فهرست
درباره ترکیب تیم ملی/ چالش های ذهن کی روش
درباره ترکیب تیم ملی/ چالش های ذهن کی روش

درباره ترکیب تیم ملی/ چالش های ذهن کی روش

آی اسپورت- کمتر از 48 ساعت دیگر، تیم ملی در هفته سوم مقدماتی جام جهانی برابر ازبکستان در تاشکند به میدان می رود. کی روش برای این بازی مهم در خانه صدرنشین با چه ترکیبی وارد زمین می شود؟ او نشان داده به ندرت دست به یازده نفره اصلی اش می زند ولی شاید این بار با توجه به مصدمیت جهانبخش و دژآگه و دور از فرم بودن آزمون ترکیب جدیدی را در زمین ببینیم.

 

دروازه بان

چه کسی جز علیرضا بیرانوند؟ او حالا دیگر باتجربه هم شده و انگ قبلی به او نمی چسبد. درون دروازه پرسپولیس فوق العاده بوده و به عنوان مرد شماره یک تیم ملی هنوز دروازه اش در این مرحله باز نشده است.

 

مدافع راست

وریا غفوری در اردو هست ولی دقیقا با همان نقشی که رضاییان در جام ملتها داشت یعنی رزرو. رضاییان با مصدومیت منتظری حالا دیگر خیالش کاملا راحت است که فیکس بازی می کند ولو اینکه این فصل حتی یک بار هم در یک بازی رسمی پرسپولیس پایش به توپ نخورده باشد.

 

مدافع چپ

احسان حاج صفی بعد از مناقشه مهرداد پولادی تبدیل به انتخاب اول کی روش شد ولی او بعید است دیگر در این قسمت زمین دیده شود. میلاد محمدی فعلا در قاب چشمان کی روش قرار دارد.

 

مدافعان میانی

مرتضی پورعلی گنجی، جلال حسینی و پژمان منتظری مردان اصلی کی روش برای بازی در این پست هستند و حالا که نفر سوم، مصدوم است دو تای اولی کنار هم مثل جام ملتها بازی می کنند.

 

هافبک های دفاعی

تا اطلاع ثانوی در این قسمت زمین مردانی جز آندرانیک تیموریان و سعید عزت اللهی را نخواهیم دید. امید ابراهیمی در بهترین روزهایش هم ذخیره بود چه رسد به حالا که از شرایط آرمانی دور است.

 

گوش راست

یک انتخاب سخت؛ علیرضا جهانبخش بهینه ترین بازیکن این پست است ولی او چند بازی آخر آلکمار را به دلیل مصدومیت از دست داده و کی روش شاید ریسک نکند. اگر جهانبخش در این سمت زمین به میدان نرود، احتمالا مهدی ترابی را در ترکیب اصلی خواهیم دید.

 

گوش چپ

کی روش برای این سمت زمین، دو گزینه دارد؛ احسان حاج صفی و وحید امیری. هر دو نفر روی فرم هستند ولی امیری به دلیل جنگندگی بیشتر، گزینه اصلی تیم ملی خواهد بود.

 

پشت مهاجم

اشکان دژآگه در یکی، دو روز اخیر با تیم ملی تمرین کرده و این بهترین خبر برای کی روش است. مسعود شجاعی هم بعد از فیکس بودن برابر چین، روزهای خوبی در تیم باشگاهی اش داشته است. مهدی طارمی را هم نباید فراموش کرد.

 

مهاجم

کی روش اگر در انتخاب 10 نفر قبلی، به هر سختی کارش را انجام داده باشد اینجا واقعا سردرد می گیرد. سردار آزمون در یک سال اخیر انتخاب اول مرد پرتغالی بوده ولی او فعلا در افت است و کسی نمی داند آخرین بار کی گل زده. کریم انصاری فرد در بازی با قطر یک تعویض طلایی بود، برابر چین فرصت بازی پیدا نکرد ولی در پانیونیوس عالی بوده و گل «گرث بیل»ی هم زده است. رضا قوچان نژاد را هم داریم؛ مرد روزهای سخت و ژوکر طلایی تیم ملی و کی روش که برخلاف یکی، دو سال اخیر در تیم باشگاهی اش بازی هم می کند.

۵ ۲  
آی اسپورت
2016-10-04 20:03:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
۲ نظر
امید
سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵، ۲۲:۳۵
ترکیب تیم ملی مشخص است: بیرانوند، سیدجلال، پورعلی گنجی، محمدی، رضائیان، آندو، عزت اللهی، مسعود شجاعی، جهانبخش، امیری، آزمون. شک نکنید ترکیب همینه
امید
سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵، ۲۲:۴۳
مهاجم نوک باید گوچی باشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر