فهرست
علامت سوالی به نام رویانیان؛ متهم در قامت مدعی!
علامت سوالی به نام رویانیان؛ متهم در قامت مدعی!

علامت سوالی به نام رویانیان؛ متهم در قامت مدعی!

آی اسپورت - تصاویر مراسم رونمایی از سامانه هواداری پیشکسوتان پرسپولیس در برج میلاد حسی توام با غبن و حسرت دارد. مراسمی کلیشه‌ای و حوصله‌سر‌بر که در آن مشتی ستاره دیروز فوتبال ایران در کنار هم جمع شده‌اند تا از یک پروژه اقتصادی رونمایی کنند. پیشکسوتانی که جملگی جزو ستاره‌های تابناک و بی‌بدیل چند دهه گذشته فوتبال ایران محسوب می‌شدند که نظیر آنها را در فوتبال این روزها نداریم و نمی‌بینیم. ستاره‌هایی که موفقیت کسب و کار آنها بود و مرور تصاویر رنگ پریده و سیاه و سفید سال‌های دور با شعبده بازی آنها خلسه آور است.  حضور این ستاره‌ها زیر یک سقف آن هم با چهره‌های چروک و درهم شکسته که زیر برف نسیان فراموش شده‌اند و نسل جدید آنها را کمتر به یاد می‌آورد، یک درام تلخ است. سرگذشتی که روزگار آن را رقم زده و حافظه فراموشکار ما نیز به آن دامن زده. ستاره‌هایی که در روزگار اوج کرور کرور توجه نثار آنها می‌شد اما حالا در کنج عزلت و فراموشی حتی ساکنین آپارتمان‌شان نیز یاد آنها نمی‌کنند و تلخی این قصه زمانی به اوج می‌رسد که برخی از آنها به نان شب نیز محتاجند.

جمع شدن این ستاره‌ها کنار هم اما وقتی دردناک‌تر می‌شود که بانی مجلس را یک چهره نظامی و البته بی‌ربط به فوتبال می‌بینیم. مردی که از بد حادثه و در تندباد حوادث دهه ۸۰ و در زمان زعامت دولت نهم، ناگهان به دل فوتبال پرتاب شد و در مهم‌ترین باشگاه فوتبال ایران فجایعی را رقم زد که دست کمی از تردستی‌های رییس دولت وقت نداشت. مدیری که همان راهی را رفت که احمدی‌نژاد در عرصه سیاست و مملکت‌داری پیش گرفته بود و در این مسیر همانند رییس وقت دولت تا اندازه‌ای افراط کرد که یک کوه یخ بزرگ از بدهی و دیون را برای پرسپولیس به یادگار گذاشت. کوه یخی که بزرگترین پرونده بدهی تاریخ فوتبال به یک مستشار خارجی بود و تا مدت‌های مدید کابوس سرخ‌ها به شمار می‌رفت. پرونده‌ای که آنقدر بالا گرفت و به اندازه‌ای بزرگ بود که کار را به دست دراز کردن باشگاه نزد هواداران کشاند. پیرمرد آزمندی که به لطف شاهکار رویانیان قراردادی ننگین‌تر از ترکمنچای با پرسپولیس بست و به اندازه‌ای از این قرارداد منتفع شد که بعد از فرار از ایران به واسطه خیمه‌شب‌ بازی رویانیان و لیدرهای اجیر شده‌اش در زمستان ۹۳، مربیگری را بوسید و بازنشسته شد تا با دلارهای بادآورده‌اش خوشگذرانی کند!

رویانیان اما در همان روزها با تبختر قرارداد با ژوزه را قرارداد قرن می‌دانست و پس از اخراج عجیب مانوئل ژوزه با هنرنمایی لیدرها، مدعی بود که یک ریال هم به پیرمرد پرتغالی نمی‌دهد و رسانه‌های پرسشگر را که انتهای ماجرا را پیش بینی می‌کردند، با لفظ تحکم آمیزی ایادی دشمن خطاب می‌کرد اما گذشت زمان ثابت کرد که چه کسی دشمن است و چه کسی راست می‌گفته.

همان مردی که پرونده تخلفات مالی‌اش هنوز باز است و عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران همین دیروز در مصاحبه خود رسما نام او را فاش کرده و از پرونده  بزرگ مالی  پرده بر‌می‌دارد که همه آنها به نام رویانیان ختم می‌شود و تاکید می‌کند حجم تخلف به اندازه‌ای است که زمان دادرسی به اطاله کشیده شده. همو که رفیق گرمابه و گلستان بزرگترین مفسد بانکی تاریخ ایران بود و عکس‌های دو نفره‌اش با ب. ز در حالی‌ که دست در گردن وی انداخته بود، در بوق و کرنا می‌شد و قرار بود با کمک وی هواپیما برای پرسپولیس خریداری کند! رویانیان که تاریک‌ترین دوران پرسپولیس با او رقم خورد، حالا در قامت یک دلسوز دوباره حوالی پرسپولیس آفتابی شده و بدون واهمه و با غرور در کنار ستاره‌های دیروز پرسپولیس می‌نشیند، عکس یادگاری می‌گیرد و پشت تریبون نطق قرا می‌کند و عجیب اینکه باکی از گذشته‌اش ندارد.

او شرکت پیشکسوتان پرسپولیس را با مدیریت سعید شیرینی یار غارش که به تازگی از پشت میله‌ها رهایی یافته، تاسیس کرده و دوباره به دنبال پروژه اقتصادی تازه‌ای برای انتفاع از نام پرسپولیس و البته ستاره‌های پرسپولیس است. این همان طنز تلخ روز و چه بسا سال است؛ متهمی که به جای پاسخگویی در قبال اشتباهات و تخلفاتش، حالا آمده تا دستی از پیشکسوتان بگیرد؛ متهمی در قامت مدعی.

 

ایران ورزشی

۱۱ ۵  
آی اسپورت
2018-03-12 10:45:00
نظر دهید

۵ نظر
ویلی
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶، ۱۱:۵۹
مملکت امام زمان بهشت دزداست....فقط یه قلم: سعید شیرینی به واسطه اعتبار اینکه من سرپرست پرسپولیسم واردات و نمایندگی انحصاری ولوازم خانگی دِسینی رو صاحب شد....این فقط یه رقم خردشه ببین سرجمع چقدر خوردن و بردن....این پیشکسوتان چرا خودشو سبک میکنن با حضور در مجلس دزدا و اشغالگرایی که ایرانو غارت کردن...
۸
منتقد
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۴۳
پس ناراحت نشوید گاهی من به دشمنان استقلال و کیروش که با حب وبغض و دور از انصاف قلم به مزد لنگی میگم..آنها از دارودسته همین رویانیان و هدایتی هستند..کجاست ممد مایلی که اسم رویانیان میامد کله ملغ میزد....
۱ ۱
فرزاد مهریار
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶، ۱۵:۰۱
شما خیلی شکر اضافه می خوری به همراه خونواده بی شرفت که از دکل کی‌روش آویزون میشی . حساب روباهیان از ما جداست ، در ضمن ما نه مثل کی‌روشی پورها ازش امامزاده می‌سازیم و بر مظلومیتش بر سر و سینه می زنیم نه فحشش میدیم . کما اینکه به برانکو هم شدید ترین نقدها رو کردیم . ما کسی رو بت نمی کنیم بر خلاف پاپاراتزی های دلقکی مثل شقایق اشک ریز و تورج عاطف و سیامک رحمانی
۲
Sami
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۰۵
برای مملکتم متاسفم که امثال این رویانیان کلاهبردار به پشتوانه رانت نظامی که داره راست راست راه میره!!!
سردار تو خالی رویانیان !!!هنوز دارم قسطهای شرکت کلاهبردار صدرا خودرو رو میدم که تو زمان ریاست تو! تو سازمان نوسازی و با استفاده از نام پرسپولیس و تبلیغهای مفت زمان مدیرعاملی پرسپولیست سر من و هزاران نفر دیگه کلاه گذاشتی و میلیاردها تومان با اون شهرام قویدل کلاهبردارتر از خودت به جیب زدید...
خدا ازت نگذره خائن!!!
۳ ۱
مهدی ک
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۰۸:۳۳
خدا لعنت کنه کسایی را که امثال رویانیان را گنده کردن و پست و مقام بهشون دادن. خدا لعنت کنه حکومتیای کشور ما را که امنیت و آسایش مردم کلا جزو اولویتهاشون نیست بلکه اولویتهاشون یه جاهایی توی خارج از مرزهای ایرانه.خدا لعنت کنه هرچی مدیر و مسوول دزده که البته تعدادشان در کشور ما از شماره خارج شده. خدا لعنت کنه کسایی را که با پول مملکت و منابع خدادادی کشور که باید متعلق به همه مردم باشه متاسفانه توی سر همین مردم می زنن.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر