فهرست
سپاهان 1-1 فولادخوزستان / تساوی کروات ها به نفع استقلال
سپاهان 1-1 فولادخوزستان / تساوی کروات ها به نفع استقلال

سپاهان 1-1 فولادخوزستان / تساوی کروات ها به نفع استقلال

هفته پنجم لیگ برتر فوتبال، جام خلیج فارس
سپاهان یک -فولاد خوزستان یک

ورزشگاه: فولادشهر
تماشاگر: ۴۵۰۰ نفر


گل‌ها: عبدالله کرمی دقیقه ۶۴ برای سپاهان، سروش رفیعی دقیقه۷۴ برای فولاد


اخطارها:
 هادی عقیلی و مهدی شریفی از سپاهان،یوسف وکیا،مهدی بدرلو از فولاد


سپاهان:
 رحمان احمدی، علی احمدی، هادی عقیلی، عبدالله کرمی، وریا غفوری ، علی حمودی(۸۸-علی کریمی)، رسول نویدکیا، حسین پاپی، محمدرضا خلعتبری، لوسیانو پریرا(۶۳-جواهیر سوکای) و مهدی شریفی
سرمربی:زلاتکو کرانچار
فولاد: علیرضا سلیمی، ایوب والی، مهرداد جماعتی، لئوناردو مساریچ، یوسف وکیا(۹۰-بهمن کامل)، ماتیاس چاگو، اسماعیل شریفات، مهدی بدرلو، ساسان انصاری(۴۶-شهاب کرمی)، احمد عبدالله زاده(۶۹-ایمان موسوی) و سروش رفیعی 
سرمربی: دراگان اسکوچیچ
کادر داوری: تورج حق وردی- حسین طالقانی- محمدجواد مداح- روح اله شریفی
ناظر داوری: عبداله باعزم


شرح بازی:
سپاهان در شرایطی به دیدار فولاد خوزستان رفت که بعد از شکست سنگین هفته گذشته در مقابل نفت کرانچار با این قصد تیمش را به زمین فرستاد تا با گرفتن سه امتیاز از فولاد همچنان جایگاه خودش را در صدر جدول حفظ کند. از سوی دیگر فولاد که در طی سه هفته گذشته با کسب سه برد متوالی خودش را به جمع مدعیان رسانده بود به گفته اسکوچیچ سرمربی خودش برای کسب امتیاز و حتی پیروزی به اصفهان آمده بود. غیبت چند بازیکن اصلی سپاهان مثل شجاع خلیل زاده و احسان حاج صفی در کنار شهاب گردان کرانچار را مجبور کرد تا چند تغییر عمده در ترکیب تیمش ایجاد کند و از طرف دیگر علی حمودی هم با حل مشکلش برای اولین بار در ترکیب اصلی قرار گرفت. بازی در تیمه اول در حد نام دو مدعی نبود و با وجود اینکه سپاهان برتری محسوسی نسبت به تیم حریف داشت ولی بازی دفاعی فولاد و تراکم آنها در خط دفاعی اجازه نفوذ مثلث خط حمله سپاهان به داخل محوطه جریمه را نداد و سپاهانی ها در این دقایق رو به شوت‌های از راه دور آوردند که البته هیچکدام به ثمر ننشست.اشتباهات متعدد بازیکنان هر دو تیم در میانه میدان باعث شد تا کیفیت مسابقه در نیمه اول تماشاگر پسند نباشد. 
با آغاز نیمه دوم شرایط تا حدودی عوض شد و فشار همه جانبه سپاهان بر روی دروازه فولاد باعث شد تا دروازه این تیم چند بار با تهدید روبرو شود و در نهایت این عبدالله کرمی بود که با یک ضربه محکم از داخل محوطه جریمه دروازه تیم سابقش را باز کرد و سپاهان را پیش انداخت. بعد از گل و در حالی که سپاهانی ها همچنان توپ و میدان را در اختیار داشتند فولاد با استفاده از خلاقیت بازیکنی مثل سروش رفیعی یکی از زیباترین گل‌های لیگ را به ثمر رساند تا حساب کار هم به تساوی کشیده شود. بعد از گل باز هم بازی افت کرد و فولادی ها با استفاده از یک دفاع فشرده در پی کسب یک امتیاز از میدان سپاهان بودند که در نهایت همین اتفاق افتاد تقسیم امتیازات دو مدعی صدر جدول باعث صعود استقلال به رتبه اول جدول لیگ شد.


شرح گل‌ها:
(۱-۰سپاهان)دقیقه۴۰: سانتر سوکای از جناح چپ با دفع ناقص مدافعان فولاد همراه شد تا عبدالله کرمی با یک ضربه محکم از داخل محوطه جریمه توپ را به سقف دروازه فولاد بکوبد.
(۱-۱مساوی)دقیقه۷۴: سانتر شریفات از جناح راست با استپ سروش رفیعی و ضربه برگردان زیبای این بازیکن همراه شد تا فولاد به گل تساوی دست پیدا کند.


دقایق حساس:
دقیقه ۹- شوت رسول نویدکیا از پشت محوطه جریمه فولاد به کنار دروازه رفت.
دقیقه ۲۱-دفع توپ رحمان احمدی به بدن اسماعیل شریفات برخورد کرد و به طرز خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۲۷- شوت سرضرب و روپای حسین پاپی از پشت محوطه به بالای دروازه فولاد زده شد.
دقیقه ۷۲-.شوت مهدی شریفی از پشت محوطه جریمه به بالای دروازه فولاد رفت.
دقیقه ۷۳- شوت شریفات از پشت محوطه جریمه در اختیار رحمان احمدی قرار گرفت


اتفاق ویژه:
گلزنی عبدالله کرمی در مقابل تیم سابقش و مصدومیت شدید علی حمودی در اولین بازی اش برای سپاهان از نکات ویژه این مسابقه بود.


بهترین بازیکن:
مسابقه چهره آنچنان شاخصی نداشت اما گلزنان مسابقه یعنی عبداالله کریمی و سروش رفیعی نمایش بهتری نسبت به بقیه داشتند.

  ۱  
آی اسپورت
2014-08-24 21:05:52
نظر دهید
۱ نظر
محمد-فولاد شهر اهواز
يكشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۳، ۲۱:۰۹
گزارش کاملا مغرضانه/ فولاد کلی حریفو پرس کرد و مدت زمان زیادی از بازی رو هم در اختیار داشت. کلی هم موقعیت خوب ایجاد کرد. درسته در مجموع سپاهان توپ رو بیشتر در اختیار داشت ولی برتر نبود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر