فهرست
گزارش روز: درباره عملکرد فوق العاده ی این روزهای صبا؛ احیا شدگان!
گزارش روز: درباره عملکرد فوق العاده ی این روزهای صبا؛ احیا شدگان!

گزارش روز: درباره عملکرد فوق العاده ی این روزهای صبا؛ احیا شدگان!

آی اسپورت- حتی خوش بین ترین هواداران صبا نیز فکر نمی کردند تیم شان تا هفته چهارم باختی نداشته باشد و هشت امتیاز کسب کند ولی مانند سال های اخیر این تیم فصل را خیلی خوب آغاز کرد و خود را جزء مدعیان لیگ قرار داد. جدای از بازیکنان سابق صبا، افرادی هستند که زمان زیادی از حضور آن ها در این تیم نمی گذرد ولی با آمدن شان به صبا موجب موفقیت و گرفتن این نتایج شدند و هم دوران فوتبالی خود را احیا کردند.

1- صمد مرفاوی

خیلی ها می گویند اگر او پشتوانه ای(دلال ها یا یک مافیا) داشت، مثل بعضی مربیان به او صمد خان می گفتند نه آقا صمد. و جایگاه وی در تیم مورد علاقه اش محفوظ بود. اما این مربی هیچ وقت وارد چنین مسائل نشده و همیشه محتاطانه حرف زده و عمل می کند. از استقلال و مس گرفته تا الان که در صبا حضور دارد. پس از دو سال پیاپی که از اواسط فصل به صبا آمد، او امسال تیم را با بودجه نسبتا کم باشگاه صبا ولی آنطور که می خواست بست؛ ترکیبی از بازیکنان باسابقه لیگ برتر که توقع مالی آن چنانی ندارند و عده ای جوان. مرفاوی تا اینجای فصل کار بزرگی انجام داده است و توانسته با تیمی که در شرایط سختی تمریناتش به قم انتقال داده شد، نتایج خوبی کسب کند. وی که چند سال سخت و پرحاشیه را در استقلال و مس گذراند، امسال چراغ خاموش حرکت می کند و اگر به همین روند خود ادامه دهد، در نهایت می تواند تیمش را بالای جدول ببیند.

2- هادی شکوری

با شروع فصل 93-92 منتظر بودیم او را با پیراهن مس کرمان ببینیم اما شکوری به دلایل نامعلومی برای این تیم بازی نکرد و سر از تیم لیگ یکی پدیده مشهد درآورد. درحالی که به نظر می رسید کم کم باید دیگر او را در سطح اول فوتبال ایران نبینیم، اما شکوری در نیم فصل با درخواست مربی که سابقه کار کردن با او در استقلال را داشت به صبا آمد و واقعا هم در کسب رتبه نهمی فصل قبل تیمش تاثیرگزار بود. این مدافع امسال نیز در قم ماند و اکنون یکی از بازیکنانی است که مرفاوی روی او حساب ویژه ای باز کره است.

3- حسین بادامکی

او نیز مانند شکوری فصل قبل را با پدیده آغاز کرد و با اینکه کاپیتان مشهدی ها بود، آن ها را در همان هفته های ابتدایی تنها گذاشت و با حضور در صبا، دوباره به لیگ برتر بازگشت. مرفاوی که سال گذشته تیم بحران زده ای را از مایلی کهن گرفته بود، با اضافه کردن این دو موجب شد تیمش موفق شود. بادامکی هم با حضور در صبا توانست به روزهای خوب خود بازگردد تا جایی که امسال شماره 10 را به او بدهند.

4- ایوب کلانتری

بازیکنی که در قهرمانی سال قبل فولاد تاثیر زیادی داشت، در آخرین روزهای نقل و انتقالات این فصل به شکل عجیبی از تیم محبوبش کنار گذاشته شد. صبایی ها هم خیلی سریع از این فرصت استفاده کردند و با حذف متوسل زاده از لیست تیم شان، او را اضافه کردند. کلانتری هم انتخاب درستی انجام داد، چرا که تا اینجای فصل  بهترین بازیکن صبا بوده است و حالا می تواند به فولادی ها بگوید تا چه اندازه می تواند در یک تیم موثر باشد.

5- احمد حسن زاده

اینکه چهار سال مهاجم یک تیم باشی و تنها 17گل بزنی، نمی تواند آمار خوبی باشد ولی این فصل که حسن زاده از مس جدا شد و به صبا آمد، روزهای بسیار متفاوتی سپری می کند. او که پس از رفتن فرید کریمی به تراکتور، عصای دست مرفاوی در ضد حملات صبا به حساب می آید، تاکنون دو گل به ثمر رسانده است. وی موقعیت های زیادی در چهار هفته ابتدایی از دست داده ولی اکثر کارهای هجومی صبا روی حرکات و سرعت او برنامه ریزی شده است. حالا حسن زاده امید زیادی دارد این روند را ادامه داده تا دوباره به تیم ملی بازگردد.

6- پیروز قربانی

بعد از استقلال و مس، پیروز این فصل برای سومین بار شاگرد مرفاوی شد. او دوران چندان خوبی در راه آهن نداشت، اما امید زیادی دارد در صبا روزهای خوبش در استقلال را تکرار کند و با تیم جدید سهیمه آسیا را کسب کند. هواداران صبا انتقادات زیادی به او می کنند، اما تا این لحظه کادر فنی صبا از بازی قربانی دفاع کرده اند و تاثیر او را در تاکتیک های تیم زیاد می دانند.

7- جلال الدین علی محمدی

با سقوط فجر شیراز این بازیکن به صبا آمد و قطعا اگر انتخاب دیگری داشت، اینطور به چشم نمی آمد. او که در همه دیدار های صبا به طور کامل بازی کرده است، نشان داده جایگزین مناسبی برای مهدی مومنی می باشد؛ ضمن اینکه او اشتباهات کمی در زمین دارد.

8- امید قربانی

از سهمیه های زیر 23سالی که در این فصل به صبا اضافه شدند، تنها او توانست خود را به کادر فنی تیمش تحمیل کند تا در ترکیب ثابت تمیش به میدان برود. قربانی با البدر بندر کنگ توانسته بود به تیم ملی امید برسد اما زمانی که با صبا قرارداد بست در لیست وینگادا حضور نداشت. در سه بازی اول صبا نیز که آرام طبع مصدوم بود، به خوبی توانست جای او را پر کند و با عملکردش حتی یکبار به تیم امید دعوت شد.


محمد چهرقانی 

     
آی اسپورت
2014-08-22 17:50:02
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر