فهرست
پیش بازی اتلتیکو- رئال؛ سوپرکاپ در دوراهی کالدرون و برنابئو
پیش بازی اتلتیکو- رئال؛ سوپرکاپ در دوراهی کالدرون و برنابئو

پیش بازی اتلتیکو- رئال؛ سوپرکاپ در دوراهی کالدرون و برنابئو

آی اسپورت- سه روز بعد از تساوی در سانتیاگو برنابئو، دو تیم شهر مادرید امشب برای فتح سوپرکاپ اسپانیا مقابل هم قرار خواهند گرفت. تساوی 1-1، شانس اتلتیکو برای رسیدن به جام را افزایش داده اما شاگردان سیمئونه هنوز فراموش نکرده اند که رئال سال گذشته و در کوپا دل ری، آنها را خانه شکست داد و تنها یک گل، نمی تواند حاشیه امنیت خوبی برای پیروزی آنها باشد.

 

اتلتیکو مادرید؛ جنگجویان کالدرون

دیه گو سیمئونه در کنفرانس مطبوعاتی پیش از این بازی گفت که تیمش با از دست دادن چند ستاره اش، دیگر تیم سال قبل نیست و نمی تواند با رئال و بارسا که برای خرید یک بازیکن 80 میلیون یورو می پردازند، رقابت کنند. البته این تحلیل برای یک لیگ طولانی، چندان دور از واقعیت نیست و کار اتلتیکو برای تکرار عنوان قهرمانی شان در لالیگا کار دشواری در پیش دارند. اما در یک یا دو بازی، آنها همچنان می توانند از اسلحه اصلی شان که بیش از حضور یک یا دو ستاره به کارشان می آید، استفاده کنند؛ مبارزه جویی و تسلیم نشدن.

آنها به لطف همین روحیه بود که علی رغم دریافت گل در دقیقه 81 دیدار رفت، توانستند آن را جبران کنند تا با امیدواری بیشتری پای به میدان بگذارند. اگر خط دفاعی اتلتیکو بتواند مانند دیدار رفت برابر خط حمله خطرناک رئالی ها ایستادگی کند، می توانند به فتح سوپرکاپ بسیار امیدوار باشند. آنها سال گذشته تنها به دلیل گل زده کمتر در خانه حریف، این جام را به بارسا واگذار کردند و شاید امسال به لطف همین قانون، جام را از چنگ رئال خارج کنند.

 

رئال؛ دو از شیش؟

بعد از فتح سوپرکاپ اروپا، رئالی ها امیدوار بودند که با خریدهایی که در تابستان انجام دادند و البته تضعیف شدن اتلتیکو در همین مدت، خیلی راحت سوپرکاپ اسپانیا را هم از آن خود کنند اما برخلاف دیدار برابر سویا در کاردیف، مردان آنچلوتی چندان نمایش درخشانی در دیدار رفت، به ویژه در نیمه اول، نداشتند تا کارشان برای گرفتن دومین جام فصل 15-2014 دشوار شود.

البته خبر خوب برای آنها، بهبودی کریس رونالدو بود که در دیدار قبل، در بین دو نیمه جای خود را خامس رودریگس داد و امشب در ترکیب اصلی به میدان خواهد رفت. آنخل دی ماریا هم که در دیدار قبلی به عنوان بازیکن تعویضی به میدان رفت، از ابتدا بازی خواهد کرد؛ اتفاقی که شاید برای آخرین بار رخ بدهد و این، آخرین بازی او برای کهکشانی ها باشد. حضور دی ماریا می تواند به خارج شدن مودریچ یا تونی  کروس از ترکیب رئال منجر شود.

آنچلوتی گفته بود که نسبت به دیدار رفت تغییراتی در ترکیب تیمش ایجاد خواهد کرد و شاید این اتفاق در خط دفاعی هم رخ بدهد.

     
آی اسپورت
2014-08-22 11:08:23
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر