فهرست
هی زلاتان؛ لیورپول کلوپ با گذشته فرق کرده
هی زلاتان؛ لیورپول کلوپ با گذشته فرق کرده

هی زلاتان؛ لیورپول کلوپ با گذشته فرق کرده

آی اسپورت- با مربی گری یورگن کلوپ، لیورپول یکی از تماشایی ترین تیم های لیگ برتر انگلیس شده است. در 12 ماه اخیر این تیم قدرت تهاجمی فوق العاده ای را به نمایش گذاشته است و حالا آن ها به عنوان یکی از مدعیان جدی قهرمانی در آنفیلد به مصاف منچستریونایتد، رقیب دیرینه شان می روند.
اما این اولین بار نیست که تیم مرسی ساید بازی های تماشایی ارائه داده. در دوران مربی گری برندن راجرز، در فصل 14-2013 و با حضور سوارس این تیم واقعا می توانست قهرمان لیگ جزیره شود. آن تیم هم درست مانند تیم کلوپ هفته به هفته رشدی محسوس داشت. چیزی که باعث شد آن ها قهرمان نشوند این بود که تیمشان مشکلات دفاعی داشت و گل های زیادی خورده بود و این تفاضل گلشان را خراب کرد. آن ها در آن فصل 50 گل خورده داشتند.
2 سال و نیم را خیلی سریع به سمت جلو پیش ببرید و به این فصل برسید. به ترکیب تیم کلوپ از اکتبر 2015 که به این تیم آمده توجه کنید. کوتینیو با همکاری سادیو مانه و روبرتو فیرمینیو عملکرد بی نظیری دارد. حالا قرمز ها البته در شرایط برابر با من سیتی با 18 گل زده در 7 بازی بهترین خط حمله لیگ را به خود اختصاص داده اند. اما در آن طرف زمین هنوز سوال باقی می ماند.
هیچ تیمی در نیمه بالای جدول بیش از 10 گل خورده ندارد، اما لیورپول دارد. بدتر این که نیمی از گل های خورده این تیم در دو بازی اول در فصل بوده است. این تیم هنوز نتوانسته در یک بازی کلین شیت کند.
البته نشانه های امیدوار کننده ای هم وجود دارد. در فصل 14-2013 مارتین اسکرتل رهبر خط دفاعی لیورپول بود و به ندرت پیش می آمد که عملکرد فوق العاده و مداوم داشته باشد. با حضور بازیکن ملی پوش اسلواکی همیشه منتظر بودیم اتفاقی بیفتد. البته این موضوع هم بود که در کنار او شریک مطمئنی وجود نداشت که با هم از دروازه سیمون مینیوله دفاع کنند. خودش هم در سطح بهترین مدافعان دنیا نبود.
این روزها دژان لاورن رهبر خط دفاعی است و با آمدن کلوپ اوضاع را کاملا تغییر داده است و رابطه خوبی با جوئل ماتیپ، خرید جدید این تیم دارد. پشت سر آن ها هم لوریس کاریوس هنوز در حال تجربه کسب کردن در دروازه بانی در لیگ برتر انگلیس است. اما آمار او در فصل های اخیر حضورش در بوندسلیگا نشان می دهد که می تواند برای مدت ها طولانی دروازه بان شماره یک لیورپول باشد.

عملکرد ماتیپ در این فصل
عملکرد ماتیپ در این فصل

ماتیپ هم از زمانی که از شالکه به عنوان بازیکنی آزاد به لیورپول آمده همه را با بازی اش به وجد آورده است. فصل گذشته بازیکنی که گزینه اصلی دفاع بود، مامادو ساخو بود. اما حالا پست او به ماتیپ داده شده و او هم به بهترین شکل از عهده اش برآمده است.
مدافع کامرونی 80 درصد تکل صحیح زده و دقت پاسش نزدیک به 90 درصد است. شاید با این آمار فوق العاده هنوز نتوانسته باشد برای تیمش یک کلین شیت را پایه ریزی کند، اما واضح است که با حضور او شکست دادن لیورپول شدیدا سخت تر شده.
کلوپ باور تازه ای به این تیم تزریق کرده است و این باور در حال رسیدن به خط دفاعی هم هست. زلاتان ایبراهیموویچ قرار است یکی از بزرگانی باشد که به زودی شانسش را مقابل خط دفاعی قرمزها امتحان می کند. اما هر نتیجه ای که حاصل شود پیامی از آنفیلد برای دیگر تیم های لیگ برتری فرستاده می شود: این لیورپول دیگر لیورپول قبل نیست.

۱۰ ۱  
آی اسپورت
2016-10-14 10:37:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
برزو
جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵، ۱۳:۴۰
ليورپول ابداً شانس قهرماني نداره. كلوپ نهايتاً بتونه مث بنيتس سهميه ي ucl واسه ليورپول بگيره هنر كرده.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر