فهرست
مجیدی و راهی که پیش رو دارد
مجیدی و راهی که پیش رو دارد

مجیدی و راهی که پیش رو دارد

آی اسپورت - درباره بازی استقلال مقابل الکویت نگاه‌ها توأم با امید و نگرانی است، امید از اینکه استقلال برنده‌ای سختکوش بود و نگرانی بابت اینکه استقلال شباهت‌هایش به تیم استراماچونی را تا اندازه‌ای قابل اعتنا از دست داده بود.

بی‌شک قرار نیست فرهاد مجیدی مو به مو مشغول اجرای ایده‌های استراماچونی باشد. این انتظار بیجایی است که منتظر ادامه راه استراماچونی توسط مجیدی باشیم اما هوادارانی که با تیم استراماچونی و با نشانه‌های فنی آن تیم امیدوار شده بودند، حالا شاید ناخودآگاه منتظرند همان روند امیدوارکننده ادامه داشته باشد.

فرهاد مجیدی اما باید خیلی زود مسیرهای تازه را برای تیمش پیدا کند. او هنوز فرصت ساختن تیم تازه‌اش را نداشته و هنوز زمان لازم است تا درباره تیم مجیدی بحث کنیم. فرهاد مجیدی با استقلالی که در هفته گذشته حتی زمین تمرین مناسب نداشت، نمی‌تواند ایده‌های خودش را به تصویر بکشد. مجیدی پس از پیروزی مقابل الکویت به درستی از آندره‌آ استراماچونی و نقش او در تیم تشکر کرد و این شاید آخرین تشکر لازم از استراماچونی باشد. او حالا باید تیم ساختن با ایده‌های خودش را آغاز کند.

بله، کار ساده‌ای نیست. فرهاد مجیدی اولین تجربه جدی خود را پشت سر می‌گذارد و پس از آن چند بازی سرمربیگری موقت بعد از وینفرد شفر، حالا مسئولیت جدی‌تری را در استقلال بر عهده دارد.

فرهاد مجیدی حتماً تیمش را مقابل الکویت دید، بهتر شناخت و بهتر فهمید که چه پروژه‌ای پیش روی خود دارد. تا بازی با الریان البته وقت تنگ است اما مجیدی بعد از پلی‌آف باید پرونده تازه‌ای برای کارش بگشاید، پرونده‌ای فنی و بزرگ برای ساختن تیمی که نویدش را می‌داد، همان استقلال رویایی که همیشه می‌گفت با هواداران خواهد ساخت.

حالا مجیدی بهتر می‌بیند که کار در میانه میدان با مدیران و باشگاهی که دچار خطاهای مدیریتی است، کار آسانی نیست اما او حق ندارد رویاهایش را فراموش کند. مربیان با رویاهای بزرگ زنده‌اند.

مجیدی وقتی به استقلال رفت، حتی هواداران را همراه خود نمی‌دید. او با واکنش هواداران مواجه شد و به خوبی دید که جلب پسند هواداران در مربیگری با جلب لایک در اینستاگرام تفاوت‌های اساسی دارد. او همیشه از ساختن استقلال رویایی خود با همراهی هواداران حرف می‌زد اما حالا شاید بهتر بداند که حرف زدن از استقلال رویایی، خود رویاپردازانه است. رویای مربی می‌تواند بزرگ باشد اما رسیدن به رویاها جز پله پله و قدم به قدم راهی ندارد. مجیدی اگر مقابل الریان برنده باشد، همراهی هواداران را بیشتر جلب خواهد کرد و پس از موفقیت مقابل الریان می‌تواند با اعتبار فنی بیشتری نزد هواداران به لیگ برگردد.

فرهاد مجیدی به درستی با اعتراض‌های اخیرش به شرایط باشگاه نشان داده که درباره راهش وسواس و دقت دارد. او موظف است برای رفتن در مسیر موفقیت، در باشگاه خطاهایی را اصلاح کند. باشگاه استقلال دچار اشتباهات پرشمار است.

در چنین باشگاهی مربی نباید سکوت کند، نباید چشم ببندد و اعتراضش را هرگز نباید دخالت در امور مدیریت دانست. مربی راهی ندارد جز اینکه خود را در مقابل اشتباهات باشگاه مسئول بداند و هواداران را برای اصلاح امور باشگاه همراه کند. اتفاقات و تصمیمات بهتری را طلب کند و بخواهد که در باشگاه هوشمندانه رفتار کنند. 

 

ایران ورزشی 

۴    
آی اسپورت
2020-01-27 13:57:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر