فهرست
گزارش روز؛ علیپور بهترین آقای گل پرسپولیس
گزارش روز؛ علیپور بهترین آقای گل پرسپولیس

گزارش روز؛ علیپور بهترین آقای گل پرسپولیس

آی اسپورت – در فاصله یک هفته تا پایان رقابت‌های لیگ هفدهم، علی علیپور با 19 گل در صدر جدول گلزنان قرار دارد و نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده او مرتضی تبریزی است که 13 گله است. با این اختلاف، باید علیپور را آقای گل قطعی لیگ هفدهم بدانیم مگر این که در غیاب او در آخرین بازی پرسپولیس مقابل سپیدرود به دلیل مصدومیت، تبریزی در بازی ذوب‌آهن و نفت تهران بیشتر از 7 گل به ثمر برساند! و عنوان آقا گلی لیگ هفدهم را تصاحب کند.

بدون در نظر گرفتن چنین احتمال عجیبی، علی علیپور پنجمین آقای گل پرسپولیسی‌ها در تاریخ لیگ برتر خواهد بود. پیش از او علی دایی، محسن خلیلی و مهدی طارمی (2 بار) موفق به کسب عنوان آقای گلی لیگ برتر شده‌اند. دایی در لیگ سوم با 16 گل، خلیلی در لیگ هفتم به همراه هادی اصغری از راه‌آهن با 17 گل و طارمی با پرسپولیس در لیگ‌های پانزدهم و شانزدهم به ترتیب با 16 و 18 گل آقای گل شده بودند و حالا علیپور با 19 گل آخرین و بهترین آقای گل پرسپولیسی‌ها در تاریخ لیگ برتر است. هیچ بازیکنی از پرسپولیس در یک فصل از لیگ برتر، موفق به گلزنی به اندازه علیپور نشده است.

در مجموع ادوار لیگ برتر، پرسپولیس با 5 آقای گل بیشترین آقای گل را دارد. بعد از پرسپولیس، این استقلالی‌ها هستند که با 3 عنوان آقای گلی در رده دوم این جدول قرار دارند. غلامرضا عنایتی در لیگ‌های چهارم (20 گل) و پنجم (21 گل) و آرش برهانی در لیگ هشتم (21 گل) عنوان آقای گلی لیگ برتر را تصاحب کردند. سپاهان و تراکتورسازی هم هر یک دو آقای به لیگ برتر ایران معرفی کردند. ادموند بزیک در لیگ دوم با 13 گل و عماد رضا در لیگ نهم با 19 گل آقای گلی را برای سپاهان به دست آوردند و کریم انصاری‌فرد در لیگ سیزدهم با 14 گل و ادینیو در لیگ چهاردهم با 20 گل دو عنوان آقای گلی را با تراکتورسازی به دست آوردند.

۵ ۵  
آی اسپورت
2018-04-24 15:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
محسن
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۴۸
اگر اشتباه نکنم بازیکن راه آهن که با خلیلی،مشترکا آقای گل شدند زارع بود که بعدا به پرسپولیس امد.مطمئن نیستم.
۱
۶۶۶۶۶۶
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۴۶
نه هادی اصغری بود ک ۱۸ گل زدن نه ۱۷ گل.
۳
ali
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۴۹
شايد خوب گل بزنه
ولي به گرد پاي طارمي هم نميرسه
در بهترين حالت تو پرسپوليس ميمونه و خبري از لژيونر شدن نيست
چون علي پور ويژگي منحصربفردي نداره
۲
آنتی لنگ
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۰:۰۳
نگا قیافه نکبتشو.
۲ ۱
پرسپولیس واقعی
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۱:۴۲
خوشگله!
برو ببین این جوون چطوری از یک روستای کوچیک با تلاش و سختی زیاد اومده شده آقای گل لیگ ،
ازدواج کرده و یک فرزند هم دارد
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر