فهرست
بررسی یک برزیلی و یک بوسنیایی برای جانشینی صادقیان
بررسی یک برزیلی و یک بوسنیایی برای جانشینی صادقیان

بررسی یک برزیلی و یک بوسنیایی برای جانشینی صادقیان

آی اسپورت - پرسپولیس مشکل فنی زیاد دارد و طبیعتا برخی از این مشکلات و نقایص به علی دایی برمی گردد اما  در کادر بازیکنان این فصل سرخ ها هم  کمبودها نواقص زیادی دیده می شود که شاید باید به  دایی حق داد که نتوانسته آنها را در پرسپولیس ماندنی کند.

بعد از رفتن خلعتبری و سیدجلال و البته محرومیت طولانی صادقیان حالا  خبر پیوستن  مهرداد پولادی به تیم قطری  مثل خنجری بر قلب هواداران پرسپولیس خواهد بود بخصوص وقتی بدانیم در پست او بازیکن شاخصی در کادر بازیکنان دیده نمی شود و پرسپولیس در دفاع چپ لنگ می زند.حتی اخبار مربوط به بازگرداندن پولادی از قطر به خاطر قراردادی که در سازمان لیگ و باشگاه پرسپولیس دارد  هم آنقدر امیدوار کننده نیست تا نگرانی از بابت فقدان بایکنان کارگشا همچنان حول و حوش پرسپولیس پرسه بزند.به غیر از این وقتی خبر مصدومیت شدید رضا نوروزی به گوش رسید، می شد کلکسیون ناکامی ها را تکمیل شده دید.نوروزی رباط پاره کرده و حالا پرسپولیس در خط حمله هم بازیکن می خواهد.
قبل از این اما بحث جذب یک هافبک وسط طراح مطرح بود.بحثی که بعد از محروم شدن صادقیان  و در روزهایی که دایی هیچ اعتقادی به  محمد نوری نداشت باز شد  و ظاهرا  پروسه جذب یک بازیکن خارجی در این پست پیگیری می شود.

در همین خصوص عصر روز سه شنبه  و قبل از سفر پرسپولیس به بندر انزلی فیلم بازی ها و رزومه دو هافبک میانی بازیساز خارجی به باشگاه پرسپولیس داده شد تا دایی درباره آنها تصمیم بگیرد.


گوران جوان ،بدون رزومه،محدود در بالکان
گوران گالشیچ یکی از هافبک هایی است که به پرسپولیس معرفی شده.این هافبک 175 سانتیمتری و کوتاه قامت  در بانجا لوکا یوگسلاوی سابق به دنیا آمده و 25 سال سن دارد اما رزومه او چندان پربار نیست.گوران که 9 بازی برای تیم زیر 21 سال بوسنی انجام داده  و فوتبالش را از تیم جوانان شهرش آغاز کرده از سال 2007 تا 2012 برای تیم گوریکا اسلوونی بازی کرده است.سال 2010 بود که رسانه ها شایعه قرارداد سه ساله پارتیزان بلگراد با این بازیکن را مطرح کردند اما این قرارداد نهایی نشد و گوران 5-4 ماه بدون تیم ماند تا دوباره به همان گوریکا در اسلوونی برگردد. وی در سال 2012 و بعد از 107 بازی برای گوریکا به تیم بیرشوت بلژیک منتقل شد که در این تیم فقط 12 بازی انجام داد و بعد از نیم فصل بازیکن آزاد اعلام شد.این بازیکن سپس به تیم اف ث کوپر  اسلوونی منتقل شده که در این تیم هم 13 بازی انجام داده است.گالشیچ سال گذشته  میلادی به هایدوک اشپیلت کرواسی رفت اما در این تیم هرگز به میدان نرفت  و بعد از سه هفته  به خاطر توهین های نژادپرستی از هایدوک جدا شد  و دوباره به اف ث کوپر برگشت و این بار  29 بازی برای این تیم انجام داد.


ستاره پالاس از انگلیس می آید؟
آندره فرانسیسکو موریتزهافبک بازیساز دیگری است  که ملیتی برزیلی دارد و البته رزومه اش هم پربارتر از بازیکن یوگسلاو به نظر می رسد.این بازیکن در 16 سالگی قراردادی حرفه ای با اینتر ناسیونال بست  و در تورنمنت های جوانان چند بار آقای گل شد .سال 2006 بود که این بازیکن قراردادی اصلی با باشگاهش بست و بعد از چند بازی در لیگ ایالتی به تیم اصلی رسید . آندره سپس به تیم فلومیننزه  پیوست و حتی در بازی آخر فصل مانع از سقوط تیمش به دسته پائین تر شد.او با فلومیننزه به قهرمانی جام حذفی برزیل هم دست یافت.

سال 2007 بود که او به ترکیه آمد و 5 فصل در تیم های نه چندان مطرح کاظم پاشا اسپور،مرسین ایدمان یوردو  و کایسری اسپور بازی کرد .این برزیلی سال 2012 به انگلیس رفت  و به کریستال پالاس پیوست که بهترین دوران بازیگری اش در همین تیم رقم خورده است.آندره در سه بازی اولش برای  پالاس گل زد و بعد از گل کردن دو ضربه ایستگاهی مقابل ولوز ،یان هالووی سرمربی پالاس از او تمجید کرد.موریتز با پالاس در پلی آف دسته اول انگلیس هم موفق بود تا این تیم بعد از 8 سال به لیگ برتر راه یابد.با این وجود این بازیکن 28 ساله برزیلی  فصل قبل به بولتون پیوست و باز هم در دسته اول انگلیس بازی کرد .آندره 23 بازی برای بولتون انجام داد اما در جولای امسال قراردادش تمام شد و الان تیم ندارد.


  ۴  
آی اسپورت
2014-08-23 11:31:40
نظر دهید

۴ نظر
6666666666
شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۳، ۱۱:۴۱
bereziliye-k-kheyli-behtare
مسخره ها
شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۳، ۱۴:۱۸
175 سانت کوتاه قامته؟؟؟؟؟ قده خودت چقدره نویسنده این مطلب؟؟؟ قده کوتاه به زیره 165 سانت میگن پروفسور و الا 175 سانت یعنی از 80 درصد مردم ایران(لالقل)بلندتر
پرسپولیس
شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۳، ۱۴:۴۹
بوسنیایی به درد نمیخوره اما گزینه 2 خوبه
پرسپولیس
شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۳، ۱۴:۴۹
بوسنیایی به درد نمیخوره اما گزینه 2 خوبه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر