فهرست
گزارش روز:18 سال بعد،لوئیس انریکه؛داستان ال لوچو
گزارش روز:18 سال بعد،لوئیس انریکه؛داستان ال لوچو

گزارش روز:18 سال بعد،لوئیس انریکه؛داستان ال لوچو

آی اسپورت - لوئیس انریکه امشب در مقابل الچه اولین حضور خود روی نیمکت بارسلونا در یک بازی رسمی را تجربه خواهد کرد. ضمن اینکه فردا 25 آگوست، هجدهمین سالگرد اولین بازی انریکه برای بارسلوناست.

25 آگوست 1996 انریکه که به عنوان بازیکن آزاد از رئال مادرید به بارسلونای بابی رابسون پیوسته بود؛ اولین بازی خود با پیراهن آبی و اناری را مقابل اتلتیکو مادرید برگزار کرد.

در آن فصل، بابی رابسون فقید نیز برای اولین بار روی نیمکت بارسا می نشست. فصلی که در نهایت با کسب سه جام برای بارسا به پایان رسید. اما دو شکست ناباورانه این تیم مقابل هرکولس (به دسته دو سقوط کرد) باعث شد تا قهرمانی لالیگا را به رئال فابیو کاپلو تقدیم کند.

در آن فصل نیز بارسا همچون امسال، فضایی جدید را تجربه می کرد. مربی جدید و بازیکنانی جدید از جمله رونالدوی برزیلی.

انریکه روز 26 جولای در اولین بازی دوستانه بارسا در هلند مقابل تیم آماتور \"اسپارتا نیجکک\" به میدان رفت و 90 دقیقه در جناح چپ بازی کرد. اما در اولین بازی رسمی خود برای بارسا روز 25 آگوست مقابل اتلتیکو مادرید در سوپرجام اسپانیا، او در جناح راست بکار گرفته شد و در پیروزی 5-2 بارسا همراه با رونالدو نقش مهمی را ایفا کرد.

آن بازی در ورزشگاه المپیک مونتجوویک برگزار شد چرا که چمن ورزشگاه نوکمپ هنوز مهیای برگزاری مسابقات نبود.

در بازی برگشت، بارسا 3-1 مغلوب شد با این وجود در مجموع دو بازی به قهرمانی سوپرجام دست یافت.

در این بازی انریکه کمی عقب تر بازی می کرد اما نهایتا رابسون متقاعد شد تا از انریکه به خاطر سرعت عمل و میل به هجوم بالایش در سیستم 1-3-2-4، در فاز تهاجمی بهره بگیرد.

انریکه در اولین بازی لالیگایی خود برای بارسا در زمین اوویدو زننده دو گل بود و کمک کرد تا بارسلونا 2-4 بر میزبان خود غلبه کند.

انریکه برای اولین بازی خود در نوکمپ تا 7 سپتامبر و بازی با اسپانیول صبر کرد. دیداری که با برتری 2-1 بارسا خاتمه یافت.


  ۲  
آی اسپورت
2014-08-24 17:50:38
نظر دهید

۲ نظر
amin
يكشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۳، ۱۸:۳۷
نفر اول سمت راست ردیف بالا مورینیو هست؟
عباس
يكشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۳، ۲۱:۱۹
بله مورینیو هست
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر