فهرست
لیگ برتر؛ هفته اول برداشت اول
لیگ برتر؛ هفته اول برداشت اول

لیگ برتر؛ هفته اول برداشت اول

آی اسپورت- فصل جدید رقابت های لیگ برتر هفته گذشته آغاز شد و به جز منچستریونایتد، سایر مدعیان قهرمانی، فصل را با پیروزی آغاز کردند. مایکل اوون، ستاره سابق تیم ملی انگلیس و باشگاه های لیورپول و منچستریونایتد، نگاهی داشته به این دیدارها با هم می خوانیم:

هیچکدام از تیم ها در هفته اول خارج از انتظارات کار نکردند. به نظرم منچستر سیتی قاعدتاً قاطعانه ترین برد را در بین تیم های دیگر کسب کرد( این مصاحبه قبل از برد 3-1 چلسی بر هال سیتی گرفته شده است). آرسنال و لیورپول هر دو تقلای  زیادی برای عبور از تیمهای پیش رو داشتند، اورتون مساوی کرد و بازی تاتنهام هاتسپرز در برابر وستهام با دو کارت قرمز عجیب به پایان رسید. داستان اصلی هفته اول جایی رقم خورد که سوانسی در الدترافورد بر منچستر یونایتد غلبه کرد، البته به نظر من هفته اول مجموعا پیش درآمد آرامی برای فصل جدید فوتبال انگلیس بود.

همه در مورد چینش جدید منچستر یونایتد صحبت می کردند و اینکه چطور قرار است منجر به تحول تیم شود. هنوز یک تیمه از بازی نگذشته بود که همه پیش بینی ها به فراموشی سپرده شد و بسیاری از مردم شروع به نتیجه گیری و جمع بندی کردند. آنها در پیش فصل موفق بودند. البته می دانم همه می گویند پیش فصل مهم نیست و بازیها در سطح آسانتری برگزار می شود اما منچستر بازیهای سختی را پیروز شد مثلا بازی با لیورپول که اصلا ساده نبود. پس من فکر می کنم لوئی فن خال را نباید انقدر زود رها کرد.

فن خال تلاش می کند تا بهترین عملکرد را از تعدادی بازیکنان بگیرد. زمانی که همه آنها آماده شوند آنها 2 فوروارد کلاس جهانی به همراه خوان ماتا که پشت دو مهاجم بسیار راحت بازی می کنند را در اختیار خواهند داشت. تنها زمانی می شود همه این بازیکنان را در ترکیب 11 نفره جا داد که وین رونی علی رغم میل باطنی به سمت چپ منتقل شود البته که کار ارزشمند فن خال تلاش او برای بازی گرفتن از بهترین بازیکنان در بهترین پست ممکن است. البته به استثنای کسی مثل جسه لینگارد که تا قبل آمدن فن خال بال راست دفاعی بازی نکرده بود. او کمی در بازیهای پیش فصل در پست به کار گرفته شد ولی زمانی که من در تیم بودم، او اکثرا نقش یک هافبک هجومی و یک هافبک مرکزی که توانایی گل زنی دارد را برای تیم بازی می کرد.و البته اشلی یانگ که در طول عمرش نزدیک به پست بال چپ دفاعی هم نشده است.

ایجاد توازن در تیم توسط لویی فن خال کمی زمان خواهد برد همانطور که عادت کردن و شناخت بازیکنان نیز زمان نیاز دارد.
\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/92016edab51.jpg\"تمام تغییرات

با خریدهای گسترده صورت گرفته در بازار نقل و انتقالات تابستانی چند بازیکن جاه طلب به ترکیب تیمها اضافه شدند. جوانانی که یونایتد خریداری کرده و نیوکاسل که در فصل نقل و انتقالات عملکرد فعالی از خود به جای گذاشت. رمی کابلا در نیوکاسل چشم نواز به نظر آمد. لوک شاو در یونایتد اگر چه فعلا مصدوم است یا آندر ارره را یک بازیکن ناب و با پتانسیل پیشرفت بالاست. بعد از گذشت یک هفته کمی پیشگویی سخت است ولی من مطمئنم در ظرف چند هفته آینده ما میتوانیم واضح تر در مورد اینکه کدام تیم و بازیکن امسال آماده هستند و کدام ها نیستند، صحبت کنیم.

برای چلسی فکر می کنم دیگو کاستا یک خرید خوب به حساب می آید. شاید چلسی پس از خروج دروگبا نیازمند یک گلزن با کارنامه بیش از 20 گل در طول فصل بود. حالا دروگبا هم برگشته البته کمی سالخورده تر. کاستا از آن نوع بازیکنان است که میتواند به تنهایی نقش گلزن تیم را ایفا کند. او اینکار را در اتلتیکو مادرید انجام داده و من فکر می کنم در چلسی هم از عهده این کار بر می آید و گلهای بسیاری به ثمر خواهد رساند. کاستا پیش فصل مناسبی را پست سر گذاشته و یک خرید مناسب درست مثل سسک فابرگاس است. من چلسی را بسیار پرشانس برای کسب جام میبینیم.

منبع: مجله sport

     
آی اسپورت
2014-08-23 17:36:46
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر