فهرست
رویای آسیایی بیرانوند؛ در تعقیب رحمتی و گردان
رویای آسیایی بیرانوند؛ در تعقیب رحمتی و گردان

رویای آسیایی بیرانوند؛ در تعقیب رحمتی و گردان

آی اسپورت - علیرضا بیرانوند دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس در رقابت‌های فصل جاری لیگ قهرمانان در دو بازی مرحله گروهی توانست کلین شیت کند. پس از صعود پرسپولیس از مرحله گروهی، بیرانوند در دو دیدار رفت و برگشت در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان باز هم کلین شیت کرد تا آمار او در این فصل به ۴ کلین شیت برسد. البته این کل آمار کلین شیت‌های بیرانوند نیست. این دروازه‌بان در دو فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا در ترکیب تیم نفت به میدان رفت. در لیگ قهرمانان ۲۰۱۴، بیرانوند ۳ کلین شیت داشت که ۲ بازی آن در برابر دو تیم عربستانی الشباب و الاهلی رقم خورد. جالب اینکه بیرانوند چهار کلین شیت این فصل را در پنج مسابقه آخر در لیگ قهرمانان ثبت کرده است.

به این ترتیب، بیرانوند که تجربه بازی برابر الاهلی عربستان همراه با نفت تهران را دارد، تا کنون ۷ کلین شیت در لیگ قهرمانان آسیا به نام خود ثبت کرده و در انتظار ثبت هشتمین کلین شیت است. با توجه به خط دفاعی قدرتمند پرسپولیس، بیرانوند بسیار امیدوار است تا در دیدار سه شنبه برابر الاهلی عربستان هشتمین کلین شیت خود در این رقابت‌ها را ثبت کند. گفتنی است با توجه به اینکه نفت تهران در لیگ قهرمانان ۲۰۱۵ در مرحله پلی‌آف شکست خورد و نتوانست به مرحله گروهی راه یابد، این دروازه‌بان عملاً در دو دوره این رقابت‌ها بازی کرده و این آمار را از خود به جای گذاشته است؛ می‌تواند با افزایش آمار خود رکورددار کلین شیت در لیگ قهرمانان آسیا شود.

در حال حاضر چنگ زنگ دروازه‌بان گوانگژو چین با ۱۹، سیدمهدی رحمتی دروازه بان استقلال با ۱۸ و ایگناتی نستروف ازبک با ۱۶ کلین شیت رکوردداران لیگ قهرمانان آسیا هستند. اما نکته جالب توجه در مورد دروازه‌بانان ایرانی اینکه پس از سیدمهدی رحمتی دروازه‌بان استقلال، شهاب گردان که سابقه حضور در لیگ قهرمانان آسیا با تیم ذوب‌آهن را دارد، با ۱۵ کلین شیت در لیگ قهرمانان در رده دوم بهترین دروازه‌بانان ایرانی از لحاظ تعداد کلین شیت قرار دارد.

 

90tv

۴    
آی اسپورت
2017-08-21 10:13:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر