فهرست

یادداشت روز: فن خال و همه مشکلاتش در منچستر

آی اسپورت - ورود دی ماریا آن قدر ها هم خوش یمن نبود چرا که یونایتد در عین ناباوری با 4 گل مغلوب حریف گمنام خود شد و زودتر از آن چیزی که تصور می شد اولین جام فصل را از دست داد. شکست سنگین یونایتد گرچه در غیاب بازیکنان اصلی تیم به وجود آمد اما در عین حال مشکلات ریشه ای تیم را بیش از پیش نمایان کرد. اکنون فن خال تیمی را پیش روی خود می بینید که مشکلاتش روز به روز واضح تر و عیان تر می شود:

1- مشکلات انبوه دفاعی

هواداران یونایتد از بازگشت جانی اوانز به ترکیب تیم در بازی سه شنبه شب خوشحال به نظر می رسیدند. اوانز به علت مصدومیت از ماه آوریل غایب بود و اولین بازی خودش را برای یونایتد پس از مدت ها انجام می داد. با این حال بازگشت او چندان برای هواداران امیدوار کننده نبود چرا که اوانز به هیچ عنوان نتوانست در حد و اندازه های تیمی که در آن حضور دارد، بازی کند. او با اشتباه خود زمینه ساز گل اول حریف شد و در ادامه نیز به هیچ عنوان نتوانست خط دفاع تیمش را رهبری کند. در روزهایی که خط دفاع یونایتد به عنوان پاشنه آشیل تیم شناخته می شود هواداران به بازگشت اوانز دل بسته بودند اما به نظر می رسد که این مدافع نیز نتواند مشکلات بی شمار یونایتد را در خط دفاعی رفع کند. البته هنوز برای قضاوت پیرامون کیفیت اوانز در بازگشت از مصدومیت زود است اما یونایتد نمی تواند مدت زیادی برای رسیدن اوانز به آمادگی صبر کند. آن ها در همین 2 هفته ابتدایی 5 امتیاز از صدر جدول عقب افتاده اند و ادامه نتایج ضعیف می تواند کار را در ادامه فصل برای تیم دشوار تر کند. البته لوئی فن خال به مارکوس روخو خرید 20 میلیون یورویی اش برای افزایش کیفیت خط دفاع تیم امید زیادی بسته است چرا که گفته می شود این مدافع آرژانتینی قابلیت بازی در مرکز خط دفاعی را نیز دارا است.

2-  عملکرد ناامید کننده ارناندس و دنی ولبک

دو مهاجم یونایتد امیدواری زیادی داشتند تا بتوانند سه شنبه شب دل لوئیس فن خال را به دست آورند. آینده هر دو بازیکن به شدت در هاله ای از ابهام قرار داشت اما عملکرد ضعیف آن ها این آینده را مبهم تر کرد! چیچاریتو هرگز نتوانسته آن فرم ایده آل روز های اول حضورش در الدترافورد را به دست آورد و دنی ولبک نیز در طول این مدت به هیچ عنوان نتوانست اعتماد فن خال را جلب کند. یونایتد بر روی نیمکت به مهاجمانی آماده نیاز دارد تا در شرایط حساس گره گشای وضعیت تیم باشند اما به نظر می رسد که ولبک و ارناندس آن مهاجمان ایده آل فن خال محسوب نشوند. بعید نیست سرمربی هلندی تصمیم بگیرد همان کاری را که با روبن کرد و او را به خط حمله تیمش انتقال داد، در مواقع ضروری با دی ماریا نیز انجام دهد.

3- - هافبک هایی بدون استفاده

کاگاوا و اندرسون بار دیگر نشان دادند که نمی توانند مهره های مورد نیاز یونایتد باشند. اندرسون البته از مدت ها پیش این مساله را به اثبات رسانده بود اما هواداران همچنان به درخشش شینجی کاگاوا امید داشتند. با این حال سوپر استار اسبق دورتموند همچنان از ارائه بازی هایی امیدوار کننده برای یونایتد عاجز است تا وضعیت او نیز در در هاله ای از ابهام قرار داشته باشد. نیک پاول دیگر بازیکنی بود که بسیاری از کارشناسان آینده ی او را در یونایتد روشن می دانستند اما او نیز نتوانست انتظارات را در این دیدار به خوبی برآورده کند. بی دلیل نیست که لوئی فن خال همچنان به دنبال آرتورو ویدال است.

4-  نکته ای امیدوار کننده

در میان همه نکات منفی در بازی سه شنبه شب یونایتد، البته نکته ای امیدوار کننده نیز وجود داشت. جیمز ویلسون که پیش از این نیز در فصل گذشته شایستگی های خودش را با زدن 2 گل به هال سیتی در الدترافورد نشان داده بود، در دقایق حضورش در زمین بسیار موثر ظاهر شد تا نشان دهد می تواند آینده درخشانی در ترکیب تیم داشته باشد. ویلسون تنها 18 سال سن دارد اما در کار با توپ بسیار پخته نشان می دهد.

5-  پروژه فن خال مسیری طولانی پیش رو خواهد داشت

بر خلاف ذوق زدگی پیش فصل حقیقت یونایتد آن چیزی است که در این روزها می بینیم. تیمی که هنوز نتوانسته از فلسفه سرمربی گذشته خود خارج شود و با تفکرات و نوع سرمربی گری لویی فن خال خودش را تطبیق دهد. قطعا یونایتد برای پیشرفت و بهبودی به زمان نیاز خواهد داشت و پروژه فن خال مسیری طولانی و سخت در پیش دارد. البته هواداران یونایتد می توانند امیدوار باشند که تیمشان دست فردی قرار دارد که تجربه خوبی در معماری تیم ها از خود ثبت کرده است.

ترجمه: شهاب شهابی

     
آی اسپورت
2014-08-29 15:02:48
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر