فهرست
پیش بازی استقلال خوزستان - ذوب آهن/ اولین برد یا آخرین باخت!
پیش بازی استقلال خوزستان - ذوب آهن/ اولین برد یا آخرین باخت!

پیش بازی استقلال خوزستان - ذوب آهن/ اولین برد یا آخرین باخت!

آی اسپورت - سال هاست که در ادبیات فوتبالی ایران، اصطلاح «اخراجِ هفته پنجم» باب شده است. این هفته معمولا آغازگر روند برکناری مربی هاست و زمانی برای لبریز شدن کاسه صبر مدیران لیگ برتری. بعید نیست که هفته پنجم لیگ چهاردهم هم نیز به اخراج یکی از مربیان ختم شود. در شرایط فعلی، جدی ترین خطر متوجه عبدالله ویسی و یحیی گل محمدی ست. آن ها که روی هم تنها 3 امتیاز در رقابت های لیگ برتر کسب کرده اند، این هفته در مقابل هم قرار خواهند گرفت و از آن جایی که طبیعتا هر دو نمی توانند برنده بازی باشند، حداقل یک نفرشان در پایان مسابقه تا پای از دست دادن کار خود خواهد رفت.

شکست برابر صبا و پرسپولیس و تساوی بدون گل در نبرد با تراکتور، حاصل کار یحیی و شاگردانش در سه هفته ابتدایی لیگ برتر بود. آن ها در هفته چهارم نیز در آستانه شکست برابر راه اهن قرار داشتند اما گل دقیقه 96 هادی محمدی این تیم را از سومین شکست در هفته چهارم نجات داد. اوضاع برای تیم ویسی حتی از ذوب هم وخیم تر است. آن ها بعد از تساوی هفته اول با گسترش فولاد، در سه مسابقه پیاپی برابر استقلال تهران، نفت تهران و فولاد شکست خورده اند تا با یک امتیاز در آخرین نقطه جدول رده بندی قرار بگیرند.

قعرنشینان دو هفته اخیر لیگ برتر، ساعت 19:15 فردا در اهواز با هم مصاف می دهند. این در حالی است که هیچکدام از دو تیم هنوز بردی به دست نیاورده اند و همچنان در انتظار کسب اولین 3 امتیاز به سر می برند. ذوب به لحاظ فرم بازی کمی بهتر از تیم اهوازی عمل کرده اما ضعف آشکار خط دفاعی این تیم، فرصت را برای کسب نتایج خوب از ان ها گرفته است. امید ویسی در این مسابقه نیز به پرویز کریمی خواهد بود تا شاید باز هم با واکنش های خوب اش به کمک آبی ها بیاید.

علاوه بر کریمی، حیدری، کولیبالی، محمدرضا مهدوی، خسروی، سیف الهی و مهدی مومنی دیگر مهره های کلیدی این فصل استقلال خوزستان به شمار می روند. در سمت مقابل نیز اگرچه وضعیت فیکس شدن باقر صادقی هنوز روشن نیست اما سینا عشوری، هادی محمدی، اکبر ایمانی، قاسم حدادی فر، رجب زاده، مسلمان و تبریزی مهره های بی تغییر تیم گل محمدی محسوب می شوند.

 

این دو باشگاه تنها سابقه دو بازی در مقابل هم را دارند که هر دو نیز با برتری تیم خوزستانی به پایان رسیده است. استقلال اهواز در لیگ گذشته با نتایج دو بر صفر و یک هیچ موفق به دبل کردن ذوب آهن شد. واضح است که ویسی و گل محمدی در این مسابقه محکوم به کسب اولین پیروزی هستند. در غیر این صورت شکست، می تواند آخرین شکست آن ها در این لیگک تلقی شود. 

۱    
آی اسپورت
2014-08-23 14:08:45
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر