فهرست
مسير پپ و ژوزه در جزيره؛ با هم!
مسير پپ و ژوزه در جزيره؛ با هم!

مسير پپ و ژوزه در جزيره؛ با هم!

آی‌اسپورت- هفته، 5 پیروزی، یک تساوی و بدون شکست. این آماری است که پپ گواردیولا و ژوزه مورینیو تا اینجای کار برای تیم‌های خود به جا گذاشته‌اند و پا به پای هم صدر جدول لیگ برتر انگلیس را به خود اختصاص دادند. تنها فاکتوری که این روزها منچسترسیتی و منچستریونایتد را از یکدیگر جدا می‌کند، گل زده آنهاست. درحالی که هر دو تیم فقط 2 گل دریافت کرده‌اند؛ به ترتیب 21 و 17 به ثبت رسانده‌اند تا سیتی با 4 گل زده بیشتر صدرنشینی را به خود اختصاص دهد. روندی که انتظار می‌رود در هفته‌های آتی قطع شود و بالاخره یک مربی گوی سبقت را از دیگری برباید.

پپ و سیتی بهتر از پارسال

فصل گذشته بود که پپ گواردیولا به عنوان سرمربی جدید منچسترسیتی انتخاب شد و آمد؛ کاری که مانوئل پیگرینی (فتح لیگ قهرمانان اروپا) از انجامش عاجز بود را تمام کند. اتفاقی که نه تنها نیفتاد بلکه منچسترسیتی با وجود شروعی حتی بهتر از این فصل، خیلی زود از جمع مدعیان قهرمانی لیگ برتر هم کنار رفت تا جام داخلی هم از دست آنها برود. سیتی مدل پپ گواردیولا تا الان درست مثل پارسال پیش رفته است. شروع فصل گذشته برای سیتیزن‌ها به حدی رؤیایی بود که 10 بازی ابتدایی‌شان را با برد پشت‌سرگذاشتند اما تیمی که در انتهای سپتامبر 2016 با فاصله 4 امتیاز صدرنشین بود، فصل را با 15 امتیاز اختلاف نسبت به چلسی قهرمان تمام کرد اما به نظر می‌رسد، تیم پپ گواردیولا با سال گذشته فرق دارد و او به خوبی با جزئیات لیگ برتر آشنا شده است.

مورینیو رکورددار بعد از فرگوسن

بعد از پایان عصر طلایی الکس فرگوسن افسانه‌ای، یونایتد با دیوید مویس و لوئی فان‌خال به آنچه که می‌خواست دست پیدا نکرد تا با ژوزه مورینیو به توافق برسد. مورینیو که همچون همتایش پپ گواردیولا نتوانست فصل گذشته در لیگ برتر به توفیق برسد، امسال فصل را با قدرت تمام آغاز کرد تا نشان دهد تیمش را در دومین سال حضورش در اولدترافورد برای قهرمانی آماده کرده است. او با کسب 16 امتیاز از 6 بازی ابتدایی لیگ برتر، بهترین شروع یونایتد در لیگ برتر را از فصل 2012-2011 تاکنون به نام خود ثبت کرده است.

پپ و ژوزه به یاد اسپانیا

گواردیولا و مورینیو در انگلیس درست مسیری مشابه را طی می‌کنند. هر دو فصل گذشته پایشان به جزیره باز شد، هر دو با تیم‌هایشان سال پر نوسانی را سپری کردند و هر دو امسال شروعی فوق‌‌‌‌العاده‌ای داشتند. مربیانی که مجموعاً 14 عنوان قهرمانی در لیگ‌های مختلف را به خود اختصاص داده بودند، پس از اینکه فصل گذشته در جزیره ناکام بودند امسال پا به پای هم برای قهرمانی لیگ برتر می‌جنگند تا تداعی‌کننده تقابل‌شان در اسپانیا باشند.

کیون: باید پارسال این‌طور می‌بودند

مارتین کیون مدافع سال‌های نچندان دور باشگاه آرسنال در مصاحبه با روزنامه دیلی میل به قدرت تیم‌های شهر منچستر زیر نظر پپ و مورینیو اشاره کرد و گفت: «ما چیزی را می‌بینیم که انتظار داشتیم سال گذشته رخ دهد. وقتی گواردیولا به منچسترسیتی آمد، یونایتدی‌ها گفتند ما مورینیو را می‌خواهیم.»

فان درسار: سیتی و یونایتد قدرت‌های آینده جزیره

دروازه‌بان تیم سرالکس فرگوسن بود و در حال حاضر مدیر اجرایی باشگاه آژاکس آمستردام هلند است. ادوین فان‌درسار اعتقاد دارد سیتی و یونایتد تا سال‌های سال قدرت‌های برتر جزیره خواهند بود: «سیتی و یونایتد هر دو برای قهرمانی می‌جنگند. اتفاقات منچستریونایتد و منچسترسیتی را پیگیری می‌کنم. اخیراً دیدم که تیم پپ گواردیولا در حد اروپا شایستگی دارد. یونایتد و سیتی هر دو متفاوت هستند و وقتی آمادگی فتح همه چیز را دارند، یعنی در حال برداشتن گام بزرگ و ایجاد فاصله در لیگ برتر هستند.»

 علیرضا روش، خبرورزشی

۱    
آی اسپورت
2017-09-25 16:46:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر