فهرست
کی روش: شوکه شده ام/ با آبرویم بازی کردند/ وقتی کفاشیان نمی تواند امضا کند کاری از من ساخته نیست
کی روش: شوکه شده ام/ با آبرویم بازی کردند/ وقتی کفاشیان نمی تواند امضا کند کاری از من ساخته نیست

کی روش: شوکه شده ام/ با آبرویم بازی کردند/ وقتی کفاشیان نمی تواند امضا کند کاری از من ساخته نیست

آی اسپورت-  کارلوس کی‌روش سرمربی تیم فوتبال کشورمان در حالی ایران را امروز ترک کرد که سرانجام قرارداد او با تیم ملی کشورمان تمدید نشد؛ سرنوشتی که با توجه به اتفاقات چند روز اخیر قابل پیش‌بینی بود و این انتظار می‌رفت که این مربی بدون عقد قرارداد جدید کشورمان را ترک کند.

او که از این موضوع بسیار ناراحت و متعجب به نظر می‌رسید تنها دقایقی قبل از ترک فرودگاه امام خمینی(ره) به سمت دوبی در گفت‌وگو با فارس به شرح زیر پاسخ های نهایی را داد. 

 شما پنجشنبه گذشته خبر از توافق نهایی با فدراسیون فوتبال ایران دادید. چرا این اتفاق هرگز رخ نداد؟

نمی‌دانم علت این موضوع چیست! بهتر است سؤال را از مسئولان فدراسیون فوتبال بپرسید.

 تا قبل از یکشنبه که نشست خبری وزیر ورزش برگزار شد، به امضای قرارداد بسیار نزدیک شده بودید که در این روز یکسری صحبت‌ها از سوی گودرزی مطرح شد که به نظر می‌رسد امضای قرارداد را به تاخیر انداخته یا آن را کنسل کرد.

چه می‌توانم بگویم. ما حتی به توافق نهایی هم رسیده بودیم. در فوتبال روز دنیا مربیان حرفه‌ای در رده ملی با فدراسیون فوتبال یک کشور قرارداد امضا می‌کنند نه با وزارت ورزش یا وزیر ورزش کشور فوق. این اصول در تمام دنیا رخ می‌دهد. من نیز به ایران آمدم تا با تیم ملی قراردادم را تمدید کنم اینکه چرا تمدید نشد دلیلش را نمی‌دانم.

 امروز هم ایران را ترک کردید چون به نظر می‌رسد روادیدتان به اتمام رسیده است.

درست است. چیزی که من می‌دانم این است که بین من و فدراسیون فوتبال توافق‌های قبلی مشکلی نداشته است. من باید بروم چون فردا ویزایم تمام می‌شود اما ویزا ارتباطی به امضای قرارداد ندارد.

 بسیار ناراحت و متعجب به نظر می‌رسید؟

نمی‌توانم بگویم عصبی هستم اما واقعا شوک‌زده و از این موضوع سورپرایز شدم. چرا که با توجه به حرف‌‌هایی که زدیم اتفاقات دیگری رخ داد. با توجه به صحبت‌های قبلی به عنوان میهمان به ایران آمدم تا قراردادم را امضا کنم اما با توجه به یکسری مسائل در حال حاضر احساسم از ناراحتی بالاتر است. به نوعی فکر می‌کنم با آبرویم بازی شده است.

 هواداران فوتبال هم از این موضوع متعجب و ناراحت هستند چون کی‌روش را دوست داشتند.

هیچ چیزی نمی‌توانم بگویم چون دیگر چیزی در اختیارم نیست جواب این سؤال را باید از کفاشیان بپرسید. البته من هم چنین حسی را نسبت به هواداران داشته و دارم. من به ایران بازگشتم تا با کفاشیان صحبت کرده و با او به توافق برسم. حالا اگر او نمی‌تواند قرارداد را امضا کند دیگر کاری از دست من برنمی‌آید.

 فکر می‌کنید سرنوشت این موضوع به کجا خواهد انجامید؟

آن چیزهایی که باید اتفاق بیفتد را همه دیدند و در حال حاضر فقط می‌خواهم به خانه بازگردم.

 خانه‌تان در لیسبون؟

می‌خواهم به خانه برگردم!

 

 آیا امکان دارد دوباره برای ادامه مذاکرات به ایران برگردید؟

این سؤال را از من نپرسید چون جواب دقیقی برای آن ندارم.

 گفته می‌شود قرار است در مدت زمان حضورتان در دوبی و پس از تنظیم نهایی قرارداد با شما تماس گرفته تا به ایران بازگردید.

نمی‌دانم. در این خصوص پاسخی ندارم.

 مسئولان فدراسیون فوتبال از اختلافاتی صحبت کردند که پس از مکتوب شدن قرارداد به میان آمد. آیا این موضوع صحت داشت؟

نمی‌دانم اختلافاتی که می‌گویید چیست و چرا این بحث اصولا مطرح شده است. وقتی کفاشیان به صراحت اعلام کرد 99 درصد به توافق رسیده‌ایم وفقط یک درصد مانده دیگر پس از آن اطلاع ندارم که چه اتفاقی افتاد که آن یک درصد به وقوع پیوست. در واقع نمی‌دانم پس از آن چه اتفاقی افتاد که کفاشیان آن حرف را زد چرا که او هر چه از من خواست من قبول کردم و پاسخ مثبت داد.

 آخرین پیام‌تان برای فوتبال دوستان ایرانی چیست؟

من جمله آخری برای آنها ندارم بلکه به آنها قلبم را می‌دهم.

۱ ۲۲  
آی اسپورت
2014-08-29 14:50:18
نظر دهید

۲۲ نظر
-
جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۳، ۱۵:۰۰
خدا لعنت کنه کسی که باعث رفتنت شد
-
جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۳، ۱۵:۰۳
هوادارن فوتبال کی روش رو نمیخواستند شما روزنامه نگاران میخواستید و در حال قالب کردنش هستید.
-
جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۳، ۱۵:۱۳
مربی پورسانت بگیر باید اخراج کنند
-
جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۳، ۱۵:۲۱
کیروش چیزی به فوتبال ما اضافه نکرد اگر در جام جهانی به جای بردن آن همه بازیکن پیر به جام جهانی چند بازیکن جوان میبرد الان چند لژیونر داشتیم
-
جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۳، ۱۵:۳۳
روحانی مچکریم ! با این وزیر انتخاب کردنت!!!
afshin
جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۳، ۱۵:۴۲
بابت شادی هایی که به ما دادی ؛ ممنون ؛
-
جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۳، ۱۵:۵۴
ما هم شوکه میشدیم قرارداد ایشان تمدید میشد ما تنها دستاوردی که با کیروش داشتیم یک نیمه بازی خوب با آرژانتین بود که آن هم هیچ خبری ازش در دنیا نیست و فقط خودمان به خودمان پُز آن بازی میدهیم
-
جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۳، ۱۵:۵۹
تمام نظر سنجی ها و تمام رای گیری ها از نظر مثبت مردم و درخواستشون برای ادامه همکاری با کی روش خبر میده اون وقت اینا حتی به نظر مردم یه ذره احترام نمی ذارن!
خراب مورینیو
جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۳، ۱۶:۳۲
بهتره وزیر ورزش به جای سرشاخ شدن و گردن کشی برای کیروش ... فکر بازی تدارکاتی و امکانات باشن برای تیم ملی !!! ... گیروش حق داره از کنه ... چون با این امکاناتی که قبل جام جهانی براش گذاشتن .. شاهکار کرد با این بازی هاش که گلباران نشدیم جلوی تیم فینال جام جهانی و سایر تیم ها ..... مشکل از ماست که کمیم ! نه کیروشی که رئال کهکشانی و منچستر رویایی رو یکی مستقیم یکی غیر مستقیم هدایت کرده .... آقای وزیر ورزش بیا بگو " ما کمیم ! ناچیزیم ! معدمون تعجب میکنه ! ما نهایت مایلی کهن و علی لابی حقمونه !" .... ما لیاقت مربی تاپ نداریم ! دچار سوء هاضمه میشیم معدمون خیلی خاصصصصصصه !!!!
اشرفی
جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۳، ۱۶:۳۹
ایشون یادشون رفته وقتی برای اولین بار برای امضا به ایران اومدن مستقیم رفتن به دفتر وزیر وقت پس دیگه نباید اعتراضی داشته باشن
سینا
جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۳، ۱۷:۳۳
خدا کنه بره دیگه نیاد. هیچی به فوتبال ما اضافه نکرد.
-
جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۳، ۲۲:۲۴
قراردادش تمدید بشه ولی ترکمنچای نباشه.مربی جوان ایرانی بزارن کنارش که ازش یاد بگیره.بهش بگن باید بازیکن جوون ببری که دیده بشن برن اروپا نکونام و امثالش خوبن ولی آینده رو برای ما به ارمغان نمیارن.
از دوستانی که میخوان کیروش بمونه میخوام بپرسم:دستاورد کیروش در چندسالی که سرمربی تیم ملی بود برای ما چی بود؟
msnBVB
جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۳، ۲۲:۲۴
مربی ترسویی بود که هیچوقت به لیگ ایران اهمیت نداد,جرات بازی دادن به جوانان رو که اصلا نداشت,با زحمت و صلوات رفتیم جام جهانی اما به خاطر آقای کی روش هیچ دستاوردی از جام جهانی نداشتیم.به هر حال براش آرزوی موفقیت میکنیم
-
جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۳، ۲۳:۳۶
حقته. همون جور که با علی کریمی یکسال یازی کردی و آخر حذفش کردی، کفاشیان هم باهات بازی کرد. راستی دیگه امسال سرمربی تیم ملی نیستی بگی رونالدو بهترین بازیکنه بعد به مسی رای بدی.
-
جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۳، ۲۳:۵۷
کیر روش بای بای
بهرام بارسا
شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۳، ۰۰:۲۱
بهتر ـ کی روش توی جام جهانی دقیقا رید ـ نه قشنگ بازی کردیم نه نتیجه گرفتیم ـ تیم در جام جهانی دقیقا اشغال بود ـ
-
شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۳، ۰۱:۵۶
لعنت بر وزیر موزی و دورو! دولت حق نداره تو کار فدراسیونها دخالت کنه! مرتیکه دیوس برو به وضع فلاکت بار ورزش و جوانان مملکت برس نه مربی تیم ملی!!
-
شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۳، ۰۲:۰۵
اقای وزیر.بدون که با این کارت دل مردم ایران رو به درد اوردی.هر چند که خیلی عرق ملی دارم ولی ارزو میکنم تیم ملی تو جام ملتها از گروهش هم بالا نیاد..اگر کی روش رو نمیخواسین برا چی بهش گفتین برا تمدید قرارداد بیاد ایران؟؟؟چرا با ابروش بازی کردید؟؟فقط بونین که با این کارتون کی روش رو تو قلب مردم جاودانه کردید.....
-
شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۳، ۰۲:۱۲
صد رحمت به عباسی وزیر ورزش سابق.این گودرزی به هیچ عنوان به درد وزارت ورزش نمیخوره..امیدوارم هر چه سریعتر استیضاح و عزل بشه.چون لیاقت وزارت رو نداره..
اگر دین نداری خواهشن آزاده باش!!!
شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۳، ۰۴:۲۹
واقعا که ما مردم قدر نشناس و کم حافظه ای هستیم !!!!
sami
شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۳، ۱۴:۴۰
خداحافظ مربیه پیر بروخونه پشین دیگه توبایدچندساله پیش میرفتی خونه
محمد
شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۳، ۱۸:۵۰
فدراسیون بدون اختیار کفاشیان هم آبروی ایران را می برد هم آبروی کی روش را
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر