فهرست
گره‌گشا؛ برد بدون ایده
گره‌گشا؛ برد بدون ایده

گره‌گشا؛ برد بدون ایده

آی اسپورت- ضربه ایستگاهی زیبای میلیچ گرهی را گشود که معلوم نبود فکری برای باز کردنش چه ایده‌ای دارد. استقلال سومین بازی‌اش در لیگ بیستم را باز هم با چیدمان ۲-۴-۴ مورد علاقه فکری و البته ترکیبی جدید شروع کرد. نکته مهم این ترکیب اولین حضور مظاهری، نادری و موسوی، سه خرید جدید آبی‌پوشان بود، در حالی که دیاباته یک بار دیگر بازی را از روی نیمکت شروع کرد.
 
پس از نمایش ضعیف فرشید باقری مقابل فولاد و البته موضع‌گیری عجیب بعد از بازی‌اش خبری از او نبود و زوج ریگی – رضاوند در مرکز زمین بازی کردند. فکری برای کناره‌های خط میانی هم از موسوی و میلیچ که پست اصلی‌شان مدافع کناری است استفاده کرده بود. ماشین‌سازی بر خلاف فولاد علاقه‌ای به پرس نداشت، با این حال خط میانی استقلال همچنان برای بازیسازی و طراحی حملات مشکل داشت و معدود حملات تیم با سانتر روی سر مطهری و قایدی به دست آمد. 
 
در نیمه دوم استقلال تلاش کرد ریتم بازی را سریعتر کند و فشار بیشتری روی بلوک دفاعی فشرده ماشین‌سازی وارد کند، با این حال زوج خط حمله همچنان به خوبی تغذیه نمی‌شد. گل زیبای میلیچ هدیه‌ای برای فکری بود که ممکن بود در این بازی آسان خانگی دو امتیاز از دست بدهد و تحت فشار بیشتری قرار بگیرد. کادر فنی استقلال بلافاصله بعد از گل دیاباته را به جای موسوی به زمین فرستاد، ولی این تعویض بر خلاف انتظار تیم را دفاعی‌تر کرد. فکری از قایدی و مطهری خواست که به خط میانی اضافه شوند و بازی با تک مهاجم به معنی این بود که استقلال در فاصله نیم ساعت تا پایان بازی به فکر حفظ گل است. عقب‌نشینی میزبان به ماشین‌سازی فرصت داد کمی جلو بکشد و چیزی نمانده بود با شوت پیمان بابایی که به تیر خورد گل تساوی را بزند. 
 
نیمکت استقلال بعد از این صحنه دوباره تعویض کرد و با آمدن شجاعیان به جای مطهری این تیم دوباره به آرایش ۲-۴-۴ برگشت. حضور شجاعیان به خط میانی استقلال نظم بیشتری داد و او با یکی از پاس‌های عمقی‌اش فرصت‌ خوبی برای قایدی ساخت که بی‌نتیجه ماند. دیاباته هم در این دقایق یکی دو فرصت خوب داشت، ولی آقای گل فصل قبل نتوانست اولین گلش در لیگ بیستم را بزند. 
 
استقلال هرچند این بازی را برد و به رده دوم صعود کرد، ولی تیم فکری هنوز در فاز حمله ناهماهنگ است و او نتوانسته از پتانسیل بالای تیمش استفاده کند. استقلال در سه بازی این فصل (دو بازی آسان خانگی و یک بازی سخت خارج از خانه) تنها چهار گل زده و نیمی از این گل‌ها از روی ضربات ایستگاهی بوده. استقلال اگر می‌خواهد در بازی‌های دشوارتر بعدی به مشکل نخورد، باید هرچه زودتر ترکیب آرمانی خط میانی را پیدا کند، هرچند  شلوغ بودن فهرست تیم هم  رسیدن به هماهنگی را برای کادر فنی سخت‌تر کرده است.
 
۱    
آی اسپورت
2020-11-27 13:16:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر