فهرست
گزارش روز:خاطره بسیار خوش رئالی ها از کوردوبا
گزارش روز:خاطره بسیار خوش رئالی ها از کوردوبا

گزارش روز:خاطره بسیار خوش رئالی ها از کوردوبا

آی اسپورت - امشب رئال مادرید در اولین بازی خود در لالیگای 2014-2015 در ورزشگاه برنابئو به مصاف کوردوبا خواهد رفت. تیمی که پس از 42 سال پای به رقابت های لالیگا گذاشته است.

کوردوبا در دهه 60، پای ثابت لالیگا بود و درخشان ترین فصول خود را در همان دهه سپری کرد. آنها در فصل 64-65 در لالیگا پنجم شدند و در سال 1967 به نیمه نهایی کوپا دل ری نیز رسیدند. اما در مقابل بیلبائو شکست خورده و حذف شدند.

کوردوبا یک فصل بعد به دسته دوم سقوط کرد اما سال بعد بلافاصله به لالیگا بازگشت. آخرین فصلی که آنها در بالاترین سطح فوتبال اسپانیا حضور داشتند برمی گردد به 42 سال پیش و فصل 71-72.فصلی کابوس بار برای کوردوبایی ها و به یاد ماندنی برای رئال مادرید.

چرا که کوردوبای سقوط کرده در هفته های انتهایی آن فصل، با برتری بر بارسا باعث شد تا رئال قهرمان لالیگا شود. در آن فصل کوردوبا دو بازیکن جوان و آینده دار را نیز به فوتبال اسپانیا معرفی کرد. دل بوسکه و وردوگو.هر دو بازیکن به رئال ملحق شدند و سال های پرافتخاری را با این تیم پشت سر گذاشتند.از آن تیم فرمین و ستنچیس نیز به رئال ملحق شدند.

رئال خاطره بسیار خوبی از کوردوبا دارد و باید ببینیم که امشب با یک پیروزی پر گل یک خاطره خوش جدید را به جای می گذارند یا خیر؟

  ۲  
آی اسپورت
2014-08-25 17:14:37
نظر دهید

۲ نظر
sina
دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۳، ۱۷:۵۳
صدا و سیما بازی مادرید پخش نمیکنه حتی از شبکه ورزش اما بازی دیشب بارسا از شبکه ۳ پخش شد و بازی مهم سوپر کاپ از شبکه ورزش فردا بازی پرتو و لیل هم زنده از شبکه ۳ پخش میشه ایا هوادارای این دو تیم جمعا در ایران به تعداد انگشتان دست و پا هست!!!!!
جالبه بازی حساس من سیتب و لیورپول هم از شبکه ۳ پخش نخواهد شد!!!
من از شما ورزشی نویسان در خواست دارم برای ما روشن کنید سیاست بخش ورزش صدا و سیما چیست!
چرا شبکه ورزش به جای پخش بازی های مهم فوتبال ویدو ضبط شده از مسابقات شنا و متور سواری و.... پخش میکنه
چرا؟؟؟
-
دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۳، ۲۳:۰۱
جیگر امشب نود داره ها ، بعدشم گلایه ات از شبکه ورزش هم بى معنیه ، بازى منچسترسیتى با لیورپول مهمتره یا رئال با کوردوبا !! تازه تو این دو سه هفته پنج شیش بار بازى رئال رو پخش کردن !! بعد چند ماه یه بازى از بارسا رو پخش کردن ببین چیا میگن ! چه ادماى باحالى هستید شما رئالى ها بخدا ..
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر