگی، برای چند هفته از میادین دور خواهد بود. ضمن اینکه فرانک ریبری هم به تازگی به میادین برگشته و بعید است گواردیولااز او در ترکیب اصلی استفاده کند.

البته بایرن در چنین شرایطی توانست در آخرین دیدارش، پروسن مونستر را در جام حذفی ب نتیجه 4-1 شکست دهد. البته دیدار مقابل وولفسبورگ کاملا متفاوت است و باواریایی ها به نمایش بهتری نیاز دارند. آخرین رویارویی دو تیم در ماه مارس گذشته در خانه وولفسبورگ، با پیروزی 6-1 بایرن به پایان رسید اما بعید است شاگردان پپ فردا شب بتوانند این طور قدرتنمایی کنند.

 

وولفسبورگ؛ آماده برای یک فصل خوب

معمولا تیم های کوچکی که در یک فصل نتایج خوبی کسب می کنند، در بازار نقل و انتقالات توسط باشگاه های بزرگتر از ستاره های شان خالی می شوند تا افتی محسوس را تجربه کنند اما وولفسبورگ علی رغم نتایج خوبی که فصل پیش گرفت، ستاره هایش را حفظ کرد تا چشم به یک فصل بهتر داشته باشد. دیه گو بنالیو، ریکاردو رودریگز، لوئیز گوستاوو، ده بروین و اولیچ، همگی در این فصل برای وولفسبورگ بازی خواهند کرد تا دیتر هکینگ دغدغه ای از این نظر نداشته باشد. شاید تنها نگرانی او، وضعیت انظباطی خرید جدیدش، نیکلاس بنتنر باشد. ستاره دانمارکی که در زمان حضور در آرسنال، حسابی خبرساز بود، این تابستان به وولفسبورگ رفته و حالا هکینگ باید کاری را بکند که ونگر از پس آن برنیامد؛ سر به راه کردن بنتنر؛ اتفاقی که اگر رخ بدهد، شاید وولفسبورگ جواز حضور در لیگ قهرمانان را نیز به دست بیاورد.

 

     
آی اسپورت
2014-08-22 10:00:06
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر