فهرست
یادداشت روز: یوونتوس، رم یا ناپولی- چه تیمی فاتح سری آ می شود؟
یادداشت روز: یوونتوس، رم یا ناپولی- چه تیمی فاتح سری آ می شود؟

یادداشت روز: یوونتوس، رم یا ناپولی- چه تیمی فاتح سری آ می شود؟

الکس روسی، کریس ووکس، تونی ماهونی

 

آی اسپورت- 9 هفته بعد از حذف تحقیرآمیز ایتالیا از جام جهانی 2014، رقابت های فصل جدید سری آ از شنبه آینده آغاز خواهد شد. اگر چه بعضی ها اعتقاد دارند که شیب نزولی کالچو همچنان ادامه خواهد داشت ولی به نظر می رسد امسال پس از چندین سال ، کورس قهرمانی بصورت جدی بین 3 تیم برقرار خواهد بود. بعد از اینکه یوونتوس یک رکورد فوق العاده با کسب اکثر امتیازات از خود به جای گذاشت و سومین قهرمانی پیاپی و بی دردسر را کسب کرد، پیش بینی می شود این فصل نبرد برای کسب جام جدی تر رقم خواهد خورد.

رم در اکثر زمان فصل پیش بیونکونری را تحت فشار گذاشته بود و پسران رودی گارسیا توانستند پیشرفت هایی را بدست آورند که آنها را در فصل 2014-2015 قویتر خواهد کرد. ناپولی نیز در این کارزار با رافا بنیتس مراحل آماده سازی را طی کرده و در انتظار یک فصل با موفقیت است و البته یووه قهرمان که با آوردن ماسیمیلیانو آلگری در پی بدست آوردن چهارمین عنوان قهرمانی پیاپی است.

اما کدام تیم قهرمان خواهد شد؟ در این مقاله سه کارشناس سایت گل در مورد اینکه هر یک از سه تیم یوونتوس، رم و ناپولی، چه اندازه از شانس قهرمانی برخوردارند، بحث کرده اند:

\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/ec5921fa951.jpg\"


 

یوونتوس: فراتر از حد انتظار

مردم چقدر زود فراموش می کنند. فقط سه ماه از فصلی گذشته است که یوونتوس تمام رکوردها را شکست و خیلی ها فکر می کنند با اولین نشانه های تقویت در تیم های حریف، امسال شانس رقبا برای قهرمانی بیشتر از یووه است. بدبین ها یکی یکی به این صف اضافه می شوند و آماده هستند تا یوونتوس را پائین بکشند. ولی قهرمانان هنوز راضی به پایین آمدن از جایگاه نخست سری آ نیستند.

بیانکونری تمام مسابقات خانگی فصل پیش را با پیروزی به اتمام رساند. آنها 102 امتیاز بدست آورند؛ یک افسانه بی رقیب در تاریخ فوتبال ایتالیا. آنها هر هفته ثابت کردند که بالاتر از سطح فوتبال ایتالیا هستند و اتفاقات ناچیزی از ماه می تا شروع فصل جدید افتاده است. آیا واقعا تغییرات انقدر محسوس بوده که فاصله 17 امتیازی آنها با رم در فصل 2013-2014 را در فصل آینده از بین ببرد؟ و آیا کسی باور دارد که تغییرات آنقدر بوده که 24 امتیاز اختلاف با ناپولی در فصل گذشته طی 3 ماه گذشته ناپدید شده باشد؟

خلا آنتونیو کونته ، احتیاج به زمان خواهد داشت تا پر شود ولی ماسیمیلیانو آلگری قبلا این مسئله را تجربه کرده و در میلان 2010-2011 از پس آن بر آمده است. این احتمال وجود درد که آرتورو ویدال 2 سپتامبر دیگر در تیم نباشد ولی آنها کلودیو مارکیزیو و ویدال آینده، پل پوگبا را در اختیار دارند و البته مردی که فاصله آنها را با رقبا رقم می زند، آندره پیرلو که هنوز بهترین هافبک کشور است.
\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/ec5921fa953.jpg\" 

رم ؛ در حال تقویت

تیم های معدودی هستند که با 85 امتیاز در لیگ دوم شوند. این درست است که آنها در ماه می جام را بر بالای دست نبردند، اما برای رم، فصل 2013-2014 چیزی جز موفقیت نبود.  و بعلاوه یک تابستان عالی در فصل نقل و انتقالات، آنها دلایل متعددی دارند تا باور کنند که 12 ماه بعد آنها برنده جایزه اصلی خواهند بود.

رکورد شکنی یوونتوس در فصل پیش بی نظیر بود، اما آنها برای قهرمانی احتیاج به چنین عملکردی داشتند، تا سه هفته پیش از پایان فصل، هدف رم کسب 94 امتیاز بود که آنها را در هر لیگی به جز لیگ ایتالیا قهرمان می کرد. رودی گارسیا هرگز به آنها اجازه اشتباه کردن نمی داد. پس از پایان رقابت فصل قبل، جالوروسی بسیار خوب عمل کرد. خوان ایتوربه به خط حمله اضافه شده، سیدو کیتا و داوید استوری کیفیت خط هافبک را در سطح خیلی مناسبی بالا برده اند. و بهتر از همه، اشلی کول، یک مدافع چپ خارق العاده، قرار است کیفیت سمت چپ تیم را بیش از پیش کند.

فصل گذشته گارسیا ثبات را در تیم بدست آورد. امسال، آنها بدون از دست دادن ستاره خاصی به کیفیت تیم خود اضافه کردند( به جز مهدی بن عطیه). با بازگشت کوین استروتمن و اضافه شدن میرالم پیانیچ، رادا ناینگولان، دانیله دروسی، الساندرو فلورنزی، فرانچسکو توتی و ماتیا دسترو آنها خیلی بهتر خواهند شد.
\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/ec5921fa952.jpg\" 

ناپولی: هر کسی نمی تواند مثل آنها بازی کند.

همه در حال صحبت از یک دوئل مستقیم بین یوونتوس و رم برای کسب قهرمانی هستند و البته این به نفع ناپلی هاست. اگرچه آتزوری ها در نقل و انتقالات تحرک خاصی نداشتند، آنها یک تیم آماده در اختیار دارند که با داشتند هیگواین، کایخون و دریس مرتنس که از سال قبل خریده اند یارای بازی با هر تیمی را دارا هستند.

با رافا بنتیس، ناپولی مشکل خاصی را پیش رو ندارد حتی اگر در مرحله حذفی لیگ قهرمانان در برابر بیلبائو حذف شوند. همه می دانند که از مرد اسپانیایی چقدر توقع داشته باشند و البته از علاقه و توانایی او در چیدن ترکیب های متفاوت برای حفظ طراوت تیم.

مهمتر آنکه، ناپولی مدلی از فوتبال را ارائه می کند که اکثر باشگاه های سری آ از انجام آن عاجزند. 1-3-2-4 رافا که متکی به پرس شدید و ضد حمله های زهردار است به آنها اجازه میدهد تا با بازی مستقیم و همینطور با عرض بیشتر حمله کنند که اکثر تیم ها که از سیستم 2-5-3 استفاده می کنند، نمی توانند با آن رقابت کنند.

جنوبی ها بهترین گلزن سری آ، گونسالو ایگواین، را دارند که به همراه کایخون، مرتنس، همسیک و لورنزو اینسینه یک ترکیب ایده آل را شکل می دهند. اگر این ستاره ها روی فرم باشند شاید ناپولی بتواند تا اولین اسکودتو را بعد از 1990 بدست آورد.

 

ترجمه: محمدرضا اسماعیل زاده

  ۲  
آی اسپورت
2014-08-27 23:48:45
نظر دهید

۲ نظر
مجتبی ایمانی
چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳، ۲۲:۳۰
فقط یووه
forza-juve
پنجشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳، ۱۱:۲۱
bazam-juve-ba-ekhtelaf-ghahremane
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر