فهرست

آیا بایرن مانزوکیچ را نمی فروشد؟

بعد از شایعات فراوان و نهایی شدن انتقال لواندوفسکی در تابستان آینده به بایرن سوالی که ذهن همه را به خود مشغول کرده اینست که تکلیف مانزو کیچ مهاجم کراوات بایرن چه می شود. کارل هاینس رو منیگه مدیر بایرن در اولین اظهار نظر بعد درج خبر این انتقال بیان کرد که بایرن قصد فروش مانزو را ندارد و حتی پا را فراتر گذاشته و اعمال کرده که قصد تمدید قرارداد او ار دارند همچنین مدیر برنامه های مانزو خبر انتقال او به هر تیم دیگر از جمله یووه را تکذیب کرد فارغ از بحث مقایسه مانزو و لواندوفسکی نکته ای که باید بدان اشاره داشت اینست که اگر به شیوه بازی بایرن و نقل و انتقالات این تیم در چند سال گذشته نگاهی بیندازیم در می یابیم که چندان نمی توان به این حرف ها اعتمادی کرد نخست این که سیستم بازی بایرن در 3-4 سال اخیر به گونه ای بوده است که این تیم تنها با یک مهاجم نوک بازی می کند که این مهاجم نوک باید از توانایی حمل توپ مناسبی نیز برخوردار باشد و خصوصیات این مهاجم به گونه ای است که برخی از هافبک های بایرن از جمله مولر و گوتزه نیز کاندیدای حضور در این پست هستند اما مانزو و لواندوفسکی تنها به عنوان مهاجم قادر به بازی و نشان دادن توانایی های خود هستند و در خوشبینانه ترین حالت تنها یکی از آن ها در ترکیب اصلی تیم قرار می گیرد همچنین علاقه شدید گواردیولا به استفاده از یک شماره 9 کاذب عملا استفاده از این دو بازیکن در کنار هم را منتفی می کند.
نکته مهمی که باید بدان نیز توجه داشت روند جایگزینی مهاجمان بایرن در سال های اخیر می باشد. روزگاری جیوانی البر در نوک خط حمله بایرن در بوندسلیگا و لیگ قهرمانان از زهر دار ترین مهاجمان محسوب می شد اما به محض حضور روی ماکای در بایرن، البر به المپبک لیون منتقل شد این اتفاق برای ماکای نیز رخ داد و باشگاه با خرید کلوزه و لوکا تونی او را به تیم دیگری واگذار کردند و لو کا تونی و کلوزه نیز با ورود اولیچ و گومز کنار گذاشته شدند و این روند تا امروز نیز ادامه داشته است.
پس با توجه به تمامی نکات فروش مانزو کیچ با توجه به پیشرفتی در مدت حضور خود در بایرن داشته و با توجه به قیمیت مناسبی که بایرن می تواند برای فروش او از سایر باشگاه های اروپایی در خواست نماید امری کاملا طبیعی محسوب می شود. حال بنظر می رسد تنها باید منتظر پایان فصل و تیم آینده مانزو بود.
     
آی اسپورت
2014-01-06 23:27:33
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر