فهرست
چند پیشنهاد برای نیمکت استقلال در کوتاه مدت
چند پیشنهاد برای نیمکت استقلال در کوتاه مدت

چند پیشنهاد برای نیمکت استقلال در کوتاه مدت

آی اسپورت - روزهای سخت استقلال همچنان ادامه دارد. اضافه بر این محمود فکری در تیررس انتقادات گروهی از هواداران قراردارد و فشار زیادی را تجربه می کند. برای فکری که احتمالا خودش هم بهتر می داند حکم ابقا نصف و نیمه او شاید بیشتر از سه تا چهار هفته فرصت برای او ایجاد نکند و همچنین برای هر جایگزین احتمالی مدنظر چند نکته اساسی قابل توجه هست، حداقل در کوتاه مدت و برای بدست آوردن نتایج مناسب.

 

تقویت کادر فنی

فکری اگر بتواند نیمکت و کادر فنی خود را سروسامان ببخشد قطعا هم یک قدم به مت هواداران برداشته و خواسته آنها را پوشش داده هم اینکه وزن نیمکت خود را در نیم فصل دوم که دروازه ها قاعدتا کوچکتر می شوند از لحاظ فنی بالا برده. کادرفنی که مکمل یکدیگر باشند و متشکل از تئوریسین و تمرین دهنده و ابعاد فنی برای هر تیمی از نان شب هم واجبتر هست.

 

ارتباط با بازیکنان

یکی از اصول مربی گری بحث روانشناسی و روانشناختی و ارتباط گرفتن با بازیکنان هست و هر رنج از سنین شرایط خودش را دارد.برای پیاده سازی خواسته های سرمربی نیاز اساسی به ارتباط تنگاتنگ و دلی بخصوص در فوتبال ما بین بازیکنان و نیمکت تیم هست. دو هفته آخر نیم فصل اول و مصاحبه ها و رفتار بازیکنان استقلال به نوعی در تقابل با کادر فنی و در راس ان محمو فکری بود، نکته ای که فکری باید با ان هم عاقلانه و هم قاطعانه برخورد کند، فرقی نمی کند از کاپیتان باشد تا بی نام ترین بازیکن حال حاضر استقلال. همین یک دستی کار می تواند فکری را به مراتب در شرایط نیم فصل اول جلو بیندازد وگرنه سنگ روی سنگ در این تیم بند نمی شود. فکری خود بهتر از هرکسی می داند در فوتبال اتحاد و همدلی برای رسیدن به مقصود یک اصل ثابت شده هشت.

 

مشاور رسانه ای

یکی از باگ های اساسی فکری در نیم فصل اول حضورش در استقلال نحوه مصاحبه و کنفرانس خبری ها و دیالوگ و شکل آنها بود و حتی محتوای مطرح شده در این جلسات. وجود یک مشاور رسانه ای در کنار یک سرمربی آن هم در تیم این چنین پرهوادار از الزامات هست، چرا که دادن خوراک رسانه ای مناسب چه در زمان برد، چه شکست و چه حتی موارد دیگر که قطعا بازتاب بالایی در افکار عمومی دارد برای فرار از حواشی و داشتن امنیت در افکار عمومی تاثیر بسزایی در نتیجه گیری و آینده مربیگری شخص دارد.

 

تک بازی ها

بردن بعضی از بازی ها شاید برای هواداران استقلال نقش مسکن را داشته باشد و اجازه نفس کشیدن به کادر فنی در این فضای سنگین، به شرطی که صرفا پشت نتایج آن بردها پناه نگیرند. در همین سه هفته ابتدای نیم فصل دوم بازی با فولاد می تواند یکی از آن سبک بازی ها باشد که نقش پررنگی در آرام شدن اتمسفر موجود را داشته باشد، بردن امثال تراکتور،فولاد،سپاهان و بخصوص دربی می تواند در کوتاه مدت رسیدن به ساحل آرامش را در استقلال ببینیم.

 

ترکیب ثابت

برای تیمی که دنبال قهرمانی در لیگ هست آن هم با شرایط فرسایشی بعد از کرونا، اصولا رسیدن به ترکیب ثابت با سه الی چهار بازیکن تعویضی تاثیرگذار یک اصل هست. تغییرات دائم و تواما با جابجایی پست ها بیشتر سردرگمی بازیکنان و جا نیفتادن تاکتیک و ایجاد گپ های بسیار در ساختار تیمی در هر بازی را دنبال داشته باشد. پس رسیدن به ترکیب ثابت و البته نتیجه گرا می تواند در این سبک تورنمنت ها راهگشای هر تیمی باشد.

 

 

۲ ۲  
آی اسپورت
2021-02-24 19:45:00
نظر دهید

۲ نظر
سیاوشان
پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹، ۱۳:۲۶
اخه همه اینا رو ما هم می دونیم ولی فکری قبول نمیکنه از اون مازنیای یک دندست!
۱
اقلیت تاس
پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹، ۲۲:۱۳
احمق متوهم گزینه بهتری برای نمایش یک کیسه کشه
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر