فهرست
چالش داوری؛ دعوا را تمام کنیم!
چالش داوری؛ دعوا را تمام کنیم!

چالش داوری؛ دعوا را تمام کنیم!

آی اسپورت - صرف نظر از برنامه‌ریزی سازمان لیگ و فشردگی بازی‌های لیگ برتر که نفس نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا را گرفته و صدای اعتراض آن‌ها را به آسمان رسانده، تیم‌های ایرانی این‌بار در آسیا با چالش داوری روبه‌رو بودند. حتی ذوب‌آهن که مقابل النصر عربستان برنده از زمین بیرون آمد، با سختگیری داوری که بی‌دلیل و پشت سر هم برای سعودی‌ها پنالتی می‌گرفت و پنالتی‌های سوخته آن‌ها را تکرار می‌کرد، حسابی به دردسر افتاد و در واقع هم حریف را برد و هم تیم داوری را... استقلال و پرسپولیس هم هر کدام به نوعی از داوری ضربه خوردند. استقلال گل سالمی زد که به اشتباه آفساید اعلام شد و پرسپولیس گل آفسایدی خورد که باید مردود اعلام می‌شد.

این بلا‌های مشابه‌ای که در آسیا سر استقلال و پرسپولیس و البته ذوب‌آهن آمد، یک بار دیگر جایگاه شکننده فوتبال ایران در کنفدراسیون فوتبال آسیا را به رخ کشید. نداشتن زور و پول و لابی باعث شده نه تنها حق میزبانی را مفت از دست بدهیم و ناچار به بازی در زمین‌های مثلاً بی‌طرف باشیم، بلکه مقابل حریفان ۱۱ به ۱۲ بازی کنیم و با این معضل هم کنار بیاییم که همیشه اشتباهات داوری باید به ضرر فوتبال ایران باشد.

کاش دست از دعوا‌های بی‌حاصل داخلی برمی‌داشتیم و با یک استراتژی درست، تمام داشته‌ها و ظرفیت‌های‌مان را به کار می‌گرفتیم تا حالا که نه پول برخی کشور‌های عربی را داریم و نه زور کره‌ای‌ها و ژاپنی‌ها را، حداقل با معرفی چهره‌های شناخته شده فوتبال‌مان چند کرسی آسیایی به دست می‌آوردیم و دست‌کم جلوی لابی رقبا علیه تیم‌های ایرانی را می‌گرفتیم.

 خبر ورزشی 

۶ ۳  
آی اسپورت
2019-03-14 11:24:00
نظر دهید

۳ نظر
.
پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷، ۱۱:۴۹
بازی قبل هم پرسپولیس گل افساید خورد اینا ننوشتی حالا فهمیدی فدراسیون ضعیفه؟
۷
پژمان راهبر
پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷، ۱۲:۱۹
آقا ادمکبه اصطلاح کارشناس میشه بگی چه بلای سر تیم محبوبت کیسه سوراخ تهران اوردن ...... تو لیگ ایران این همه حمایت و این همه خرج تو آسیا هم که عیار تیم کثیفت مشخص شده اگر جای پرسپولیس بودی خودت رو الان جر می دادی ..
۸
قارتال
پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷، ۲۳:۲۳
...
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر