فهرست
بهترين گلزنان ليگ‌برتر تا اينجای فصل/ گل می‌زنند زیاد!
بهترين گلزنان ليگ‌برتر تا اينجای فصل/ گل می‌زنند زیاد!

بهترين گلزنان ليگ‌برتر تا اينجای فصل/ گل می‌زنند زیاد!

آی‌اسپورت- براي هواداران اهميتي ندارد كه مهاجم چه ميزان دوندگي داشته باشد، تا چه حد در تيم تأثيرگذار باشد و يا به تيمش كمك كند. در همه جاي دنيا معمولاً مهاجمان را با گل‌هايي كه به ثمر مي‌رسانند، مي‌شناسند و قضاوت مي‌كنند اما خب مهاجمان در كنار گلزني وظايف ديگري هم دارند و به اصطلاح هر كدام به سبك خودشان بازي مي‌كنند. امسال در ليگ برتر چيزي كه به وفور يافت مي‌شود مهاجمان آماده است. فورواردهايي كه همه براي آقاي گلي رقابت مي‌كنند و البته برتري‌شان به خيلي از عوامل ديگر ربط دارد.

 

الكسيس سانچس

بازي: 21

گل: 14

پاس گل: 7

شوت: 50

ميانگين دقيقه در گلزني: 128

آرسنال بدون حضور الكسيس سانچس چه كار مي‌خواهد در زمين انجام دهد؟ آيا كاري هست كه بهترين مهاجم كنوني ليگ برتر در اين مدت انجامش نداده باشد؟ او به هر سبكي براي آرسنال گل مي‌زند و اين قابليت را دارد كه در چندين پست مختلف بازي كند.

 

هري كين

بازي: 16

گل: 13

پاس گل: 2

شوت: 44

ميانگين دقيقه در گلزني: 105

با وجود اينكه اوايل فصل با مصدوميت روبه‌رو شد توانست فرم خوبش را دوباره به دست آورد و ناكامي در لباس تيم انگليس را جبران كند. نكته مثبت در بازي هري اين است كه اين روزها با دله اَلي كاملاً هماهنگ شده است. اتفاقي كه موجب تقسيم گل‌هاي تاتنهام بين اين دو شده است.

 

ديگو كاستا

بازي: 19

گل: 14

پاس گل: 5

شوت: 44

ميانگين دقيقه در گلزني: 120

با آمدن آنتونيو كونته، ديگو كاستا هم دوباره براي گلزني جان گرفت. بهترين گلزن چلسي و سومين مهاجم تاپ حال حاضر ليگ برتر توانسته هر 120 دقيقه دروازه حريفان را باز كند. اگر ديگو روزي به ليگ چين برود آبراموويچ براي پيدا كردن جانشينش به دردسر خواهد افتاد.

 

زلاتان ايبراهيموويچ

بازي: 20

گل: 14

پاس گل: 3

شوت: 66

ميانگين دقيقه در گلزني: 129

زلاتان در ابتداي فصل تأثيرگذاري آنچناني نداشت اما خيلي زود با گل‌هايش ثابت كرد پادشاه منچستريونايتد چه كسي است. او در اواسط دهه چهارم زندگي‌‌اش همچنان مي‌درخشد و هر 129 دقيقه براي تيمش گل مي‌زند. آيا امكان انتقاد از اين زلاتان وجود دارد؟

 

جرمین دفو

بازي: 21

گل: 12

پاس گل: 2

شوت: 33

ميانگين دقيقه در گلزني: 157

همه مي‌گفتند بعد از خروج از ليگ آمريكا ديگر فوتبالش تمام شده و در ساندرلند كاري از پيش نخواهد برد. او اما با گل‌هايش نه تنها يكبار ديگر اسمش را در بريتانيا بر سر زبان‌ها انداخت بلكه كمك كرد تا اوضاع ساندرلند ديويد مويس از اين بدتر نشود.

 

اوليويه ژيرو

بازي: 14

گل: 7

پاس گل: 3

شوت: 19

ميانگين دقيقه در گلزني: 71

ژيرو به همان اندازه كه بازي مي‌كند براي تيمش گل مي‌زند و تأثيرگذار ظاهر مي‌شود. او هر 71 دقيقه به داد تيمش رسيده و با گل‌هايش آرسن ونگر را خوشحال مي‌كند. چه اتفاقي براي سرمربي آرسنال از اين بهتر كه دو مهاجم آماده در اختيار دارد!

 

روبرتو فيرمينو

بازي: 20

گل: 6

پاس گل: 3

شوت: 45

ميانگين دقيقه در گلزني: 296

آمار فيرمينو در نگاه اول شايد چندان قابل توجه نباشد اما او با وجود اينكه مهاجم نوك نيست توانسته تا اين حد براي ليورپول تأثيرگذار باشد. فيرمينو تكنيك، خلاقيت و گلزني را يكجا باهم دارد و به همين خاطر است كه يكي از گزينه‌هاي هميشگي سرمربي ليورپول به حساب مي‌‌آيد.

 

روملو لوكاكو

بازي: 20

گل: 12

پاس گل: 4

شوت: 43

ميانگين دقيقه در گلزني: 144

با وجود اينكه چندين هفته در امر گلزني ناكام بود اما توانست در 20 مسابقه 12 بار گلزني كند. لوكاكو 23 سال بيشتر ندارد و هنوز در حال كسب تجربه است. مطمئناً در سال‌هاي آتي او را در تيم‌هايي به مراتب بزرگتر از اورتون خواهيم ديد. گذر زمان، لوكاكو را پخته مي‌كند.

 

سالومون روندون

بازي: 21

گل: 7

پاس گل: 2

شوت: 42

ميانگين دقيقه در گلزني: 246

يكي از دلايل موفقيت وست‌بروم در اين فصل و رسيدن به جايگاه هشتم جدول با 32 امتياز، داشتن مهاجم گلزني به نام سالومون روندون است. سالومون تاكنون 7 گل براي تيمش به ثمر رسانده و اگر مصدوم يا محروم باشد وست‌بروم به دردسر خواهد افتاد.

 

سرخيو آگوئرو

بازي: 15

گل: 11

پاس گل: 0

شوت: 53

ميانگين دقيقه در گلزني: 112

فصل برايش توفاني شروع شد و مثل هم‌تيمي‌هايش زود افت كرد. چندين هفته محروميت كار را براي سرخيو سخت كرد تا آمارش خراب شود. گوارديولا براي اينكه سيتي را به موفقيت برساند از آگوئرو بيش از 11 گل انتظار دارد. آيا گابريل ژسوس كم‌كم جاي او را مي‌گيرد؟

۱    
آی اسپورت
2017-01-27 20:10:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر