فهرست
تناقض جادوگر/ افشاگری کنیم؛ فقط نه علیه من!
تناقض جادوگر/ افشاگری کنیم؛ فقط نه علیه من!

تناقض جادوگر/ افشاگری کنیم؛ فقط نه علیه من!

آی اسپورت – علی کریمی این روزها بزرگ‎ترین پرچمدار مبارزه با فساد است. او هر چند روز یک بار علیه فدراسیون فوتبال و مدیرانش مصاحبه می‎کند و از آنها می‎خواهد درباره قراردادهایی که در چند سال اخیر در فدراسیون فوتبال بسته شده شفاف‎سازی کنند. او همین امروز هم در کانال تلگرامی خود تصویری از برگه گردش مالی در فدراسیون فوتبال منتشر کرد و نوشت: «گردش مالی عجیب و غریب در فدراسیون فوتبال!» دقایقی بعد هم در پستی کوتاه در کانال خود نوشت: «عادل جان فدراسيون، ياد ندارم ٢ برنامه پشت سر هم فدراسيون را نقد كنى! شفاف سازى خوبه براى همه، نه فقط براى پرسپوليس! اميدوارم بابت ريز هزينه‎هاى بالا هم از فدراسيون سوال كنى شايد به شما جواب بدن!»

پست کانال تلگرامی علی کریمی
پست کانال تلگرامی علی کریمی

اما اصرار کریمی در بازخواست مدیران فدراسیون با واکنش‎های متفاوتی روبرو شده است. عده‎ای او را به دلیل مبارزه با فساد تحسین می‌کنند؛ اما عده ای هم معتقدند که او از حرف زدن درباره فساد مدیریتی و مالی بعضی نهادها و اشخاص خودداری می‌کند و با هدف خاصی فقط فدراسیون را هدف انتقادهایش قرار داده است.

با اتفاقاتی که در باشگاه پرسپولیس افتاده و ابهاماتی که در شیوه مدیریت مالی علی اکبر طاهری و البته حضور پررنگ حسین هدایتی در مناسبات مالی این باشگاه، منتقدان علی کریمی منتظر ورود او به این ماجرا هم هستند. طاهری و هدایتی کسانی هستند که کریمی همواره رابطه خوبی با آنها داشته و کمتر از آنها انتقاد کرده است اما وضعیت امروز این دو نفر و شائبه‏هایی که درباره آنها وجود دارد به شکلی است که سکوت کریمی درباره آنها معنادار به نظر می‎رسد.

تصویری از لیست سهامداران شرکت استیل‎آذین ایرانیان در فضای مجازی بازنشر شده که البته قدیمی و مربوط به 2 سال پیش است اما فهرست اسامی موجود در این فهرست می‎تواند جالب باشد. در این فهرست نام‎های آشنایی مثل علی کریمی، کریم باقری، مهدی مهدوی‎کیا، مجتبی محرمی و چند نفر با نام فامیلی مشترک هدایتی دولابی و افراد دیگر به چشم می‎خورد. البته پرسپولیسی‎‏های حاضر در این لیست جزو سهامداران یک‎درصدی استیل آذین هستند ولی به هر حال با او مراوده مالی داشته‎اند. هدایتی در آن مقطع برای خرید سهام باشگاه پرسپولیس، لیست سهامداران شرکت استیل‎آذین را اعلام کرده بود که شامل این چند پرسپولیسی هم می‎شد.

سهامداران شرکت استیل‎آذین
سهامداران شرکت استیل‎آذین

با بازنشر تصویر فهرست سهامداران شرکت استیل‎آذین، حالا علی کریمی در موقعیت پیچیده‎ای قرار گرفته است. حالا همه منتظرند تا او درباره حسین هدایتی هم حرف بزند. هدایتی بنا به گفته محمد حسن‎نژاد عضو کمیته اقتصادی مجلس بدهی بالغ بر 1000 میلیاردی به بانک سرمایه دارد و تخلفات مالی گسترده‎ای مرتکب شده است. اما علی کریمی همه تمرکز خود را روی مدیران فدراسیون فوتبال گذاشته و هیچ توجهی به تخلفات دوست نزدیک خود ندارد و تمایلی هم به حرف زدن در این باره از خود نشان نمی‎دهد. او از فردوسی‎پور هم به خاطر توجه بیش از حد به ماجرای پرسپولیس، طاهری و هدایتی انتقاد کرده و خواهان فشار بیشتر او بر فدراسیون شده است. این درحالی است که فردوسی‎پور و پیش از این بارها فدراسیون را در ماجراهایی مثل شرکت برهان نوین، قرارداد تبلیغات محیطی و مواردی از این دست زیر تیغ انتقادات قرار داده است.

به هر حال شکی نیست که ابهامات مالی گسترده‎ای در هر دو حوزه دیده می‎شود و کسی که داعیه مبارزه با فساد را دارد نباید با جهت‎گیری خاصی وارد این ماجرا شود. شاید بهتر باشد کریمی درباره اتفاقات باشگاه پرسپولیس هم افشاگری کند تا هم حمایت کامل‎تر افکار عمومی را به خود جلب کند و هم شائبه‎هایی را که در این باره به وجود آمده از بین ببرد.    

۷۸۳ ۱۹  
آی اسپورت
2017-12-19 19:50:00
نظر دهید

۱۹ نظر
سعید از خوزستان
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۲۰:۰۵
من کاری به این کارا ندارم اما به شخصه حاضرم کلفتی در خونه علی کریمی رو بکنم.اینقدر بدم میاد اسم علی اقا رو کنار اسم بقیه میارن.اینقدر بدم میاد میگن علی اقا شبیه فلانه.لطفا اسم هر معتاد مفنگی رو که به خاطر مصرف بیش از حد تریاک کشته شده کنار اسم علی اقا نیارین.لطفا بچاپ ای اسپورت
ساسان
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۲۱:۳۹
علی‌ کریمی‌ سهامدار شرکت خوش نام استیل آذین !
سعید از خوزستان
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۲۰:۰۵
من کاری به این کارا ندارم اما به شخصه حاضرم کلفتی در خونه علی کریمی رو بکنم.اینقدر بدم میاد اسم علی اقا رو کنار اسم بقیه میارن.اینقدر بدم میاد میگن علی اقا شبیه فلانه.لطفا اسم هر معتاد مفنگی رو که به خاطر مصرف بیش از حد تریاک کشته شده کنار اسم علی اقا نیارین.لطفا بچاپ ای اسپورت
۲
برادران نامدار پرسپولیسین کری خونی هم برای تاجیا کردند
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۲۰:۱۰
من از علی کربلایی خواستم بنویسه علی تو رو جلو انداخت
الان بی ناموسا حمله می کنند میگن نامدار استقلالیه . خو لنگی جان برو توییتاشو بخون بعد بهش افتخار تاجی بودن رو بده
نامدارین بی سواد و بی هنر
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۲۰:۱۶
دیگه کار به جایی رسیده که نامدار دوزاری داره برای اربابش کیروشی پور ماله کشی میکنه.
هرکس
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۲۱:۵۸
حرفش منطقی هست و بجا... اگر ادعای مبارزه با فسادی هست فدراسیون و باشگاه نداره... دزدی دزدیه!
فرزاد مهریار
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۲۰:۳۱
سفارشی نویس عزیز! شرکت استیل آذین ایرانیان شرکتی است صوری که حسین هدایتی برای خرید سهام پرسپولیس ایجاد کرده بود و با فعالیت های مالی این آقا کمترین ارتباطی نداره . مانند شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس که دو سال پیش ایجاد شد تا این شرکت در مزایده شرکت کنه .
احمد
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۲۰:۴۹
نوشتتون کاملا بجا و منطقیه
Kean
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۲۱:۱۱
مطمئنا کریمی جیکش هم درنمیاد،چون اولا فساد توی تیم محبوبشه و اکثریت طرفداراشو از دست میده،ثانیا شریک و دوست صمیمیش هدایتی این وسطه،پس هرگز هیچی نمیگه و بدتر انتقاد هم میکنه که چرا به این موضوع میپردازید، ادعای مبارزه با فساد ایشون برای زمانیه که پای منافعش درمیان نباشه،مرد فقط ناصر حجازی بود و بس!امثال کریمی اداشم نمیتونن در بیارن
مهدی
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۲۱:۳۱
اینروزها خبرها شده همش از دزدان سرگردنه چرتپولیس خدایی این تیم مافیایی لکه ننگی برا فوتبال ایران.
شاهین
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۲۱:۵۸
علی کریمی اسطورس کل استیل آذین هم به نامش باشه حقشه ! ( منطق لنگی ها )
بس
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۲۲:۰۸
بابا فازتون چیه؟
علی کریمی دنبال فالوئر و ممبره بنده خدا!
چرا از پرسپولیس هیچوقت انتقاد نمی کنه؟ چون 90 درصد فالوئرهاش پرسپولیسی ها هستن. خب طبیعتا کسی که دنبال فالوئر هست هیچوقت از پرسپولیس و فسادش صحبت نمی کنه دیگه.
حاضره علیه تیم ملی صحبت کنه ولی به پرسپولیس یه انتقاد کوچولو هم نمی کنه.
علی کریمی هم مثل عزت اللهی و آزمونه با این تفاوت که فوتبالش تموم شده و حالا با خیال راحت با ادعای مبارزه با فساد داره طرفدار جمع می کنه.
مهدي
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۲۲:۱۵
أين نشون ميده كه هيچ حسن نيتي در كار نيست.
نه از طرف علي كريمي و نه از طرف خيييلي از كساني كه سالهاست در جامعه لافِ افشاگري ميزنند. اينها فقط دعواهاي بين خودشون هست براي قدرت يا هر چيز ديگه اي كه اگر اينطور نبود،اولين كسي كه بايد از سوي كريمي بازخواست ميشد رفيق خودش، حاااج حسين آغا بود. اين آدمها با راستي كه دارن پول هاي بادآورده اي رو بدست ميارن و از طريق عرصه ورزش يا فرهنگ با پولشويي خودشون رو تطهير ميكنن. به عنوان يه پرسپوليسي اميدوارم مردم و هوادارا گول اين آدمهارو نخورن.هيچ دليلي نداره علي كريمي يا هر پرسپوليسي ديگه هر كاري بكنه حمايت بشه.يه كم فكر كنيم بد نيست
Ava_86
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶، ۲۲:۲۳
کاش یادداشت اخر رستم پور در مورد هدایتی و نود رو هم بذارید واقعا عالی بود
فرشاد4تای95
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۱:۳۷
۱
ميلاد
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۰:۰۴
اقاي كريمي يادي از فساد مالي و اخلاقي در فوتبال پايه مدارس فوتبال و فوتبال پايه باشگاهها از جمله پرسپوليس و استقلال هم بكنيد. فكر كنم اولويت بايد سلامت همه كودكاني باشه كه مورد ازار قرار گرفتند. زنده باد كاپيتان مسعود كه در اين باره سكوت نكرد. در مورد پرسپوليس كه بايد گفت اگر كسي ادعا پاكي ميكنه پس نبايد از ١٠٠ متري امثال هدايتي هم رد بشه . ولي وقتي اقاي طاهري با ايشون چندين جلسه داره و مبلغ زيادي هم پول دريافت ميكنه و يا شركت ايشون رو بعنوان اسپانسر قبول ميكنه نميتونه ادعاي پاكي بكنه . اقاي كريمي هم كه رفته گل بچينه . البته گفته ايشون در مورد فدراسيون فوتبال درسته. ولي ايشون كاري به قرارداد جيوووا اوهلشپرت نداره. اينكه چرا مركز تيم ملي تبديل به بيمارستان شد هم زياد مهم نبود. يا ايشون عمدي اين كارها رو ميكنه يا اينكه بازيچه يك سري افراد با اهداف خاص شده. البته ايشون با خواستهاي كروش براي اماده سازي كاملا موافق بود كه قابل تقديره.
فرناز آبیدل
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۴۰
علت اش واضح است..!
کافیست علت رویکرد دوگانه علی کریمی را با حستجویی ساده در گوگل و خواندن مطالب ۲ سال پیش سایت های ایسنا، جام، خبرانلاین و ... درباره واگذاری یک در صد از سهام استیل اذین ایرانیان به جادوگر پرسپولیس و‌ همچنین مهدوی کیا، باقری و محرمی ببینید..
در ضمن دیدن عکس های صمیمی پیکنیک جادوگر با مفسد رانتی تغذیه کننده ی پرسپولیس و پیشکسوت های پرسپولیس را هم در ویلای خصوصی لواسان هدایتی در گوگل مشاهده خواهید کرد. :)
امیر
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۴۵
برادر اگه نمی دونی بدون که این لیستی که نام بردی در ازای طلبی که از استیل آذین داشتن، سهام این شرکت رو گرفتن. نمی دونم چیز به این واضحی چه شبهه ای می تونه داشته باشه؟
۱
ساساسن
شنبه ۲ دی ۱۳۹۶، ۰۵:۲۷
کدام طلب؟ هدایتی اگه این همه پول داره که به پرسپولیس کمک نقدی کنه خب طلب بازیکنای خودش رو هم میتونسته نقدی بده. کریمی هم مثل هرکس دیگه ای باید پاسخ گو باشه که چرا این همه سر از کنار افرادی امثال این هدایتی و مالک نفت و مالک سابق خونه به خونه و ... در آورده؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر