فهرست
بازگشت آقای جنجال به لیگ برتر
بازگشت آقای جنجال به لیگ برتر

بازگشت آقای جنجال به لیگ برتر

آی اسپورت- جنجالی ترین بازیکن جهان، روز گذشته به صورت رسمی به لیورپول پیوست.


صحبت از ماریو بالوتلی مهاجم تیم ملی ایتالیاست که از میلان ایتالیا جدا شد تا دوباره به لیگ برتر برگردد. بالوتلی که سابقه بازی کردن در منچسترسیتی در لیگ برتر انگلیس را دارد حالاقرار است برای لیورپول به میدان برود، تیمی که بتازگی ستاره اول و گلزن خود یعنی لوئیس سوارز را به بارسلونا فروخته است. بالوتلی اگر اینچنین حاشیه ای نبود شاید یکی از پنج بازیکن برتر دنیا بود اما همین الان هم یکی از برترین مهاجمان فوتبال اروپا محسوب می شود. بالوتلی و حاشیه هایش در لیورپول چه سرنوشتی خواهد داشت؟ برای این که با این بازیکن جنجالی دنیای فوتبال آشنا شویم نگاهی به مهم ترین حاشیه های چند سال اخیر او می اندازیم، حاشیه هایی که برخی از آنها تعمدی و برخی از آنها کاملااتفاقی بوده است:
    

\"http://s.ndtvimg.com/images/stories/mancini-balotelli630.jpg\"

برخورد فیزیکی با سرمربی


براندان راجرز سرمربی لیورپول تجربه کار کردن با مهاجم پردردسر (لوئیس سوارز) را دارد اما هیچ بازیکنی از لحاظ دردسرسازی به پای ماریو بالوتلی نمی رسد. زمانی که بالوتلی در اینترمیلان بازی می کرد خوزه مورینیو سرمربی وقت اینتر او را بازیکنی غیر قابل کنترل توصیف کرده بود. سوپرماریو در زمان حضور در منچسترسیتی هم با مانچینی سرمربی وقت این تیم برخوردی فیزیکی پیدا کرده بود. او در تمرینات پیش از فصل و به دلیل تکلی که روی پای هم تیمی اش رفته بود از سوی مانچینی شماتت شد و به دنبال این اتفاق با او درگیری پیدا کرد. بالوتلی حالاقرار است در کنار راجرز کار کند و باید این نکته را به خاطر بسپارد که اگر می خواهد با راجرز اختلاف پیدا کند حداقل این دعوا به چالش فیزیکی تبدیل نشود.
    
پرتاب دارت به هم تیمی


لیورپولی ها باید در باشگاه هر جسم تیزی را که وجود دارد پنهان کنند چرا که بالوتلی ممکن است با اجسام نوک تیز دردسرآفرین شود. او سه سال پیش و زمانی که در منچسترسیتی بازی می کرد در حالی که از پنجره اتاق هتلش بیرون را نگاه می کرد یک دارت به طرف هم تیمی جوان خود پرتاب کرد و بعدا گفت هیچ منظوری نداشته و چون حوصله اش سر رفته بود آن کار را انجام داده بود. به هر حال بالوتلی مرتب باید تحت نظر باشد. رفتارهای عجیب او فقط با اجسام تیز ارتباط پیدا نمی کند.


    
عاجز از پوشیدن یک کاور ساده


یکی از خنده دارترین و پربیننده ترین ویدئو هایی که از بالوتلی در فضای مجازی انتشار یافته به ناتوانی او در پوشیدن یک کاور ساده مربوط می شود. در یکی از تمرینات منچسترسیتی مربی از بالوتلی می خواهد که همانند هم تیمی هایش کاور بپوشد اما بالوتلی پس از تلاش بسیار زیاد موفق به پوشیدن کاور نمی شود و آن را به کنار می اندازد. عاقبت یکی از مربیان منچسترسیتی به او کمک کرد تا این کاور را بپوشد. این ویدئوی یک دقیقه و سی و سه ثانیه ای به یکی از خنده دارترین اشتباهات بالوتلی معرفی شده است.
    
آتش زدن حمام خانه


پاییز سال 90 یکی دیگر از بزرگ ترین حاشیه های زندگی سوپرماریو رقم خورد. این بازیکن جنجالی حمام خانه خود را با مواد آتش زا به آتش کشید. او بعدها اظهار داشت که فقط می خواسته آتش بازی کند و منظور دیگری نداشته است. این دست از رفتارهای بالوتلی برای تیمی همچون لیورپول خطرناک به نظر می رسد. بالوتلی در 22 سالگی در حالی خانه خود را به آتش می کشد یا این که با دیگران شوخی های خطرناک می کند که این کارها فقط از کودکان سر می زند.


    
ورود غیرقانونی به یک مدرسه


یکی دیگر از رفتارهای بسیار عجیب بالوتلی این است که وقتی در حال گشت و گذار در سطح شهر منچستر در سال 2011 بود، وارد یک مدرسه ابتدایی شد تا از سرویس بهداشتی استفاده کند. البته کسی چندان متوجه حضور این فوتبالیست بسیار جنجالی در این مدرسه نشد اما ورود غیرقانونی او به یک مدرسه ابتدایی بشدت مورد انتقاد قرار گرفت. این حرکت که در ظاهر ساده به نظر می رسد بازتاب گسترده ای در رسانه های انگلیسی داشت. بالوتلی بازیکنی شناخته می شود که نه تنها به خود که به دیگران و ساده ترین قوانین هم احترام نمی گذارد.
    


سرعت غیرمجاز با اتومبیل لوکس


بالوتلی در منچسترسیتی تبدیل به ستاره شده بود. او که در دوران حضور در این تیم منچستری هر چند وقت یکبار اتومبیل های لوکس خود را با مدل بالاتری عوض می کرد با یکی از همان اتومبیل های بسیار لوکسش در حال گشت و گذار در سطح شهر لیورپول بود که از سوی پلیس متوقف شده. پلیس در حین جستجوی اتومبیل بالوتلی 30 هزار پوند پول نقد پیدا می کند و هنگامی که از بالوتلی می پرسد به چه دلیل این میزان پول را با خود حمل می کند بالوتلی در پاسخ می گوید: چون من پولدارم! این اتفاق نیز هر چند بسیار عادی جلوه کرد اما تقابل بالوتلی در برابر پلیس در رسانه ها بسیار سر و صدا کرد. اتومبیل او به دلیل سرعت غیرمجاز متوقف شده بود. حمل مقادیر هنگفت پول نقد در انگلستان ممنوع است.

\"http://static.guim.co.uk/sys-images/Football/Pix/pictures/2012/6/20/1340225132186/Mario-Balotelli-of-Italy-008.jpg\"
   
شوخی های بی معنی در تمرینات


مهاجم جنجالی تیم ملی فوتبال ایتالیا در تمرینات تیم هایی که تا به حال بازی کرده گاهی اوقات رفتارهایی کودکانه از خود نشان می دهد که این موضوع ثابت کرده وی بازیکن موجهی نیست هر چند توانایی های فنی بسیار زیادی دارد. از شوخی هایش بر سر تمرینات گرفته تا نوع ظاهر و حتی مدل موهایش حاشیه هایی هستند که او با خود بر سر تمرینات می آورد. یکی از رفتارهای عجیب او که اتفاقا این یکی هم در فضای مجازی بیننده های زیادی داشته به حرکت عجیب او در تمرینات منچسترسیتی برمی گردد. او با در دست گرفتن پرچم کرنر در حین تمرینات همانند کودکان مشغول بازی اسب سواری بود. پرچم کرنر هم اسب خیالی او بود.


    
حساسیت به گیاه


جنجالی ترین بازیکن کنونیفوتبال دنیا به علف حساسیت دارد! بهتر است گفته شود او به برخی گونه های گیاهی حساسیت شدیدی دارد. این را هم باید به پای دیگر خصوصیات عجیب بالوتلی نوشت البته این یکی ربطی به حاشیه سازی این بازیکن ندارد چرا که دست خودش نیست. حال که بالوتلی به لیگ برتر انگلیس برگشته برخی از رسانه های انگلیسی او را بابت این موضوع دست می اندازند و به او توصیه می کنند هنگامی که برای لیورپول به میدان می رود گل بزند، بدود اما هرگز به چمن سبز دست نزند چون حساسیت کار دستش می دهد.


\"http://www.booska-p.com/up/images/news/intextbalotelli.jpg\"


یکی از بزرگ ترین حاشیه های ماریو بالوتلی این است که سیگار می کشد و این موضوع بشدت مورد انتقاد رسانه ها قرار دارد. او اخیرا چندین بار در حال سیگار کشیدن مشاهده شده و این برای بازیکنی حرفه ای همانند او اصلاخوب نیست. نمونه زیادی از بازیکنان حرفه ای سیگاری وجود دارد که بتدریج محو شدند. بالوتلی با همین خطر مواجه است.


    
مقایسه دو مهاجم جنجالی


لوئیس سوارز جنجالی از لیورپول رفت و حالابه جایش ماریو بالوتلی جنجالی می آید. بد نیست نگاهی به مقایسه این دو بازیکن خبرساز از لحاظ آمار و اعداد داشته باشیم:
    
    تعداد گل:
    لوئیس سوارز (65) برای لیورپول
    
    ماریو بالوتلی (40) برای میلان
    
    میانگین زمان گل های به ثمر رسیده:
    
    هر 133 ساعت و 67 دقیقه یک گل (بالوتلی)
    
    هر 130 ساعت و 38 دقیقه یک گل (سوارز)
    
    پاس گل: .................سوارز: 20 ............... بالوتلی: 7
    
    کارت قرمز: ...............بالوتلی: 3 ............. سوارز: صفر

  ۲  
آی اسپورت
2014-08-26 14:55:33
نظر دهید

۲ نظر
-
سه شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۳، ۱۵:۳۹
کلن خوشم میاد ازش،ادم عجیبیه :دی
-
سه شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۳، ۱۹:۱۶
میگم شما که بعضی وقت ها حسابی دستشویتون میگیره مجبور نیستید یک جا خودتون رو راحت کنید
این بد بخت هم داشت بهش فشار می اومد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر