فهرست
دیروز نرفت؛ او مدتها قبل رفته بود
دیروز نرفت؛ او مدتها قبل رفته بود

دیروز نرفت؛ او مدتها قبل رفته بود

 آی‌اسپورت- برانکو دیروز نرفت. او مدتها قبل به نظرم رفته بود. هرچند که در انجام وظایفش کوتاهی نمی کرد اما چشمانش هم شوقی برای ماندن نداشت. آخرین تصویری که از او در ذهنم بیشتر به جا مانده به شب بازی فینال جام حذفی باز می گردد. عرق کرده، مستاصل و دست به کمر. نه اینکه قبل از این سیستم فوتبال ما را نمی شناخت که اتفاقا با زیر و بم این فوتبال بدون ماهیت خیلی هم آشنا بود ولی آخرین بند این دلبستگی همان شب بریده شد. برای من بودن یا نبودن برانکو فرقی نمی کند. ولی شاید بهترین تصمیم را گرفت. برانکو مدتها بود که همچون تکه ای «گوشت قربانی» دست به دست ائتلاف های عجیب و غریب فوتبال ما می چرخید. او در ائتلاف استقلال – کیروش بیشترین توهین ها را شنید. عده ای که هم از کیروش آویزان مانده اند و هم تمام ماهیت پرسپولیس را «فیک» و «بدلی» می دانند. مشتی رسانه های «زرد» و قلم های فرسوده که برای سرپوش گذاشتن بر ناکامی استقلال، سه قهرمانی قرمزها را تقلب، تحفه ای از سوی حاکمیت، محصول حمایت تمام قد وزارتخانه، علاقه های شخصی مردان وزارت امور خارجه، لطف و دوستی داوران، قراردادهای جعلی و هزار انگ دیگر می دانند. ائتلافی که هنوز برای پیروزی کلمبیا برابر آرژانتین وامداران کیروش را وادار می کند که برای او سلام نظامی بفرستند و به سرمربی قرمزها بتازند. از این ائتلاف باید ترسید. حتی استقلالی ها هم باید بترسند. «حُب علی» در کار نیست، «بغض معاویه» است مواظب باشید. برانکو در کلونی تشکیل شده در پرسپولیس هم «لت و پار» شد. کسانی که عین آب خوردن هر روز سرش را به سر شیر تشبیه کردند و زئوس وار از او افسانه ای گرانسنگ ساختند. توئیتر و اینستاگرام افراد این کلونی هم حال به هم زن است. کسانی که هر پاس، دریبل، شوت، گلزنی و دستاورد تیم ملی را به پای بازیکنان پرسپولیس نوشتند. از این دوستان هم بترسید. می خواهند سر به تن کسی نباشد.

این وسط باید برای دو دسته دیگر باید خون گریه کرد. هواداران بی رمق و بهت زده استقلال و پرسپولیس که در وانفسای تنگناهای معیشتی – اجتماعی هاج و واج مانده‌اند که با این «تتمه» دلخوشی که برایشان مانده بود چه کنند؟ کارشان شده ده، بیست نفری رفتن به سوی وزارتخانه یا باشگاه پرسپولیس برای حق طلبی و رسیدن به یک خواسته مشروع. بیچاره ها از ساز و کار حاکم بر فوتبال بی خبرند. از هزاران سایه تاثیرگذار و تصمیم بگیر خبر ندارند. نه رسانهای که مجابشان کند نه مسوولی که پاسخ سوالشان را بدهد. بین خودشان با تفکرات «دایی جان ناپلئونی» همه چیز را حلاجی می کنند و به هم ربط می دهند. خبر ندارند که چرا پسر آقای ... مدیر روابط عمومی باشگاه استقلال می شود؟ خبر ندارند که چرا پیرمرد کارکشته سیاسی روزگار گذشته با چشمان آتشینش می خواهد سر به تن برانکو نباشد؟ بنده های خدا از کجا خبر داشته باشند؟ این اخبار به چه دردشان می خورد؟ آنها فقط استقلال و پرسپولیس را می خواهند همین!

۲۶ ۸  
آی اسپورت
2019-06-17 14:57:00
نظر دهید

۸ نظر
جی کی
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸، ۱۵:۲۰
شما پرسپولیسی ها تیم ملی را به برانکو فروحتید. هیچ اتحادی بین ما و کیروش نبود اتحاد بین همه مردم با تیم ملی بود جز پرسپولیسی ها.
حالا شما تیم ملی را به برانکو غروحتید و او شما را به دلار های الاهلی.
لازم نیست دست پیش رو بگیرید ماهیت خیانتکارانه شما برای همه فوتبالدوستان ایرانی جز پرسپولیسی ها روشن شده
علی
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸، ۱۶:۳۶
فقط باید به برانکو احترام میذاشتن و حقوقش رو به موقع میدادن. چطور ممکنه استقلال بتونه همزمان با مربی 1/2 میلیون دلاری فسخ کنه و بره سراغ مربی 3 میلیون یورویی؟؟؟؟؟ حالا شماها توپ رو به زمین هرکس که میخوایید بندازید
وحید
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸، ۱۸:۰۵
از سوزش چندین روزه شما خیلی خوشحالم.دقیقا بعد جام حذفی آیپولیس فقط ورد در مرود برانگوه مینویسه که تو رو خدا برگرد الانم که رفته این سایت پولیسی داره براش اشک میریزه.داره میریزه.خخخ.۱۰۰ بار گفتم برانکو کاره ای نبود کشای دیگه امتیاز میگیرن براتون.تیم رو بدین دست کریم بی بخار
۶
گوزن نر
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸، ۱۸:۱۳
تو دیگه چی میگی.این کروات دلال شده بود چماق وزارت رو سر تیم ملی.و تا توتست تو کار تیم ملی موش دواند و آخر سر با یه برنامه حساب شده دست پرسپولیسیها را گذاشت تو پوست گردو.دیگه از این مربی درجه دو گواردیولا نساز خانم.
فرشته چمنت
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸، ۱۸:۲۹
تا کی می خواهید غرق در توهم آبی و قرمز بدانید !
از نظر شما ایران فقط متشکل از چهل ملیون آبی و چهل ملیون قرمز است و لاغیر!
که اگر قرمزها با تیم ملی شون یا سرمربی تیم ملی شون کج شدند باقی مردمی که طرف تیم ملی شدند آبی هایی هستند که از لج قرمزا با تیم ملی شون دوست شدند!

بخدا قسم این توهم ریشه ی فوتبال ما را سست کرده و همین توهم بود و هست که مانع ترقی فوتبال می شود!
۳
تاج
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸، ۲۱:۰۶
مدیران منصوب وزارت همچنان در حال شفاف سازی قراردادهای بازیکنان و مربیان باشگاه استقلال ...
۱
حسین اهوازی
سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸، ۰۰:۱۲
از وقتی بابا حسین هدایتی شون افتاد زندان برانکو رفت
۱
امیرسلیمانی
سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸، ۰۰:۲۳
اولا کدوم رسانه زرد ؟و کدوم قلم های فرسوده ما که هر چی میگردیم همش تقدیر و ستایش و پاچه خواری برانکو جان بوده نکند غیر از اینهایی که هست رسانه هایی دیگر هم هست که مال افسون هاست ؟؟جالبه خواستید بگید ما متوهمیم اما دقیقا همه اونچه بهش اشاره می کنید از فامیل سالاری تا مافیا و فساد و گنگ های بیرحم حرف می زنید انگار اینها از خلا می ایند و حاصل مدیریت عالیه فاجعه بار وزیر و همدستان نیست..افسون خانم باور کنید ما نه متوهمیم ونه بینوا ما دقیقا روی علت العلل انگشت گذاشته ایم باور کنید بینوا شمائید و رفقایتان که ستاره هایی فیکند!
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر