فهرست
گزارش روز: آمار بد رحمتی مقابل استقلال/ 16 بازی، 22 گل خورده
گزارش روز: آمار بد رحمتی مقابل استقلال/ 16 بازی، 22 گل خورده

گزارش روز: آمار بد رحمتی مقابل استقلال/ 16 بازی، 22 گل خورده

آی اسپورت- تاریخ فوتبال پر بوده از این نبردهای گاه پر از نفرت؛ مانند کله خوکی که در ال‌کلاسیکوی دور رفت فصل ٢٠٠٣-٢٠٠٢ لالیگا در نوکمپ به سمت فیگو پرتاب شد. گاهی پر از احساس بوده؛ مانند زمانی که دنیس لاو در لباس منچسترسیتی در آخرین بازی فصل با پشت پا دروازه منچستریونایتد، تیم اصلی دوران اوجش را باز کرد و قرمزها را به دسته پایین‌تر فرستاد یا زمانی که باتیستوتا دروازه فیورنتینای محبوبش را باز کرد و در لباس رم گریست. گاهی هم پر از عشق بوده؛ مثل وقتی ندود با لباس یوونتوس به شهر رم برگشت و مقابل تیم سابقش، لاتزیو بازی کرد یا مثل زمانی که فاولر در روزهای بازی برای منچستر‌سیتی در آنفیلد کلی مورد تشویق لیورپولی‌ها قرار گرفت.

بی‌تردید بازی امروز استقلال و پیکان تحت‌تأثیر کامل حضور سیدمهدی رحمتی درون دروازه رقیب آبی‌پوشان برگزار خواهد شد. رحمتی که پس از جدایی از استقلال در مصاحبه‌ای حسابی از خجالت امیر قلعه‌نوعی درآمد و سرمربی آبی‌پوشان نیز حرف‌های او را بی‌جواب نگذاشت، برای بازی امروز انگیزه زیادی دارد. او هدف اولش خودنمایی مقابل تیمی است که تا مرز کاپیتانی آن پیش رفت و شاید اگر امیرحسین صادقی هم در ترکیب استقلال بود، نبرد او به‌عنوان کاپیتان استقلال با رحمتی که بازوبند کاپیتانی پیکان را بر بازو می‌بندد هم جالب توجه می‌شد.

هفدهمین تقابل

رحمتی در روزهای چهره شدن در فجرسپاسی چندین‌بار مقابل استقلال قرار گرفت، یک‌سال هم در سپاهان مقابل غول آبی ایستاد و بین سال‌های ٨٤ تا ٨٦ درون چهارچوب آبی‌ها قرار گرفت. پس از خروج از جمع قهرمان سابق جام باشگاه‌های آسیا، سریال ناتمام ادامه یافت و رحمتی در ٢ فصل بازی برای مس بین سال‌های ٨٦ تا ٨٨ و ٢ فصل توپ زدن در سپاهان بین سال‌های ٨٨ تا ٩٠، بارها سد راه استقلالی‌ها شد. مجموع تقابل‌های او در لباس دروازه‌بانی مس، سپاهان و فجرسپاسی مقابل استقلال در لیگ برتر، ١٦ بازی، پیروزی در یک‌چهارم این تقابل‌ها (٤ برد)، ٥باخت و ٧ تساوی بوده است.

٢٢ گل‌خورده از استقلال

اگر بخواهیم خیلی جزیی‌تر و به شکل تفکیکی آمار رویارویی‌های رحمتی با استقلال را بررسی کنیم به نتایج جالب‌تری می‌رسیم. رحمتی در طول ٣فصل بازی برای فجرسپاسی، نیمی از ٦ بازی مقابل استقلال را با تساوی به پایان برد، ٢بار باخت، تنها یک‌بار پیروز شد و ٩گل دریافت کرد. او در اولین دوره حضور در سپاهان، هر ٢بازی رفت و برگشت با سپاهان را مساوی کرد، آن هم با نتیجه مشابه ٢ - ٢. دو فصل بازی در مس و ٤ بازی با استقلال، ٢ برد، یک تساوی، یک باخت و ٣ گل خورده در پی داشت و بالاخره او در حضور مجدد با لباس سپاهان، ٢ باخت، یک تساوی و یک برد را به چشم دید. ضمن این‌که بیشترین گل خورده در یک بازی مقابل استقلال را در همین بازی به چشم دید؛ وقتی که در نبردی منجر به شکست ٤ بر ٣، ٤ گل از تیم سابقش دریافت کرد. در مجموع این دیدارها رحمتی ٢٢بار دروازه‌اش مقابل استقلال را باز شده دیده است.

... و اما امروز

حالا هفدهمین تقابل او با استقلال، اصلی‌ترین موضوع جدال پیکان مقابل غول پایتخت و شاید مهم‌ترین اتفاق هفته لیگ برتر ایران باشد. رحمتی، می‌داند درخشش مقابل استقلال تا چه اندازه بار دیگر تیتر‌های مثبت را روانه او می‌کند.

  ۴  
آی اسپورت
2014-08-24 11:03:48
نظر دهید

۴ نظر
-
يكشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۳، ۱۱:۲۳
سه تا دیگه میخوره امروز
-
يكشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۳، ۱۳:۰۴
فقط محسن فروزان، 1،2،3،4رحمتی لایی خور!!!!
_محراب
يكشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۳، ۱۳:۰۴
فقط محسن فروزان، 1،2،3،4رحمتی لایی خور!!!!
سید استقلالی سرباز ژنرال
يكشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۳، ۱۵:۳۲
احترامش روباید نگه داشت
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر