فهرست
پایانِ تلخ معمار پیر ایتالیا در جزیره
پایانِ تلخ معمار پیر ایتالیا در جزیره

پایانِ تلخ معمار پیر ایتالیا در جزیره


نگه داشتن جام از فتح آن هم سخت تر است.

ویسنته دلبوسکه پس از فتح جام جهانی


آی‌اسپورت- هیچ بنایی با عظمت و بزرگی در تاریخ پس از یک سال به مرز نابودی کشیده نشد اغلب انها به واسطه یک شورش مورد هجوم قرارگرفته و به ورطه نابودی کشیده شدند. در فوتبال گاهی معماران بزرگ هم مورد هجوم قرار می گیرند. البته به ماندگاری طولانی بنایی که ساختند منجر نمی‌شود و آن بنای عظیم را به فراموشی می‌سپارند. در فوتبال چنین بی رحمی عظیمی را "سقوط آزاد "می‌نامند اما کدام کشور بی‌رحم تر از بقیه معماران خود را اخراج می‌کند؟ در سرزمین گلادیاتورها ایتالیا؟ یا سرزمین ستاره ها اسپانیا؟ جواب در کشور انگلیس و لیگ تازه جان گرفته "جزیره" است جایی که باید پس از بنا نهادن یک شاهکار به سراغ ساختن شاهکار دیگر بروی و فقط به ساختن کنی! در غیر این صورت از سوی هواداران یک وانتد شناخته می شوی برای هجوم حملات بی رحمانه!                                   
                                                         
چلسی فاتحه لیگ در فصل 2015 با هدایت آقای همیشه خاص خود یک مثال بارز دراین زمینه است جایی که در فصل بعداز قهرمانی کم کم بنای انها با یک زمین لرزه شروع به ویرانی کرد انها درگام اول برابر سوانسی به تساوی 2بر 2 رسیدند که لرزش اول حیاتی تلقی نشد و چند هفته بعدتران ها شکست سنگین 3-0 برابر منچسترسیتی به رهبری مهندس را تجربه کردند این شکست به قدری سنگین بود که اغلب ورزشی نویسان ان را یک سونامی در جزیره خواندند. نمایش تیم مورینیو دران بازی به معنای واقعی افتضاح بود.

چلسی سال تنها در 41% بازی‌های خانگی برنده بود ان ها در 3 بازی بعدی خود 2 باخت را تجربه کردند که مورینیو بلافاصله از واژه خیانت استفاده کرد. ایوانویچ به شدت افت کرده و پاشنه آشیل چلسی در سمت راست خط دفاعی بود یک خط جلوتر نمانیا ماتیچ سردرگمی خاصی در زمین داشت و به هیچ وجه هماهنگ کننده اصلی خط دفاع با خط هافک ها نبود فابرگاس به عنوان یک ستون اصلاً شکل و شمایلی به معنای "اقای خلاقیت" نبود در کنار او ادن هازارد که با نمایش ضعیف مردان پشت سرش به ناچار به عقب متمایل شده بود و خود هم بازیساز بود هم دفاع و هم یک تمام کننده که از عهده هیچ کدام انها برنمی آمد بار تنهایی روی دوشش زیادی سنگین بود!       

مورینیو برای اولین بار باحکم اخراج روبرو شد و گاس روس جای او را در نیمکت گرفت اما او هم قادر نبود تاچلسی را به یکی از رقابت‌های اروپایی برساند و با حذف در لیگ قهرمانان اروپا توسط پاری سنت ژمن پرونده اروپایی چلسی به مدت 1 سال بسته شد. چلسی فصل را با 50 امتیاز به پایان رساند 37 امتیاز کمتر از فصل قبل!


تاریخ انقضای یک‌ساله

بعضی از معماران ایتالیایی سبک  خاصی برای طراحی خود قائل نیستند و همان سبک همیشگی را به معنای واقعی زیبا پیاده می کنند کافی است فلورانس و بلونیا را دیده باشید. کلودیو رانیری معماری است که تاریخ انقضا کمی دارد. او رم را که در دوران طلایی ژوزه مورینیو بود به رتبه دوم رساند و اتفاقا اینتر را در رم مغلوب کرد و سهمیه اروپایی را برای تیم به شدت اقتصادی شده اش کسب نمود مدت انقضای او درست در فصل بعد شروع شد جایی به زحمت و با 63 امتیاز در رتبه 6 قرار گرفت.  او پس از سفرِ مارکوپولویی به اینتر،‌ موناکو و دوره کوتاه مدت در یونان هدایت لستر سیتی را برعهده گرفت. لستر آن فصل مستعدترین بازیکنان را به خدمت گرفت که یکی از ان ستارگان ریاض محرز بود.  آن فصل معمار پیر ایتالیایی در رتبه 14 با ثبت رکورد 19 شکست و تنها 11 برد و 41 امتیاز قرارگرفت که خوب شروع بسیاربدی برای او بود به معنای واقعی تمام طراحی و نقشه هایش غلط و قدیمی بود چراکه به هیچ وجه هماهنگی خاصی بین بازیکنانش دیده نمی شد و در حملات هم کند و اصلا گزینه ای به نام پرس در دستور کاراو نبود و نتیجه این شد که اشمایکل 55 بار دروازه اش را باز شده دید.

کلودیو در پایان ان فصل شروع به بازنگری اساسی درترکیب خود نمود به مدیراسیایی خود قول داد تیمش در رتبه های بالاتر جدول قرار بگیردو برای سهمیه هم نیم نگاهی داشته باشد شروع بی‌نظیر لستر سیتی در خانه با ثبت رکورد 12 برد و تنها یک باخت و 6تساوی نه تنها به سهمیه فکر می کرد بلکه حالا یکی از گزینه‌های اصلی فتح لیگ بود. ضعف بی‌سابقه تیم چلسی با 5برد در خانه و لیورپول با 8برد درخانه عملا رقیب سختی برای لستر در جمع اوری امتیاز نبودند و دوتیم منچستری هم در گردابی که خودشان ساخته بودند قرار گرفته اند و اصلا توجه ای به لیگ نداشتند چراکه یونایتد در دوران فان گال و سیتی در دوره سوم پیگیرینی اصلا شکوهی نداشته و لیگ را به عطایش بخشیدند.

لستر ان فصل را با 83 امتیاز به همراه قهرمانی به پایان رساند؛ 42 امتیاز بیشتر نسبت به فصل گذشته تا گری لینه کر از شدت شگفتی قول عجیبی به هوادارن لستر بدهد. 
آمار بد دیگر لستر دراین فصل نیز 14 شکست است که در مقایسه با فصل پیش انها تنها2بار شکست خوردند. مشکل لستر این فصل تنها به 11 بازیکن در زمین مربوط می شود چراکه هواداران هنوزهم به این لستر چشم امید دارند. انگولو کانته یکی از ستون های اصلی ترکیب رانیری در فصل پیش که این فصل به تیم صدر نشین چلسی پیوسته در مجموع 82بار تکل موفق داشته که این امار در مقایسه با 3هافبک لستر که در مجموع 23 بار تکل زنی کرده‌اند اشفتگی خط هافبک را به وضوح نشان می دهد.

اگر فصل پیش برای لستر بهار بود این فصل آن‌ها در زمستان گیر کرده و قصد بیدار شدن را ندارند!      

۹ ۱  
آی اسپورت
2017-02-24 19:28:00
نظر دهید

۱ نظر
محسن هوادار فو تبال
جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵، ۲۲:۴۱
متاسفانه تفکر فو تبال عربی چند سال تو مغز باشگاه داران انگلیسی افتاده
چلسی خود نمونه این تفکر بود ه ربرتو دی متائو با کمترین امکانات لیگ قهرمانان و برد اما سال بعدش اخراج شد ...مربیان که در چلسی بودن و دوام نیاوردن و مالک نفتی چلسی مثل دوستانه عربی ش تو خلیج فارس باید مربیان و اخراج کنه ...نگاه کنید به لیست این مربیان ...مورینیو .گاس هدینگ ..کارلوانجلوتی ..اون مربی اسرائیلی که چلسی رو نائب قهرمان چمپیون لیگ کرد ..همه همه حتی بعد از نتایج درخشان اخراج میشن ...ربرتو مانچینی حتی بعد از قهرمانی منچستر سیتی باز هم اخراج میشه از این دست مربی ها که اخراج شدن زیاده در همه تیم ها انگلیس و تیم ملی انگلیس ...ارسنال در دوران ونگر و منچستر فرگوسن تنها استسناعات هستن
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر