فهرست
ژابی آلونسو:هواداران نگران رفتن من نباشند/تصمیم به ترک رئال از روی عصبانیت نبود/در رئال دیگر انگیزه ای برای بازی نداشتم
ژابی آلونسو:هواداران نگران رفتن من نباشند/تصمیم به ترک رئال از روی عصبانیت نبود/در رئال دیگر انگیزه ای برای بازی نداشتم

ژابی آلونسو:هواداران نگران رفتن من نباشند/تصمیم به ترک رئال از روی عصبانیت نبود/در رئال دیگر انگیزه ای برای بازی نداشتم

آی اسپورت - ژابی آلونسو پس از 5 سال حضور در رئال مادرید به طرز عجیبی در فاصله 3 روز مانده به پایان فصل نقل و انتقالات تابستانی، از رئال جدا و به بایرن پیوست. او ساعتی پیش در نشستی خبری که در برنابئو برگزار شد رسما از هواداران رئال مادرید خداحافظی کرد.

ژابی در این نشست گفت :
علاقه بایرن

این مساله کاملا جدید و مربوط به دو هفته اخیر است.بعد از بردن لادسیما احساس کردم که باید فضای جدیدی را تجربه کنم. می خواهم با شما صادق باشم. به اعتقاد خودم زمان رفتنم از رئال فرا رسیده بود.باشگاه به هیچ وجه دوست نداشت که من رئال را ترک کنم. این یک تصمیم کاملا شخصی بود. آنها با تصمیم من موافق نبودند. با این حال آن را درک کردند.


تاثیر انتقادات روی جدایی شما

هیچ تاثیری نداشتند.همیشه به خودم اطمینان داشتم.از قبل از شروع بازی اولمان در لالیگا این احساس در من بوجود آمد. زمان رفتنم فرا رسیده بود. این سخت ترین تصمیم تمام زندگی ورزشی من بود


بایرن حریف مستقیم رئال در اروپا

به یک انگیزه واقعی نیاز داشتم.همانطور که لادسیما انگیزه واقعی من در رئال بود.برای اینکه در بالاترین سطح باقی بمانم به تغییر فضا نیاز داشتم. در رئال دیگر انگیزه ای برایم باقی نمانده بود اما حالا در بایرن به دنبال یک چالش کاملا جدید هستم


لحظات خوش در رئال

پوشیدن پیراهن رئال برای من یک افتخار بود و همیشه از این بابت احساس غرور می کنم. اینجا خانه من بود؛ یک خانه ویژه. یاد و خاطرات رئال همیشه تا ابد با من خواهد ماند. من از امروز یکی از هواداران رئال خواهم بود و برای موفقیت این تیم دعا می کنم.


گواردیولا

با او صحبت کردم.امروز که به مونیخ برگردم با یکدیگر در مورد انتظاراتی که از من دارد؛ بیشتر حرف خواهیم زد 


مربیگری در آینده

می خواهم در مورد مربیگری چیزهای جدیدی یاد بگیرم.با مربیان بزرگی کار کرده ام.پدرم اولین مربی من بود. هنوز می خواهم چیزهای بیشتری یاد بگیرم.


کروس

رفتن من به هیچ وجه به آمدن کروس به رئال ربط نداشت. رئال خرید های بزرگی انجام داده است. هر دوی ما تجربه بالایی داریم. تصمیمی که گرفتم از روی عصبانیت نبود؛ بلکه این یک فکر کاملا هوشمندانه و از روی تدبیر بود.رئال باشگاه بزرگی است. یک تیم فوق العاده دارد و برای کسب همه جام ها می جنگد.


پیغام به هواداران

بخاطر همه محبت هایی که در این 5 سال به من داشتند؛ از آنها تشکر می کنم.رئال تیمی است که در آن همه چیز برنامه ریزی شده است.میانه زمین این تیم پر از بازیکنان بزرگ است. به آنها می گویم که نگران رفتن من نباشند. چرا که در رئال توازن خوبی برقرار است و رفتن من حس نخواهد شد.


بوندس لیگا

پس از فتح لادسیما، بار بزرگی از روی دوش ما برداشته شد و همان موقع به فکرم رسید که شاید زمان تغییر فرار سیده باشد. در لیگ برتر با لیورپول بازی کرده بودم و در بوندس لیگا هم بزرگ تر از بایرن وجود ندارد. بایرن هم مثل رئال برای همه جام ها می جنگد. برای شروع کار در بایرن انگیزه بالایی دارم. بیشتر از انگیزه ای که در رئال برایم باقی مانده بود


تمدید قرار داد با رئال در فصل گذشته

با رئال تمدید کرده بودم چرا که فضا را برای ادامه کار مساعد می دیدم. دلیل رفتنم از رئال را پیش از این به خوبی توضیح دادم


ترجمه:رضا سیف.

  ۱  
آی اسپورت
2014-08-29 15:40:19
نظر دهید

۱ نظر
sami
شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۳، ۰۳:۱۳
الونسو یدونه ایییییییییییی....
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر