فهرست
چه کسی گفت نمی‌خواهند پرسپولیس قهرمان شود؟
چه کسی گفت نمی‌خواهند پرسپولیس قهرمان شود؟

چه کسی گفت نمی‌خواهند پرسپولیس قهرمان شود؟

آی اسپورت - محمدحسن انصاری‌فرد، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ۲ شب پیش در یک برنامه تلویزیونی موضوعاتی را مطرح کرد که شاید از نظر او تنها موجب بالا رفتن میزان محبوبیت و جلب توجه هواداران تیمش باشد، اما از نگاه دیگران، اعتبار مسابقات فوتبال و به طور کلی ماهیت ورزش حرفه‌ای را در کشور زیر سوال می‌برد.

بسیاری از مدیران و مربیان ورزش یا فوتبال کشور ممکن است به برخی تصمیمات و احکام فدراسیون یا سایر نهاد‌های مسئول ورزش یا رشته خود معترض باشند یا حتی عقیده داشته باشند که در حق تیم آنها به نوعی عدالت رعایت نشده، اما این ادعا که از جایی گفته شده فلان باشگاه قهرمان نشود یا به این دلیل که در ۳ سال گذشته قهرمان بودیم نمی‌خواهند پرسپولیس قهرمان شود مسئله کوچکی نیست که بتوان به راحتی از آن عبور کرد.

مسئله تبانی، ارتشاء و اعمال نفوذ در نتایج رقابت‌های ورزشی از آن دست موضوعاتی است که از جانب فدراسیون‌های جهانی و حتی کمیته بین‌المللی المپیک با جدیت مورد پیگیری قرار می‌گیرد و در صورت اثبات جرایم و تنبیهات سنگینی در پی دارد. با این وجود مطرح کردن چنین اتهامی هم بدون اثبات و ارائه دلایل مستند تخلفی آشکار و حتی غیرقابل گذشت به نظر می‌رسد.

باید امروز از مدیرعامل باشگاه پرسپولیس پرسید که دقیقا چه کسی اعلام کرده به دلیل کسب ۳ عنوان قهرمانی پیاپی فدراسیون فوتبال مایل نیست این باشگاه قهرمان شود؟ چه دلیل مستندی در راستای اثبات چنین ادعایی وجود دارد؟

در واقع مطرح کردن چنین موضوعاتی از سویی رسما فدراسیون فوتبال، کمیته‌های مربوطه و سازمان لیگ را متهم به جانبداری از برخی تیم‌ها یا دشمنی با برخی تیم‌های دیگر می‌کند که باید چنین ادعایی ثابت شود. از سوی دیگر چنین اظهاراتی موجب سلب اعتماد تماشاگران و اهالی فوتبال یا حتی سایر رشته‌ها نسبت به مسابقات و رویداد‌های ورزش حرفه‌ای در کشور می‌شود؟ هرچند پیش از این هم مربیان، بازیکنان و مدیران دیگر تیم‌ها هم چنین اتهامی را مطرح کرده بودند اما هیچ برخوردی با آنها نشد.

باور ورزش دوستان این است که اگر نتایج خارج از میدان رقم می‌خورد و رقابت به صورت عادلانه انجام نمی‌شود تماشای مسابقات هم هیچ اهمیت و ارزشی ندارد و به این شکل جذابیتی در داخل میدان مسابقه برای تماشاگر باقی نمی‌ماند.

متاسفانه تبعات برخی اقدامات عوام فریبانه برای اهالی فوتبال روشن نیست و یا اینکه به چنین تبعاتی توجهی نشان نمی‌دهند و تنها به دنبال جلب توجه بیشتر هواداران خود هستند تا در چنین موضوعاتی دفاع شجاعانه مدیرعامل یا سرمربی خود از منافع باشگاه را مورد ستایش قرار دهند هرچند اینگونه دفاع‌های غیر اصولی و غیر منطقی موجب وارد آمدن اتهامات نامناسبی به ساختار ورزش و فوتبال کشور باشد.

میزان

۵ ۴  
آی اسپورت
2019-12-05 16:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
Amir
پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸، ۱۶:۳۵
این همه از این ادعاها از استقلالی ها و تراکتوری ها و سپاهانی ها تو این سال ها مطرح شد عوام فریبانه نبود؟ الان شد عوام فریبانه؟ کدوم آدم بی شرفی این مقاله رو نوشته؟
KEAN
پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸، ۱۸:۱۶
قبل از هرچیزی قهرمانیای اخیرشونو برد زیر سوال،انصاریفرد با این مصاحبه ها میخواد روی داوری ها تاثیر بذاره،حربه خوبیه ،وقتی کیفیت تیمت در حد رقابت نباشه و به اکثریت قریب به اتفاق مدعیا ببازه،همین میشه دیگه
۶
حسن
پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸، ۲۰:۰۴
مرده بودید وقتی قلعه نویی گفت مهندسی شده؟ لال بودید تا ازش بخواید سند و مدرک و شاهد رو کنه؟ فقط مال پرسپولیس خار داشت؟
۲
فقط پرسپولیس
پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸، ۲۲:۳۸
اگر چشم بینا و‌گوش شنوا و‌همچنین عقل داشتین گفت مسنتدات داریم دشمنی این تاج و داروپستش ار پارسال گریبان پرسپولیس رو‌گرفته و آفرین به شجاعت حاجی که حقیقت رو‌گفت ضمنا اینهمه تیمهای دیگه این حرفارو زدن کی مقاله نوشت که حالا سریع دست به قلم شدین البته ممکنه هم‌حق حساب نرسیده باشه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر