فهرست
تو به اسپانیا خیانت کردی؛ لوپتگی!
تو به اسپانیا خیانت کردی؛ لوپتگی!

تو به اسپانیا خیانت کردی؛ لوپتگی!

آی‌اسپورت- این تصمیم یکی از عجیب‌ترین و شگفت‌انگیزترین موقعیت‌ها در اردوی تیم ملی کشوری ایجاد کرده که به واسطه توفیق‌های باشگاهی مثالی بزرگ برای توسعه فوتبال در همه کشورهاست. اما کمتر از ۱۶ ساعت بعد از اعلام خبر توافق لو پتگی سرمربی تیم ملی اسپانیا با رئال مادرید در فصل آینده، فدراسیون فوتبال اسپانیا در نشست مطبوعاتی امروز این مربی را از کار برکنار کرد. تصمیمی برای مراقبت از اصول اولیه‌ای که فوتبال بر مبنای آن بنا شده است. با این تصمیم حالا لو پتگی تبدیل به فردی شد که به پرچم اسپانیا خیانت کرده است.

رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا این تصمیم را بلافاصله پس از ورود به سالن نشست مطبوعاتی اعلام کرد تا نشان بدهد برای او حفظ نظم و قواعد اولیه از همه چیز مهم‌تر است. آنها سرمربی تیم‌شان را به واسطه عدم صداقت و ایجاد فضای نامناسب برای تیم ملی بلافاصله اخراج کردند تا انتخاب سرمربی بعدی رئال جنجالی‌تر از همیشه باشد. حالا رئال مادرید و شخص فلورنتینو پرس به واسطه مذاکره و توافق با پتگی مورد انتقاد شدید و بی‌رحمانه رسانه‌ها قرار خواهند گرفت. رئیس رئال اگرچه به تصمیمات ناگهانی و عجیب شهرت دارد اما این انتخاب هزینه‌ای فراتر از باور را به وی و تیمش تحمیل خواهد کرد. چراکه حالا مادرید به عنوان سمبل پایتخت اسپانیا و تیمی که در اوج مناقشات استقلال طلبانه مظهر اتحاد ملی بود، با صفت از بین برنده این گروه‌گرایی همه‌جانبه معرفی خواهد شد.

صد البته پتگی انتخابی مناسب برای مادرید است که پس از جدایی زین‌الدین زیدان در جستجو برای انتخاب یک گزینه به بن‌بست خورده بود اما زمان تصمیم، تاثیر این انتخاب روی فضای تیم ملی، ایجاد دو قطبی احتمالی و البته بی‌توجهی به اصول، چیزی نبود که فدراسیون فوتبال اسپانیا از آن بگذرد. حالا پتگی با بار سنگین و سرزنش بی‌رحمانه هواداران اسپانیا و البته فوتبال مواجه خواهد شد، چیزی که کار او را برای حضور در مادرید و هدایت تیمی که او را به واسطه تغییر نسل موفقش در تیم ملی انتخاب کرده است، دشوار می‌کند. این مربی حالا در فاصله کمتر از نصف روز از یک چهره ملی مورد علاقه به مردی بدل شده که به تیم ملی خیانت کرد. در حال حاضر اسپانیایی‌ها عصبانی و شگفت‌زده از وضعیت پیش آمده نگران سرنوشت تیمی هستند که تحت نظر این سرمربی میانگین بالای سه گل زده در هر مسابقه را داشت و یکی از مدعیان جدی کسب قهرمانی به شمار می‌آمد. اما روحیه برنده و دست نیافتنی لاروخا با اقدام عجیب سرمربی با چالشی جدی مواجه شده و این مساله باعث خوشحالی رقبایی مثل پرتغال، ایران و مراکش است که در سه بازی آینده مقابل ستاره‌های اسپانیا صف‌آرایی خواهند کرد.

تیم ملی اسپانیا تا ساعات آینده نیز در کانون خبرها خواهد بود.

 

ورزش سه

۴ ۶  
آی اسپورت
2018-06-13 20:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
حرف حساب
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۵۳
خیلی جالبه
1 لوپتگی شب جام جهانی به خاطر خطاش کنار گذاشته میشه و اینجا تو ایران یه مربی خارجی از شش ماه قبل از جام جهانی نمیشه بهش انتقاد کرد چون تیم ملی وارد حاشیه میشه!! التماس تفکر!
مارال
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۳۰
خدایی خودت خندت نمیگیره از این کامنتت؟!!
عزیزم اینجا ایرانِ اسپانیا که نیس !
به حرف حساب
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۲۸
خیلی جالبه
تو رسما اسمت حرف حسابه ولی حرفات مزخرف تر از خودته
تو کوبیدن سرمربی تیم ملی رو با خیانت سرمربی یکی‌میدونی
حسادت و عقده تو تموم کامنتای لنگی های مفلوک میشه دید
به حدی بدبخت شدن که حتی انقدر فکر نمیکنن وقتی سرمربی اسپانیا چند روز قبله جام جهانی به جای فکر کردن و تمرکز برای موفقیت تیم تحت هدایتش که اتفاقا تا سه سال دیگه هم قرارداد داره با تیم دیگه ای توافق میکنه رسما خیانت کرده و هر فدراسیونی باید اون سرمربیو بر کنار کنه

کی روش چه گناهی کرده؟ به برانکوی رقاص شما گفته بالای چشت ابرو داره؟ سید جلال کندو نبرد جام جهانی؟ این همه تلاش کرد جایگزین واسه سید جلال پیدا کنه تا بازم سید جلالو ببره جام جهانی؟
مگه همین لوپتگی موراتا و فابرگاس و پدرو رو خط نزد؟ کسی چیزی گفت؟ احمق بودنتون از نوع اعتراضتون مشخصه نیاز نیس زیاد خودتونو بروز بدین
امید از تفت
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۳۱
خوب به همین خاطر اونها اسپانیا هستند و ما ایران. اینجا کیروش برای یه عده عقب مونده، خدای فوتباله. با اخلاق رفتار زشتش همه جا اخراج شده ولی اینجا ملی پوشان پرسپولیس را با رفتاری زشت اخراج میکنه که نمونه آن در هیچ کجای دنیا نیست بعد جالبه استعفا میده و رئیس فدراسیون برای منصرف کردنش به دبی میره. حقارت از این بالاتر!!؟
۹
فرهاد
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۱۷
جالبه هواداران پرسپولیس اصل ماجرا را نگرفتند دارند از این ماجرا برای کوبیدن کیروش استفاده می کنند. حضرات رنگی یکم تعمق لازم است چرا برکنار شد؟ چون 3 روز قبل عینک رنگی به چشم زد( مربی رئال شد) این یعنی تیم ملی جای رنگ و کری باشگاهی نیست. انوقت در ایران از هوادار گرفته تا رسانه ها و نویسنده ها تیم ملی را رنگی می بینند و برای نبودن یک بازیکن از تیمشان در تیم ملی هر چه می خواهند نثار تیم ملی و مربی ان می کنند جالب تر اینکه در همین ایران مربی تیم ملی روزی روزگاری همزمان سرمربی تیم ملی و پرسپولیس بوده و سالها تیم ملی بازیچه دست سرخابی ها و منافع انها بوده یکم از بهترین فدراسیون دنیا درس بگیرید و بدانید تیم ملی جای کری باشگاهی نیست و با کمی تمایل مربی به یک رنگ حتی یک روز مانده به جام جهانی مربی اخراج میشود تا حرمت هوادارن رقیب حفظ شود.
امید
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۰۴:۴۹
ربطی به رنگ و کری باشگاهی نداره. بحث تعهد است. ضمن اینکه رئیس فدراسیون اسپانیا گفت با ما هماهنگ نکردند و به درخواست ما برای عدم اعلام رسمی هم توجهی نکردند. یعنی اگه رئال حداقل تا 20 روز دیگه این خبر را اعلام نمی کرد هیچ اتفاقی نمی افتاد. در واقع این جنگ قدرت بین مدیران رئال و فدراسیون اسپانیا بود. البته اگه کنفرانس خبری رئیس فدراسیون اسپانیا را میدیدی خودت متوجه میشدی
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر