فهرست
یادداشت روز: چه کسی آقای گل این فصل سری آ می شود؟
یادداشت روز: چه کسی آقای گل این فصل سری آ می شود؟

یادداشت روز: چه کسی آقای گل این فصل سری آ می شود؟

آی اسپورت- با انتقال آقای گل فصل قبل سری آ، چیرو ایموبیله، از تورینو به دورتموند، رقابت سختی برای کسب عنوان آقای گلی به خصوص بین مهاجمان تیم های مدعی مانند یوونتوس، رم، ناپولی و فیورنتینا در این فصل در جریان خواهد بود.
بعد از یک فصل موفق در ناپولی، گونسالو ایگواین به عنوان یکی از مدعیان کسب عنوان آقای گلی سری آ در این فصل به شمار می آید. این مهاجم آرژانتینی از رئال مادرید به ناپولی پیوست و به خوبی با بازیکنانی مانند خوسه کایخون، لورنزو اینسینیه و مارک همسیک هماهنگ شد و فصل قبل 17 گل به ثمر رساند. با توجه به اینکه هیگواین حالا دیگر کاملا در تیم جا افتاده و همچنین با توجه به جاه طلبی رافائل بنیتز برای کسب مقام قهرمانی و نیز با پیوستن میچو که موجب تقویت خط حمله ناپولی خواهد شد، هیگواین می تواند امیدوار باشد که در این فصل آمار گلزنی خود را بالاتر ببرد.
با جدایی آنتونیو کونته از یوونتوس، این باور بین همه به وجود آمده که دوره سلطه یوونتوس بر سری آ به پایان رسیده است. با این حال از آنجا که بیانکونری ها با همان بازیکنان فصل پیش شان پا به مسابقات امسال خواهند گذاشت، در واقع می توانند به کسب چهارمین قهرمانی پیاپی در سری آ امیدوار باشند. البته امیدواری های بانوی پیر برای کسب قهرمانی تا میزان زیادی به آمادگی کارلوس توز بستگی دارد. این مهاجم آرژانتینی فصل پیش 19 گل زد که تنها یکی از آنها پنالتی بود. در صورتی که همکاری زوج یورنته و تبس در خط حمله یوونتوس در این فصل هم جواب بدهد، تبس می تواند امسال هم مشابه فصل قبل در گلزنی موفق عمل کند.
با اینکه جوزپه روسی در فصل گذشته تنها در 19 بازی از ابتدا به بازی رفت ولی موفق شد 16 گل برای فیورنتینا به ثمر برساند. او فصل پیش 35 درصد از موقعیت هایش را به گل تبدیل کرد که بالاترین درصد در بین 10 نفر اول جدول گلزنان است. پیش از این نگرانی هایی نسبت به وضعیت زانوی او در آستانه ی شروع بازی ها ابراز شده است ولی گذشته از این موضوع با توجه به اینکه ویولا به دنبال بهبود جایگاه فیورنتینا در این فصل نسبت به رتبه چهارمی در فصل گذشته است، بدون شک جوزپه روسی در صورت آمادگی یک مهره کلیدی برای رسیدن به این هدف خواهد بود و شانس زیادی برای بهبود رکورد گلزنی خود نیز خواهد داشت.
لوکا تونی که فصل قبل در رده دوم جدول گلزنان قرار گرفت، حداقل این شانس را دارد که این فصل هم رکورد گلزنی فوق العاده فصل قبلش را برای هلاس ورونا تکرار کند. هرچند که انتقال قرضی رومولو که فصل قبل 8 پاس گل برای لوکا تونی مهیا کرد به یوونتوس و فروش خوان ایتوربه به رم، به شدت کیفیت پاس هایی که برای لوکا تونی فرستاده خواهد شد را پایین خواهد آورد.
آنتونیو دی ناتاله که پیش از این 2 بار عنوان آقای گلی را بدست آورده، سعی خواهد کرد بار دیگر در صدر جدول گلزنان قرار بگیرد و نشان دهد که هنوز زمان بازنشستگیش فرا نرسیده است. فرناندو یورنته هم باید رکورد گلزنی امسالش را نسبت به 16 گل در 34 بازی فصل گذشته بهبود ببخشد.
اینتر که می خواهد بعد از یک فصل ضعیف دیگر، خود را بازیابد، بیشترین امیدش در خط حمله به رودریگو پالاسیو خواهد بود که فصل قبل 17 گل به ثمر رساند.

در صورتی که رمی ها به دنبال تکرار بازی های درخشانشان در فصل گذشته باشند، ماتیا دسترو برایشان یک مهره ی کلیدی به شمار می آید. این بازیکن 23 ساله فصل قبل 37 درصد از شوت هایش را به گل تبدیل کرد و بیشترین درصد را از این لحاظ در بین 30 گلزن اول جدول گلزنان داشت. او فصل قبل در 14 بازی که از ابتدا به میدان آمده بود 13 گل زد که هیچکدام پنالتی نبودند.

  ۱  
آی اسپورت
2014-08-29 12:50:13
نظر دهید

۱ نظر
morteza Man UTD
جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۳، ۲۰:۲۶
ایگواین
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر