فهرست
درخواست از عادل؛ شفاف سازی کن
درخواست از عادل؛ شفاف سازی کن

درخواست از عادل؛ شفاف سازی کن

 آی اسپورت –  حتما اسم ها را شنیده اید. نام هایی که این روزها متهم هستند.  متهم به گرفتن وام های میلیاردی و پاداش های میلیاردی . در این بین البته عادت داریم به اعداد هزار میلیاردی و شاید این دو سه میلیاردی که دو احتمالا مجری سرشناس گرفته اند ، خیلی به جایی از کشور بر نمی خورد. بخصوص که دو اسم سیاسی و اجتماعی سرشناس تر در این لیست ادعایی هستند که دریافتی های شان خیلی نجومی تر است و مثلا پسر یکی شان حقوق سی سالش را یک جا گرفته ، آن هم 100 میلیارد تومان.

یعنی سالی سه میلیارد تومان ، آن هم قبل از شروع به کار! ولی راستش مردم از آن خیلی ها خیلی انتظاری نداشتند اما به میان آمدن اسم این مجری های اسمی که پیشتر دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تهدید کرده بود افشای شان می کند ، سخت دردناک است.

آنها که در برنامه های شان هی از این ادم های وام بگیر پس نده ، می نالیدند و حالا انگشت اتهام به سوی خودشان است. حالا اگر بیانیه بنویسند و توضیح هم دهند ، سخت برای مردم باور پذیر است. اگرچه اقلا درباره احسان علی خانی به شدت می توان باور داشت او اگر قراردادی با این موسسه داشته برای تولید برنامه بوده است چون در سه سال گذشته هر بار این موسسه اسپانسر برنامه هایش بود و این ارقام هم با هزینه های ساخت برنامه هایش می خواند.

مشکل اما جای دیگری است. اینکه چرا این قراردادها برای آنتن داشتن افراد با خود شخص  بسته شده است و چرا با شبکه این قراردادها را نبسته اند؟ چرا باید این افراد را درگیر چنین مناسبات مالی کنند و از آن بدتر شاید پرسش این باشد که چرا در اسناد رسمی حسابرسی شده از این موسسه ، این ارقام پاداش لحاظ شده اند؟ اگر واقعا این ارقام ، همان ارقانم هستند که اگر آن الف -ع فرد دیگری نباشد! آیا ممکن است صدا و سیما که خودش معمولا از پرداخت مالیات طفره می رود ، برای این قراردادهای اقتصادی هم طوری قراردادهایی منعقد کرده باشد که طرف مقابل هم سهم حساب های بیت المال را نداده باشد؟

این ها نکاتی است که آقای کریمان مدیر گروه اجتماعی شبکه 3 به جای تهدید به شکایت باید بیاید و با انتشار قراردادها در راستای طرح شفاف سازی اطلاعات درباره شان توضیح دهد.

برای ما ورزشی ها البته در همه این سال های گذشته ، همیشه یک اتفاق خوشایند وجود داشته . اینکه با همه فشارهایی که به عادل فردوسی پور وارد می کنند اما تا به حال حتی یکبار در چنین مواردی اسمش به میان نیامده است.

اما این بار و برنامه بیست هجده که تبدیل شده بود به یک شوی شبیه به تی وی شوهای لس آنجلسی شبکه های فارسی زبان و حجم بالای آگهی هایش حسابی صدای مخاطبان را در آورده بود باعث سوء تفاهم هایی شده است. این اتفاقات اخیر و توضیحات احسان علی خانی درباره اینکه تهیه کننده برنامه بوده و اگر پولی گرفته ، برای قرارداد تولید برنامه ها بوده ، این شائبه که عادل هم قراردادهایی از این دست امضا کرده باشد را افزایش داده است.

 عادل که همیشه در موارد اینچنینی حتی سر سوزنی در مظان اتهام قرار نداشته است. این بار هم آیا او بری از این اتهامات است؟ بهترین راهکار این است که خودش خیلی شفاف درباره همه چیز توضیحات ارائه دهد. اینکه آیا قراردادهای برنامه اش را خودش بسته یا قراردادها به نام رسانه ملی ثبت شده اند. اگر به نام او بسته شده به طور مشخص در اسناد رسمی به عنوان هزینه های تولید برنامه ثبت شده اند که مشخص باشد مالیات های شان به حساب خزانه بیت المال واریز می شود یا ارقام در ذیل عناوینی چون پاداش در دفاتر مالی ثبت شده اند؟

عادل بهتر از هر کسی می داند چه بهتر است که خودش خیلی کوتاه و شفاف در این زمینه سخن بگوید تا بعدها اگر ماجرایی چون ثامن الحجج برای این اسپانسرهای پر حضور در برنامه های این روزهای سیما افتاد ، نیازی به نوشتن نامه بلند بالا و قانع کردن مردمی که نگاه شان به قهرمان شان عوض می شود ، نداشته باشد!

 

خبرآنلاین

 

 

۸۶۳ ۵  
آی اسپورت
2018-07-20 10:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
ara
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۰:۳۷
اینو یادتون باشه هر وقت یه آدمی زیاد از حد پاك به نظر می رسه مطمئناً یه چوبی تو آستینشه
رضا
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۰:۴۹
شما که چاپ نمیکنید ،اما به عادل چه مربوط وام میلیاردی ، بیاین بگیم تو جلسات برج ایران زمین چه میگذره و مافیای فوتبال کیا هستن ،هر کسی رو بخوان میبرن بالا ،هر کی خوششون نیاد می زنن زمین . یادمون نرفته چه کسانی به ایران روشها نیست و نابود شدن تو فوتبال ضمنا دروغ ممنوع
محسن
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۲۰
یادم نمیاد متنی در این سایت،اینقدر لایک خورده باشه.چقدر خوب نوشته شده و انتظارات به جا مطرح شده.
۳ ۱
فرهاد
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۲۰:۱۵
چون زیر متن را نخواندی متن را این سایت ننوشته کپی کرده سواد نویسنده های این سایت به اینگونه متن ها نمی رسد فقط بلدند مطلب در تجلیل برانکو بنویسند و یا چالش وفاداری راه بیاندازند کوته فکر ترین نویسنده هایی که من دیدم در این سایت هستند اخرین شاهکارشان هم نوشتن متن برای ابراهیمی بود که چرا گفته از پیوستن به الاهلی بزرگ خوشحالم سطح سواد این نویسنده ها در همین حد است
۴
امیرعباس
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷، ۲۳:۰۰
با گردن کلفت و با پرروئی همیشگی می آد جلوی دوربین بازهم کیلوکیلو از مردم طرفدارش مایه میگذاره و تو دهن همه خواهد زد مثل همیشه انتقادناپذیر مثل همیشه با لحن تحقیرآمیز و تمسخر دیگران مثل همیشه زشت!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر