فهرست
فوتبال بدون نود؛ جولانگاه فساد و تخلف می‌شود
فوتبال بدون نود؛ جولانگاه فساد و تخلف می‌شود

فوتبال بدون نود؛ جولانگاه فساد و تخلف می‌شود

آی اسپورت - علی‌اکبر طاهری مدیرعامل اسبق پرسپولیس اخیرا با طرح انتقاداتی از عادل فردوسی‌پور این حرف کلیشه‌ای منتقدان برنامه نود را مطرح کرد که این برنامه هیچ کمکی به فوتبال ایران نکرده است! از نگاه طاهری و منتقدان نود بهترین و پربیننده‌ترین برنامه دو دهه اخیر سیما هیچ اثرگذاری نداشته اما می‌شود لیستی بلندبالا در حد یک کتاب را از خروجی‌های موثر برنامه نود نوشت نه اینکه با کلی‌گویی و فرافکنی به این برنامه حمله‌ور شد و خورشید را در روز روشن انکار کرد!

بله، می‌شود حامی برنامه‌های خنثی و بدون اثر ورزشی در سیما بود. برنامه‌هایی که مدیران و مربیان و ورزشکاران به عنوان میهمان از ابتدا تا انتها نه نقدی می‌شنوند و نه به سوالی چالشی پاسخ می‌دهند و همه در نقش فاتح و سوپرمن در نهایت آرامش همچون یک رپرتاژ تمام‌عیار پاسخگوی مجریانی هستند که خیلی‌هاشان به اندازه حتی یک‌دهم عادل برای اعتبار ناشی از محبوبیت مردمی ارزش قایل نبوده و به واسطه تن دادن به همکاری با فدراسیون‌ها و باشگاه‌ها و مدیران و ورزشکاران و یا برخی مسایل دیگر حتی به نقد صریح فکر هم نمی‌کنند چه رسد به ورود کردن!

بله، برخی از اهالی فوتبال امروز حق دارند امروز بگویند نود هیچ تاثیرگذاری نداشته چرا که آنها انتظار نداشتند برنامه‌ای پیدا شود که دست روی آن همه اما و اگرهای دوران مدیریتی و یا مربیگری‌شان بگذارند. حالا طاهری و عده‌ای قلیل، امروز منتقد نود هستند آن هم در حالی که همین روزها متن‌هایی می‌خوانیم از نقش افشای ماجرای بلیط‍‌فروشی در حذف عادل فردوسی‌پور. به درستی یا غلط بودن این ادعاها کاری نداریم اما آقای طاهری؛ آن زمان که شما به درستی و با درایت و شهامت علیه سیستم بلیط‌فروشی و شرکت برهان مبین قیام کردید کدام رسانه و کدام برنامه تلویزیونی به اندازه نود و فردوسی‌پور خود را درگیر این ماجرا کرد و یارتان شد؟ آیا به خاطر دارید افشاگری‌های نود درباره بلیط‌فروشی و پیگیری آن از سوی خبرگزاری‌ها و جراید چه میزان به اهداف شما برای پایمال نشدن حق پرسپولیس و باشگاه‌ها کمک کرد؟ عادل و نود آن زمان خوب بودند و وقتی حقایق را درباره دوران مدیریتی‌تان فاش کردند بد شدند؟

فساد در فوتبال، دلالی، بی‌اخلاقی‌ها و واسطه‌گری‌ها در لیگ یک و پایه‌ها، جادوگری و رمالی، ایستادگی مقابل احمدی‌نژاد و نمایندگان مجلسی که پاس و صبا را به خاک سیاه نشاندند و منحل و نابود و سقوط کرده به لیگ سه کردند خاطرتان هست؟ کدام برنامه ورزشی مقابل دانه‌درشت‌های تاریخ فوتبال، وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال، استاندارها و نمایندگان مجلسی که به فوتبال لطمه زدند و ژن‌های خوب ایستادگی کرد.

آیا امروز این حجم از ستاره‌های فوتبال و ورزش ایران و فرهیختگان دنیای هنر و حتی سیاست که در حمایت از فردوسی‌پور پست و متن منتشر می‌کنند اشتباه می‌کنند و اندک «طاهری‌»های منتقد فردوسی‌پور حامی هستند؟ کاش همچون علی کریمی، فرهاد مجیدی، علی دایی، علی پروین، یحیی گل‌محمدی، جواد نکونام و فتح‌الله‌زاده و رویانیان بودید که بیشتر از هر مربی و فوتبالیست و مدیری، عادل فردوسی‌پور آنها را نقد کرد اما امروز نمی‌توانند پا روی حق بگذارند و از موثر بودن نود دم نزده و حقیقت را وارونه جلوه دهند.

آقای طاهری که در کنار برخی اشکالات و ناگفته‌ها، موفقیت‌های غیرقابل انکار هم داشته‌اید؛ شما را ارجاع می‌دهیم به همان همراهی عادل فردوسی‌پور در ماجرای بلیط‌فروشی. باشد که نیمه پر لیوان را خالی نشان ندهیم و انتقادها و زیر ذره‌بین بردن حقایقی که دیگر رسانه‌ها از طرح آن به دلایل متعدد ابا داشتند را ملاک قضاوت درباره یک گروه دویست نفره که بیست سال به این فوتبال خدمت کردند و خطرها را به جان خریدند قرار ندهیم.

باشد که نخواهیم هیج کس نقدمان نکند. البته که زین پس عید متخلفان، دلال‌ها، زد و بندبازها و مدیران و مربیان  فوتبالی و فوتبالیست‌هایی است که هیچ گاه دوست ندارند نقد شوند چرا که این سیما حالا پر است از برنامه‌هایی که برای به به و چه چه کردن از اهالی فوتبال تا دل‌مان بخواهد توان دارند و درایت و هنر. باشد که خیلی زود چه منتقد و چه حامی ببینیم و بدانیم و بگوییم  بدون فردوسی‌پور این فوتبال چه روزهایی خواهد داشت، پر از تخلف و ناگفته‌های تلخی که در دل تاریخ تا ابد دفن می‌شوند برای اینکه کسی نیست آنها را فریاد بزند.

۲۱۱۱ ۸  
آی اسپورت
2019-03-29 20:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۸ نظر
تراکتوری
جمعه ۹ فروردین ۱۳۹۸، ۲۱:۲۱
سلام آقای قدوسی... تازگی ها عالی مینویسی.... اینطوری ادامه بده... شما خبرنگارها باید از حق دفاع کنین اگر که این حق یا پرسپولیس باشه یا ترکاتور یا استقلال....
تراکتوری
جمعه ۹ فروردین ۱۳۹۸، ۲۱:۲۱
سلام آقای قدوسی... تازگی ها عالی مینویسی.... اینطوری ادامه بده... شما خبرنگارها باید از حق دفاع کنین اگر که این حق یا پرسپولیس باشه یا ترکاتور یا استقلال....
۱
امید از تفت
جمعه ۹ فروردین ۱۳۹۸، ۲۱:۲۷
این فقط یه برنامه تلوزیونی است و هیچ کارکردی برای فوتبال ندارد. الان نمونه بارز فساد و تبانی آشکار، مالکیت مشترک تراکتور و ماشین است. نود در این مورد چیکار کرد!!؟ تازه فضا را برای یاوه گویی یه حراف مثل نصیرزاده فراهم کرد و در آخر گفتند چون مالکیت پرسپولیس و استقلال هم یکی است. ولی هر فوتبال فهمی میدونه این مقایسه از اساس اشتباه است و مالکیت پرسپولیس و استقلال به دلایل متعدد قابل مقایسه با تراکتور و ماشین نیست. پس اینکه نود جلوی فساد را گرفته فقط یه ادعاست. یا در مورد محسن قهرمانی چه اتفاقی افتاد!!؟فاسدی که باید مادام العمر محروم میشد با تهدید اینکه بقیه را پایین می کشم بعد از مدتی به فوتبال برگشت. ادعای دکتر طاهری درست بود. نود یه دکان و نوندونی برای صداوسیما بود و الان میخواد فروشنده اش را تغییر بده. اتفاق خاصی هم نمیفته. بماند که خود نود در برخی جاها عامل فساد هم بود. شما نگاه کنید به برخورد و نگاه نود به مسائل حاشیه ای پرسپولیس و استقلال. برای استقلال لاپوشونی می کرد و مسائل حاشیه ای پرسپولیس را بزرگ می کرد. نمونه واضح آن برخورد با صادقیان و در مقابل گذشتن از حرکت شنیع مهدی رحمتی در انزلی. فقط چند مثال زدم. من حداقل منتظر نود با تیم جدید هستم چون مطمئنم هیچ اتفاق خاصی نمیفته
محسن
جمعه ۹ فروردین ۱۳۹۸، ۲۱:۴۳
نود هست فقط مجریش عوض میشه و برای از بین بردن فساد کار اثرگذاری هم نکرده
۷
serezo
جمعه ۹ فروردین ۱۳۹۸، ۲۲:۰۹
این قدوسی الدنگ نوچه علی دایی و رویانیان از جای دیگه میسوزه که همیشه علیه طاهری مینویسه
۶
محسن
شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۸، ۰۱:۴۳
عجب نظراتی!!!! عقده از صدر تا ذیل نظرات میبارد.مقایسه کنید نظر ما عوام را با نظر همین اهل فوتبال که نامشان در متن بالا آمده.کسانی که بعضا بدست فردوسی پور شخم شدند اما امروز مردانه از نود فردوسی پور حمایت میکنند.خود من بیشتر از هشت سال،از فردوسی پور متنفر بودم به علت کودتایی که برعلیه قلعه نوعی کرد.اما دلیل نمیشه توقع داشته باشم ریشه این برنامه زده شود.
فرمان خان
شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۸، ۰۹:۲۲
حتی حسین قدوسی هم گاهی تعصبات کور رو کنار میگذاره و منصفانه از منافع ملی دفاع می کنه ولی ناصر نامدار و حسین غفوری و ممباقر محقق و رسول بهروش اصلا و ابدا حاضر نیستند یک قدم کوتاه بیان فقط پرسپولیس پرسپولیس پرسپولیس پرسپولیس پرسپولیس......!#مغزهای کوچک زنگ زده
Saeed
يكشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۸، ۱۲:۲۲
نود خودش مظهر دلالی وفساده کاکو
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر