فهرست
استقلال خوزستان ۰-۲ ذوب‎آهن؛ این ژنرال بی‌رحم
استقلال خوزستان ۰-۲ ذوب‎آهن؛ این ژنرال بی‌رحم

استقلال خوزستان ۰-۲ ذوب‎آهن؛ این ژنرال بی‌رحم

 آی اسپورت – ذوب‎آهن به روند فوق‌العاده خود ادامه داد و با پیروزی بر میزبانش استقلال خوزستان به طور موقت به رده دوم جدول صعود کرد. آنها بعد از این برد روحیه‎بخش، هفته آینده در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا میزبان ایزوال هند خواهند بود.

 هفته بیست و یکم لیگ هفدهم، چهارشنبه 04/11/96، ساعت 15، ورزشگاه غدیر اهواز
داور: حسن اکرمی                    کمک ها: محمدرضا مدیر روستا و محسن سلطانی

کارت زرد:

جونیور مارینی(26) از استقلال خوزستان

 استقلال خوزستان: وحید شیخ‌ویسی، موسی کولیبالی، میثم دورقی، دانیال ماهینی، علیرضا دغاغله، عادل کلاه‌کج(85 سلمان بحرانیحکیم نصاری(91 محمد شریفی وحید نامداری، اسماعیل شریفات، فرید بهزادی کریمی (73 یعقوب کریمیجونیور مارینی

سرمربی: عبدالله ویسی 

ذوب‌آهن: رشید مظاهری، وحید محمدزاده، محمد نژادمهدی، میلاد فخرالدینی، محمد ستاری، حمید بوحمدان، قاسم حدادی‌فر (60 خالد شفیعیسید محمدرضا حسینی(79 محمدرضا عباسی)، ربیع عطایا(46 مهدی رجب زاده، مرتضی تبریزی، کی‌روش استنلی

سرمربی: امیر قلعه نویی

شرح گل ها:

استقلال خوزستان 0 ذوب آهن 1 (دقیقه 81، محمدرضا عباسی): تعویض طلایی ذوبی ها یک حیاتی برای این تیم به ثمر رساند. پرتاب اوت بازیکنان این تیم با پرش و ضربه سر وحید محمدزاده درون محوطه جریمه به عباسی رسید تا او با ضربه ای دقیق دروازه استقلالی های خوزستان را باز کند. 

استقلال خوزستان 0 ذوب آهن 2 (دقیقه 83، مرتضی تبریزی): ذوبی ها در ادامه توفان خود خیلی زود توانستند به گل دوم نیز برسند و در این میان مرتضی تبریزی با شوتی دیدنی از پشت محوطه جریمه به زیبایی دروازه شیخ ویسی را برای دومین بار باز کرد.

دقایق حساس:

دقیقه 3 – اولین حمله این بازی توسط تیم میزبان شکل گرفت اما ضربه خطرناک کلاه کج با واکنش فوق العاده مظاهری راهی به دروازه ذوبی ها نیافت. 
دقیقه 13 – ارسال خوزستانی ها دروازه ذوب آهن را تهدید کرد اما با پرواز مظاهری این توپ از دست تیم میزبان درآمد.

دقیقه 30 – اشتباه عجیب و غریب خط دفاعی ذوبی ها باعث شد تا شریفات در قسمت راست دفاعی این تیم صاحب توپ شود و با استارتی سریع خود را به محوطه جریمه سبزپوشان رساند اما گلر ملی پوش ذوبی ها این موقعیت تک به تک را به زیبایی دفع کرد تا  یک گل برای تیمش خریده باشد.
دقیقه 34 – شوت از راه دور ذوبی به راحتی توسط شیخ ویسی مهار شد تا تنها موقعیت این تیم از بین برود. 
دقیقه 36 – ذوبی ها که برای دقایقی در محوطه جریمه خوزستانی ها خیمه زدند در نهایت با لرزاندن تیرک دروازه این تیم به کار خود پایان دادند. 
دقیقه 38 – ضربه تبریزی دروازه خوزستانی ها را با خطر مواجه کرد اما این توپ با برخورد به پای مدافع این تیم راهی کرنر شد. 
دقیقه 43 – حرکت زیبای ربیع عطایا با پاس خوب او ادامه یافت اما کی روش در یک قدمی دروازه ضربه سر خود را از بالای تیرک به بیرون فرستاد.

دقیقه 51 – موقعیت خوبی که نصیب فخرالدینی شده با ضربه محکم او از بالای دروازه به بیرون رفت. 
دقیقه 66 – اشتباه مدافع ذوبی ها در دفع توپ باعث شد تا حکیم نصاری در موقعیت شوت زنی قرار بگیرد اما ضربه محکم او با فاصل کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 73 – ارسال دیدنی رجب زاده در حالی که تنها یک نوک پا می خواست تا اولین گل را وارد دروازه استقلال خوزستان کند از جلوی بازیکنان ذوب آهن گذشت و راهی کرنر شد. 
دقیقه 77 – ارسال دیگری از سوی ذوبی ها با ضربه سر دروازه تیم میزبان را به خطر انداخت اما شیخ ویسی توانست این توپ را از آن خود کند.
دقیقه 84 – یک اشتباه دیگر از مدافع ذوبی ها توپ را به مهاجم خوزستانی رساند اما ضربه وی را مظاهری مهار کرد. 
دقیقه 85 – شاگردان قلعه نویی چیزی نمانده بود تا سومین گل را نیز به ثمر برسانند اما شوت مهاجم ذوبی با واکنش دیدنی شیخ ویسی مهار شد.

حاشیه:

  • پیش از آغاز بازی اسماعیل شریفات که نیم فصل اول را در جمع ذوبی ها گذرانده بود به سمت امیر قلعه نویی رفت و با وی خوش و بش گرمی کرد.
  • اعلام یکی دو آفساید به ضرر خوزستانی ها باعث شد تا عبدالله ویسی اعتراض شدیدی به کادر داوری داشته باشد.
  • در دقیقه بیستم بازی و بر اثر یک نبرد هوایی بازیکنان دو تیم با یکدیگر درگیر شدند اما با سرعت عمل داور این قضیه به خیر گذشت.
۵    
آی اسپورت
2018-01-24 17:02:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر