فهرست
یادداشت روز: سه نکته از دیدار منچستر یونایتد و ساندرلند
یادداشت روز: سه نکته از دیدار منچستر یونایتد و ساندرلند

یادداشت روز: سه نکته از دیدار منچستر یونایتد و ساندرلند

آی اسپورت- منچستریونایتد در دومین دیدارش در رقابت های این فصل لیگ برتر به مصاف ساندرلند رفت و باز هم بدون پیروزی زمین را ترک کرد؛ سایت ESPN نگاهی داشته به این این دیدار:

1- دی ماریا برای این تیم منچستریونایتد کافی نیست

یک امتیاز از دوبازی ظاهرا آسان و حالا مشکلات منچستریونایتد که برای همه آشکار است. ما در مورد یک چیز اطمینان خاطر داریم و آن این که، آنها برای موفقیت به چیزی بیش از آنخل دی ماریا احتیاج دارند. با توجه به تمام مصدومیت ها و کمبود ها در دفاع وسط، یونایتد ها نیاز به یک خرید بزرگ برای این ناحیه دارند. این یک واقعیت است برای کسانی که مطمئن هستند اتفاقات فصل قبل هرگز تکرار نخواهند شد. اگرچه که شرایط می تواند بدتر هم بشود. البته این فرصت برای جبران خریدهای بد یونایتد در تابستان گذشته هنوز تا روز اول سپتامبر ادامه دارد. درحالی که می دانیم با نزدیک شدن به پایان فصل نقل و انتقالات، باشگاه ها هم قیمت بازیکنان فروشی شان را بالا می برند و این برای یونایتد نگران کننده است. چلسی و منچسترسیتی با فراغت کامل بازیکنان مدنظر خود را به خدمت گرفته اند و حالا منچستریونایتد مانند شوهری است که در پمپ بنزین در شب کریسمس نگران خوشحالی همسرش است و می خواهد او را شاد کند، البته فقط با یک جفت جوراب ساق بلند.

\"http://www.akserver.ir/uploads/akserver.ir_14089527002.jpg\"


این واضح است که منچستریونایتد قبل از هر چیز یه یک دفاع وسط و یک هافبک دیگر نیاز مبرم دارد. حالا با خرید 63.9 میلیون پوندی دی ماریا، یونایتد یا باید به سیستم 4-4-2  برگردد یا یک سیستم جدید طراحی کند که از دو یا سه بازیکن پست 10 بهره ببرد. در مقابل ساندرلند، که فصل پیش به خوبی از سقوط به دسته اول فرار کرده است، منچستر یونایتد فصل را خیلی بد شروع کرده و حالا وخامت سال قبل هم در این تیم وجود دارد. در چهار دقیقه اول، سه بازیکن شیاطین سرخ اشتباهات وحشتناکی داشتند که بدون اتفاق بد برای تیم، به خیر گذشت. مدافعان مرکزی تیم، یعنی فیل جونز، کریس اسمالینگ و تایلر بلکت بسیار نامطمئن ظاهر شده اند و با ساده ترین حملات تیم مقابل، گیچ نشان می دهند. بال های کاری تیم یعنی آنتونیو والنسیا و اشلی یانگ، فضای عرضی خوبی برای مهاجم ها ایجاد می کنند اما نمی توانند در عقب زمین، فضاهای خالی را پوشش دهند. در خط میانی نه تام کلورلی و نه دارن فلچر هیچ کدام قادر به کنترل بازی نیستند و با بیرون رفتن خوان ماتا، مهاجمان تیم یعنی وین رونی و رابین فان پرسی در جلوی زمین تغذیه نمی شوند و در واقع در آن جا حبس خواهند شد. در مقابل همه این ها، یک نکته مثبت برای تیم این که داوید دخه آ عملکردش به اندازه کافی خوب بوده است.


\"http://www.akserver.ir/uploads/akserver.ir_14089527001.jpg\"2- رادول خود را پیدا می کند

زمانی مردم فکر می کردند جک رادول که بسیار در تیم جوانان انگلیس بااستعداد نشان داده، می تواند خط میانی یک تیم را به مدت ده سال از حضورش مطمئن کند. وقتی او در حالی منچسترسیتی را در تابستان امسال ترک کرد که کمتر کسی از آخرین 90 دقیقه ای که او بازی کرده، چیزی خاطرش مانده است. اما حالا نشانه های مثبتی در ساندرلند ارائه داد که حاکی از این است که او به آرامی خودش را پیدا می کند. گل این بازیکن به شیاطین سرخ، در کنار حمایت های طرفداران ساندرلند، خیلی به او کمک خواهد کرد. عملکردش واقعا هواداران را تحت تاثیر قرار داده بود. مدام به هافبک های فشار می آورد و بازی را کنترل می کرد. بازی اش در مقابل نمایش ضعیف کلورلی ، فلچر و جونز واقعا لذت بخش بود. اگر او بتواند تناسب اندامش را حفظ کند و بازی را نگه دارد، یک نوید فوق العاده برای تماشاگران ساندرلند خواهد بود.

3- اشلی یانگ، هنوز هم دایوینگ

شما فکر کنید یک بازیکن مشهور مثل اشلی یانگ مدام خود را برای گرفت خطا بیندازد و هردفعه ملتمسانه از داور سوت بخواهد. اشلی یانگ درطول بازی قصد داشت  تا مشکلات رابین فان پرسی را با گرفتن پنالتی برای تیم برطرف کند. شاید اگر او تمرکزش را روی ارائه یک بازی بهتر بگذارد، بازیکن موثرتری برای تیمش باشد. این نکته ای است که فن خال حتما باید به او گوشزد کند؛ وگرنه ممکن است در یک بازیکن حساس، چنین حرکت بچه گانه ای، به 10 نفره شدن تیمش بینجامد.

ترجمه: محمدحسین نجفی

  ۳  
آی اسپورت
2014-08-25 12:18:31
نظر دهید

۳ نظر
-
دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۳، ۱۳:۰۰
یاد اون عزیزی افتادم که بعد ازاینکه هلند اسپانیا رو شکست داد اومد در وصف فن خال مطلب نوشت،بازیکنان هلند از منچستر که دیگه بزرگتر نبودن پس چی شد؟
-
دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۳، ۱۴:۳۰
خدایی این جک رادول حیف شد در تیم من سیتی ، اصلا بهش بازی نمیرسید ، ولی یک هافبک دفاعی فوق العاده است ، اگر بازی کنه
باتیستوتا
دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۳، ۱۴:۴۱
دوست عزیز اولا ملی با باشگاهی فرق داره دوما ک فن خال راحت جزو پنج تا مربی تاریخ ک مورینیو گواردیولا ...شاگردهای تاپ اون هستن...درضمن الحق انصاف تیم منچستر را از نظر بازیکن با چلسی مقایسه کن جز دروازه و حمله ک میشه گفت یکیه هافبک و دفاع منچستر افتضاح
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر