فهرست
ضدحمله‌هایی با طعم «هیجان‌»
ضدحمله‌هایی با طعم «هیجان‌»

ضدحمله‌هایی با طعم «هیجان‌»

آی اسپورت - ابتدای فصل ریسک بزرگ کالدرون این بود که بدون تمرینات پیش‌فصل مناسب، ناگهان تصمیم گرفت تمام شالوده یا فنداسیون تیمی که چهار سال با یک ترکیب ثابت بازی کرده را تغییر دهد. اینکه سیستم دایموند برانکو تبدیل به ۴-۱-۴-۱ یا ۳-۵-۲ شود، زمان و بستر مناسبی میخواست؛ نه در اوائل لیگ برتر که بدن بازیکنان سنگین است و نه مقابل تیمهای مدعی مثل تراکتور، سپاهان و شهرخودرو..

ماحصل این خطای محاسباتی چنین شد که امتیازات گرانبهایی را به مدعیان لیگ هدیه دادیم. به خصوص تراکتور که در ادامه فصل مشخص شد تیم نامتعادلی است و افسوس پرسپولیسی‌ها این بود که با یک ترکیب محتاطانه‌تر و حضور یک هافبک دفاعی دیگر کنار نوراللهی میشد از این تراکتور نابسامان امتیاز گرفت.

دقیقا مشابه اتفاقی که این هفته مقابل ذوب‌آهن افتاد. تیم با یک ترکیب محتاطانه با بازی دفاعی و واکنش‌گرا به جنگ ذوب‌آهن رفت. پرسپولیس اصراری نداشت مالکیت توپ را داشته باشد و برخلاف همیشه مالکیت توپش از حریف کمتر بود.

پرسپولیس باهوش در اصفهان توپ را داد و فضا را گرفت. به این ترتیب وینگرهای پرسپولیس هرچقدر خواستند در فولادشهر تاخت و تاز کردند. ترابی، امیری و علیپور روی خط استارت قرار گرفتند و تپانچه در دستان بشار و احمد که شلیک میکردند و وینگرهایمان در کانالهای خالی ذوب بال می‌گشودند.

پرسپولیس در بازی‌‌های گذشته هم چشمه‌هایی از ضدحمله‌های ترسناک و برق‌آسا را نشان داد. سیستمی که اگر در تیم نهادینه شود، فوتبالی برق‌آسا و سرعتی خواهیم دید مشابه فوتبال هیجان‌انگیز امریکای جنوبی.. هرچند یک نکته وجود دارد؛ تیمها مقابل پرسپولیس در آزادی و حتی خانه خودشان در دفاع جمع میشوند و فضاها را می‌بندند. سیستمی که در این هفته گل‌گهر پیاده خواهد کرد.

کالدرون باید برای چنین بازی‌های بسته‌ای که فضایی برای حرکت وینگرهای سریعش نیست هم حربه‌ای بیندیشد، حربه‌ای بجز سانترهای پرتعداد و بی‌فایده. پرسپولیس کالدرون باید در بازی‌هایی که گره میخورند، پلن ‌B داشته باشد. تا آن موقع اجازه بدهید از این ضدحمله‌های کلاسیک و زیبا لذت ببریم.

 

 

۶۵ ۲  
آی اسپورت
2019-12-08 14:15:00
نظر دهید

۲ نظر
علی پرسپولیسی
يكشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸، ۱۶:۴۲
تیم واقعا زیبا بازی میکنه. شدیدا هر هفته منتظر بازی های زیبای تیممون هستم. تعبیر بازی های پرسپولیس کالدرون به تیم های آمریکای جنوبی واقعا درست بود.
حیف و افسوس از هوادارایی که تو دام مافیای رسانه ای کیسه افتادن و از کالدرون و پرسپولیس حمایت نکردن. افسوس که همیشه انرژی گروه زیادی از پرسپولیسیا صرف آگاه کردن هوادارایی میشه که راحت فریب مافیای رسانه رو میخورن.
مهران
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸، ۰۲:۳۲
برخلاف هفته های ابتدایی حالا کاملا به کالدرون ایمان دارم و فکر میکنم میتونه یک پرسپولیس جدید و خوب رو بسازه و امیدوارم همه پرسپولیسیها ازش حمایت کنن
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر