فهرست
درباره داور عمانی بازی فردای استقلال/ «کف» نکنی
درباره داور عمانی بازی فردای استقلال/ «کف» نکنی

درباره داور عمانی بازی فردای استقلال/ «کف» نکنی

آی اسپورت- کنفدراسیون فوتبال آسیا رویه استفاده از داوران جوان را پیش گرفته و شمس المائدین سنگاپوری تصمیم گرفته نسل جدیدی را وارد قاره کند. به همین دلیل هم یک داور جوان و کم نام و نشان برای قضاوت بازی مهم استقلال و السد در پلی آف لیگ قهرمانان انتخاب شده است: احمد الکف، داور عمانی متولد سال 1983.

الکف سابقه تقریبا خوبی دارد و جزو داورانی است که اگر اتفاق عجیب و غریبی نیفتد، در آینده نامش را بیشتر خواهیم شنید. او داور بازی رفت فینال دوره قبل لیگ قهرمانان بین چونبوک موتورز کره و العین امارات بود. الکف بازی برگشت یک چهارم بین تیمهای قطری الجیش و لخویا را هم در فصل قبل سوت زد. با این حال او هنوز نتوانسته خودش را در زمره داوران اصلی قاره قرار بدهد و به همین دلیل هنوز دیداری از مقدماتی جام جهانی را سوت نزده است.

الکف تا به حال دو بار دیداری را قضاوت کرده که یک طرفش تیمی ایرانی بوده؛ بازی اول، دیدار تیم امید در بازیهای آسیایی سال 2014 برابر ویتنام بود که با نتیجه 4 بر یک شکست خوردیم. بازی دوم هم در لیگ قهرمانان بود که الاهلی عربستان با نتیجه 2 بر صفر تراکتورسازی را برد.

الکف داوری است پر کارت و بدون اغماض؛ طی 35 قضاوت بین المللی اش، او 12 پنالتی گرفته، 105 کارت زرد داده و 5 بازیکن را هم اخراج کرده است شامل یک بازیکن ایرانی در جریان دیدار با ویتنام.

جنجالی ترین قضاوت او سال 2014 بود. در جریان مرحله گروهی سوزوکی کاپ (قهرمانی جنوب شرق آسیا) او داور دوئل حیثیتی بین مالزی یک امتیازی و سنگاپور 3 امتیازی بود. بازی یک بر یک در جریان بود که الکف، دقیقه 89 یک پنالتی مشکوک به سود مالزی گرفت. همان پنالتی باعث شد مالزی از گروهش صعود کرده و سنگاپور که میزبان بازیها بود، حذف شود. آن پنالتی باعث شد جو به هم بریزد و الکف با اسکورت ویژه پلیس از ورزشگاه خارج شود.

۱ ۲  
آی اسپورت
2017-02-06 21:24:00
نظر دهید

۲ نظر
مسعود
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۲۳:۵۹
الگف بازی رو به داستان نده شانس اوردیم مثل اینکه با ایرانی ها هم لجه اامیدواری پنالتی مفت ندیم الکف کف کنه کارمون تمومه
۱
amir
سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵، ۰۰:۲۹
zeshte esme kasio maskhare konina.
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر