فهرست
منصوریان: بازی پیکان، سخت تر از سپاهان است/ تا روز آخر به سقف قرارداد اعتراض می کنم/ چند نفر را مامور کرده ام کارت های زرد را بشمارند!
منصوریان: بازی پیکان، سخت تر از سپاهان است/ تا روز آخر به سقف قرارداد اعتراض می کنم/ چند نفر را مامور کرده ام کارت های زرد را بشمارند!

منصوریان: بازی پیکان، سخت تر از سپاهان است/ تا روز آخر به سقف قرارداد اعتراض می کنم/ چند نفر را مامور کرده ام کارت های زرد را بشمارند!

آی اسپورت- دیدار با پیکان بحران زده و پرحاشیه، چالش سختی پیش روی شاگردان منصوریان قرار خواهد داد. تفتی ها که فصل را نسبتا خوب شروع کرده اند، این هفته باید به مصاف تیمی بروند که احتیاج مبرمی به کسب اولین پیروزی اش در رقابت های لیگ برتر دارد. علی منصوریان امروز در کنفرانس مطبوعاتی این بازی حاضر شده است:

بازی این هفته با پیکان را چطور می بینید؟

 بازی ما سخت‌تر از بازی با سپاهان خواهد بود چرا که در بدترین زمان به پیکان رسیدیم و این بازی برای ما دو روی سکه دارد چرا که پیکان در انتهای جدول است و همین موضوع برای ما خطرناک خواهد بود چون آنها بخش اعظمی از امتیازاتشان را از دست داد‌ه‌اند و ممکن است مقابل ما انتحاری و بدون ریسک بازی کنند. البته ما هر دو جنبه این بازی را در نظر می‌گیریم و آماده هستیم که مقابل این تیم بازی کنیم اما خود ما هم حرکت سینوسی داشتیم که آن هم به دلیل جوانی تیم ماست چرا که فکر می‌کنم ما جزو سه تیم جوان لیگ هستیم که البته این اتفاق، اتفاق خوبی است.

چه نقشه ای برای شکست دادن پیکان دارید؟ 

: اولویت ما برای بازی فردا مسائل روحی - روانی است و موضوع دوم هم بحث مسائل تاکتیکی است که طبق روال و برحسب شرایط تیمی که با آن بازی داریم تمرین می‌کنیم اما مهمترین مسئله مسائل فنی و روحی روانی است که ما به دنبال ساختار ایده‌آلی هستیم و فکر می‌کنم پتانسیل این را داریم که جایگاهمان بهتر شود. تا اینجا هم اشتباهات فردی باعث شده تا بهتر از اینی که باید باشیم نشویم. موضوع دیگر بحث شانس است که آن روی سکه به حساب می‌آید همانطور که ما در بازی با سایپا از شانس‌مان استفاده نکردیم اما امیدوارم در بازی با پیکان انسجام و همدلی‌ای که داشتیم را ادامه دهیم تا با وحدت تاکتیکی و کارهای عملیاتی از این بازی سربلند خارج شویم.

از جایگاه تیم تان در جدول رضایت دارید؟ 

 شما به جایگاه تیم‌های دیگر نگاه کنید اما برای بازی فردا ما به دلیل اینکه میزبان هستیم باید جلوی حرکت سینوسی را بگیریم هرچند که میزبانی برای تیمی مثل ما که هوادار ندارد معنی ندارد اما امیدوارم مقابل پیکان روز خوبی داشته باشیم.

آیا نفت در جمع مدعیان قهرمانی خواهد بود؟

 شما به عملکرد مالی تیم‌های مدعی و ما نگاه کنید چرا که ما از این لحاظ قواره قهرمانی نداریم و زمانی این موضوع می‌تواند عملیاتی شود که به انسجام تاکتیکی برسیم و به همین دلیل ما الان نگاهی به صدر جدول نمی‌کنیم اما فوتبالی خوب و بانتیجه ارائه می‌دهیم هرچند که نتیجه برای من به هر قیمتی اهمیت ندارد اما امنیت شغلی من هم به نتیجه وصل است و دوست دارم تیمم را به تیم امیدی که در بهمن‌ماه داشتم برسانم.

آیا نیازهای شما در فصل نقل و انتقالات در نفت برآورده شد؟ 

 تیم‌های دیگر بین 15 تا 21 میلیارد تومان هزینه کردند و خیلی راحت سقف قرارداد را دور زدند و قرارداد 3 میلیاردی یک بازیکن را یک میلیارد تومان اعلام کردند و دو میلیارد باقیمانده را با موارد دیگری مثل حق بازی برای هر دیدار و مسائلی از این دست پر کردند که همان مبلغ 3 میلیارد تومان می‌شود و من به قانون ثبت قرارداد اعتراض داشتم و تا روز آخر مسابقات هم به این موضوع اعتراض می‌کنم چرا که لیگ برتر باید بدون سقف قرارداد باشد. زمانی این موضوع خوب است که هزینه‌ها شخصی تامین شود اما وقتی همه تیم‌ها به صورت دولتی حمایت می‌شوند ما هم باید به اندازه همان تیم‌ها هزینه کنیم اما اصول‌مان این است که در نفت بازیکن بسازیم و تیم‌های پولدار آنها را بخرند که البته در همه جای دنیا همینگونه است و ما جزو تیم‌های سازنده فوتبال به حساب می‌آییم.

نفت به تیم امید بازیکن می دهد؟

4 سال در تیم امید بودم و می‌دانم این دغدغه‌ها به راحتی حل نمی‌شود و زمانی این دغدغه‌ها حل خواهد شد که تیم امید را در تقویم فوتبال بگنجانیم اما موضوع من یک بحث شخصی است چرا که نگاه ویژه‌ای به پرچم جمهوری اسلامی ایران دارم و خداوند این لیاقت را به من داد که 50 - 60 بازی به عنوان بازیکن و مربی زیر پرچم ایران بازی کنم که هیچ پرچمی بالاتر از آن نیست. تا جایی که من می‌دانم باشگاه نفت قرار است اگر همه تیم‌ها به تیم امید بازیکن بدهند این کار را انجام بدهد اما باید بگویم سال گذشته نفت تهران در بدترین شرایط بازیکنانش را به تیم امید داد که به خاطر این موضوع از گل‌محمدی تشکر کردم.

برای بازی فردا مصدوم یا محروم دارید؟ 

 باید از تیم پزشکی‌مان تشکر کنم که مهدی شیری و غلامرضا رضایی را به ما تحویل دادند و در بازی قبل حدود 20 دقیقه از شیری استفاده کردیم و با غلامرضا رضایی هم خرید خوبی بود که با برنامه او را جذب کردیم و تجربه او به کار ما می‌آید البته عزتی کاپیتان ما هم بعد از بازی با پرسپولیس کشیدگی عضله پیدا کرده که فکر می‌کنم بعد از بازی با پیکان او را در اختیار خواهیم داشت.
درباره امین حاج‌محمدی از سامان لیگ استعلام کردیم چرا که او یک کارت قرمز و دو کارت زرد دارد و چون من در تیم امید هم تجربه چنین اتفاقی را داشتم چند نفر را مامور گذاشتم تا کارت‌های زرد بازیکنان را بشمارند! اما باید بگویم که همیشه در صحبت‌هایم برای فوتبالیست‌ها آرزوی موفقیت و سلامت دارم چرا که فوتبالیست سالم می‌تواند به فوتبال ما کمک کند و امیدوارم کاپیتان ما هم به تیم اضافه شود.

     
آی اسپورت
2014-08-28 18:04:21
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر