فهرست
تحول در چهار سال؛ چرا کریم به جای کاوه انتخاب شد؟
تحول در چهار سال؛ چرا کریم به جای کاوه انتخاب شد؟

تحول در چهار سال؛ چرا کریم به جای کاوه انتخاب شد؟

آی اسپورت - لیست نهایی کی‌روش بالاخره نهایی شد تا حدس و گمان‌ها برای آنهایی که قرار است بمانند و آنهایی که قرار است بروند به پایان برسد. معادله حذف یکی از مهاجمان آماده ایران هم بالاخره حل شد و قرعه به نام کاوه رضایی افتاد تا به جای روسیه در تهران تماشاگر بازی هم تیمی‌هایش باشد. بازیکنی که در کنار انصاری‌فرد دو گزینه‌ای بودند که احتمال حذف یکی از آنها وجود داشت. کدام فاکتور اما قرعه حذف را از کریم انصاری‌فرد به کاوه رضایی تغییر داد؟

در میان مهاجمان  آنهایی که توانایی بازی کردن در پست‌های دیگر را دارند شانس بیشتری داشتند تا در لیست نهایی قرار بگیرند و  همین مساله بود که احتمالا بلیت کریم انصاری‌فرد را برای سفر به روسیه تایید کرد. کاوه رضایی بازیکنی است که فقط در نوک خط حمله توانایی بازی کردن دارد و انصاری‌فرد در این مدت بارها در پست دیگری برای تیم ملی به میدان رفته است. 

بعد از جام‌جهانی برزیل، یش‌بینی می‌شد بعد از نیمکت‌نشینی محض انصاری‌فرد در جام‌ملت‌های آسیای گذشته و ظهور سردار آزمون و غیبت بعدی این بازیکن در چند لیست تیم ملی او نتواند حضور در دومین جام‌جهانی‌اش را تجربه کند اما عملکرد او سرنوشتش را جور دیگری رقم زد. انصاری‌فرد علاوه بر عملکرد بسیار خوبش در این سال‌ها و نگه‌داشتن خودش در اروپا یک تغییر اساسی داشت که شانس او را برای تجربه دومین جام‌جهانی‌‌اش بالا برد. بازیکنی که کی‌روش به برزیل برد یک مهاجم تک‌پسته بود که فقط توانایی بازی کردن در نوک خط حمله را داشت بود و بازیکنی که حالا به روسیه رفته بازیکنی با چند پست است.

او در این مدت توانسته علاوه بر گلزنی، قابلیت‌های دیگرش را هم تقویت کرده و در پست‌های دیگری هم برای تیم ملی بازی کند. حاصل این تغییر این بود که کریم انصاری‌فرد در ۵ بازی از ۸ بازی آخر تیم ملی در ترکیب قرار گرفته است و در ۴ بازی در پستی به غیر از مهاجم نوک به میدان رفته  و درخشیده و دو گل حاصل تلاشش در پست غیرتخصصی بوده است. بازیکنی که در لیست نهایی کی‌روش هم ماند و نامش در میان هافبک‌ها ثبت شد تا مزد تلاش و تغییرش را با حضور در دومین جام‌جهانی بگیرد.

 نود

۷    
آی اسپورت
2018-05-20 15:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر