فهرست
انریکه عاشق آرسنال است
انریکه عاشق آرسنال است

انریکه عاشق آرسنال است

آی‌اسپورت – آرسن ونگر 68 ساله بعد از 22 سال هدایت آرسنال و فتح سه عنوان قهرمانی لیگ برتر و هفت اف‌ای کاپ این تابستان جمع توپچی‌های لندن را ترک می‌کند. در حالی که حالا نام‌های زیادی برای جانشینی ونگر به میان می‌آید، گیوم بلگه اعتقاد دارد لوئیس انریکه، مربی سابق بارسا که دو فصل پیش با این تیم فاتح سه‌گانه شد و یک سالی هست بعد از جدایی از جمع کاتالان‌ها به استراحت پرداخته، می‌تواند بهترین انتخاب برای آرسنال باشد:

«مربی‌ای که آرسنال بهش نیاز دارد لوئیس انریکه است. آیا خود انریکه هم مایل به قبول این شغل خواهد بود؟ قطعا، با کمال میل. چرا؟ چون بعد از یک سال استراحت او آماده‌ی بازگشت است و در همین ماه‌های گذشته پیشنهادات زیادی هم داشته، از جمله یکی از آن‌ها پاریس سن ژرمن

«انریکه از ایتالیا هم پیشنهاداتی داشته، ولی تا آنجایی که من خبر دارم آرسنال هنوز به صورت رسمی تماسی برای مذاکره باهاش نگرفته. انریکه همچنان مربی‌ای آزاد است و مخصوصا پیشنهادات دیگری که بهش شده را رد کرده تا باشگاه درست و مورد نظرش را در نهایت انتخاب کند.»

«نکته درباره انریکه این است که او مدیر برنامه ندارد و خودش مستقیم با باشگاه‌هایی که دنبالش هستند مذاکره می‌کند. البته که مدیران آرسنال با توجه به احترام زیادی که برای ونگر قائل هستند تا پیش از اعلام رسمی بازنشستگی او با هیچ مربی‌ای برای جانشینی‌اش صحبت نکردند، و تمام نام‌هایی که امروز می‌بینید صرفا گمانه‌زنی‌های رسانه‌ها است.»

«حالا دیگر وقت خوبی برای گشتن دنبال جانشین ونگر است. انریکه عاشق لیگ برتر است و همیشه دوست داشت در این لیگ بازی کند و چیزهایی در انگلیس ببیند که در اسپانیا وجود ندارد؛ مثلا ارتباط ویژه با تماشاگران و رابطه‌ای که آن‌ها با تیم خودشان برقرار می‌کنند.»

«دیگو سیمئونه دیگر اسمی است که برای جانشینی ونگر مطرح می‌شود، چیزی که من هیچوقت درک نکردم. بله او یک برنده‌ است و از پتانسیل باشگاهی چون اتلتیکو مادرید بیشترین استفاده ممکن را برده. اما از نظر سبک فوتبال سیمئونه اصلا به آرسنال نمی‌خورد

«قطعا آرسنال دنبال مربی‌ای است که باهاش جام ببرد، اما مسئله اینجاست که این افتخارات باید از مسیری به دست بیایند که تماشاگران ازش راضی باشند و همچنان استادیوم را پر کنند. فوتبال مالکانه، گل‌های زیبا، تسلط بر جریان بازی، این‌ فوتبالی است که سبک آرسنال را نشان می‌دهد.»

دیگر مربی‌ای که می‌تواند جزو گزینه‌های مورد علاقه‌ی آرسنال باشد ادواردو بریتزو است، مربی سابق سویا که ماه دسامبر سال پیش اخراج شد و البته خوشبختانه عمل سرطان پروستاتش را هم با موفقیت پشت سر گذاشت:

«آرسنال در دو ماه گذشته پرس و جوهایی کرده، اما چون دقیقا نمی‌دانستند چه اتفاقی قرار است بیفتد و تکلیف ونگر چه خواهد شد، دستشان در این زمینه بسته بوده. نام دیگری که در فهرست آن‌هاست، به جز انریکه، ادواردو بریتزو است. بریتزو رابطه‌ی نزدیکی با مارسلو بیلسا دارد و این نکته‌ایست که مورد علاقه‌ی آرسنال است. بریتزو می‌تواند سبک فوتبال آرسنالی را ادامه دهد و هویتی نه تنها برای تیم اول، که برای کل باشگاه بسازد.»

«از نظر آرسنال انریکه و بریتزو مربی‌هایی در سبک مورد نظر آن‌ها هستند. البته فراموش نکنیم انریکه در بارسا صرفا یک مربی بود و در مسائل دیگر باشگاه نقشی نداشت، کاری که به عنوان جانشین احتمالی ونگر در آرسنال باید انجام دهد. اما مهمترین نقطه‌ی قوت انریکه این است که اصلا برایش مهم نیست بقیه درباره‌اش چه می‌گویند. او هرگز تحت تاثیر فشار رسانه‌ها و تماشاگران قرار نمی‌گیرد و کار خودش را می‌کند. برای همین است که اعتقاد دارم به خوبی از پس مربیگری آرسنال بر خواهد آمد

۶    
آی اسپورت
2018-04-21 09:54:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر