فهرست
کفاشیان: دلواپسیم!/ ما هم از کی روش دلخوری داریم/ تمام فکرمان تفاهم با کی روش است/ متن نهایی را برای او می فرستیم تا به ایران برگردد
کفاشیان: دلواپسیم!/ ما هم از کی روش دلخوری داریم/ تمام فکرمان تفاهم با کی روش است/ متن نهایی را برای او می فرستیم تا به ایران برگردد

کفاشیان: دلواپسیم!/ ما هم از کی روش دلخوری داریم/ تمام فکرمان تفاهم با کی روش است/ متن نهایی را برای او می فرستیم تا به ایران برگردد

علی کفاشیان – رییس فدراسیون فوتبال در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، درباره آخرین وضعیت کارلوس کی‌روش، اظهارنظر کرده است. این گفتگو را بخوانید. 

بالاخره سرنوشت قرارداد کی روش به کجا رسید؟

 ما در بیشتر مفاد قرارداد تفاهم داریم، اما چند نکته کوچک باقی مانده که از کی‌روش خواستیم نظرش درباره آنها را بگوید. او به ما گفت که برای انجام کاری باید به دوبی برود و از آنجایی که ویزایش تمام شده بود از ایران رفت، اما اگر در نهایت درخواست‌های ما را بپذیرد برای امضا به ایران باز می‌گردد. ضمن این که کی‌روش گفته بود حتی اگر قرارداد را امضا کند باز هم باید برای انجام کارش از ایران برود و دوباره بازگردد.

شما بارها تاکید کرده اید که 99 درصد توافق حاصل شده است اما حالا رفتن کی روش از ایران اوضاع را طور دیگری نشان می دهد. 

 درست است. 99 درصد کار انجام شده، اما نمی‌دانم چرا این یک درصد باقی مانده مدام بزرگ می‌شود. گاهی اقلیت زورش از اکثریت بیشتر است!

چقدر احتمال دارد آن یک درصد هم نیز به توافق منجر شود؟

 این دیگر به کی‌روش بستگی دارد که موارد درخواستی ما را بپذیرد. اگر این اتفاق بیافتد که همه چیز تمام می‌شود و او برای امضای قرارداد به ایران می‌آید.

آیا بحث بر سر حق فسخ این قرارداد را پیچیده کرده است؟ 

 حق فسخ در قرارداد گنجانده شده و هر زمانی که فدراسیون بخواهد قرارداد را فسخ کند باید درصدی از مبلغ قرارداد و نه تمام آن را به کی‌روش پرداخت کند.

با توجه به نزدیک شدن به جام ملت ها، تا چه زمانی در انتظار کی روش خواهید ماند؟ 

 فعلا برای جام ملت‌ها وقت داریم و هیچ مشکلی نیست. مسابقات لیگ را نیز برای کی‌روش ضبط می‌کنیم و مارکار و همکارانش بازی‌ها را زیر نظر دارند. برنامه اردوها نیز چیده شده و پیگیر هماهنگی با کشورهای دیگر برای بازی‌های تدارکاتی نیز هستیم.

آیا برای حضور در تیم های پایه نیز با کی روش توافقی کرده اید؟ 

او قرار است به تیم‌های امید و زیر 19 سال ایران نظارت فنی داشته باشد و با مربیان آنها همکاری کند. ما نمی‌توانیم از یک مربی 10 کار بکشیم و بخواهیم که تیم‌های پایه را نیز اداره کند. همین که کی‌روش بتواند کارهایی را که از او خواسته‌ایم به خوبی انجام دهد کافی است.

گفته می شود به اصرار فدراسیون این بار کی روش حتما دستیار ایرانی خواهد داشت.

 ابتدا صبر می‌کنیم که تکلیف خود کی‌روش مشخص شود و وقتی که قرارداد امضا شد آن وقت در مورد دستیارانش صحبت می‌کنیم. قرار است دستیار ایرانی کی‌روش با توافق طرفین انتخاب شود و فرد یا افراد برگزیده باید مورد تایید کی‌روش و فدراسیون فوتبال باشند.

ظاهرا کی روش وجود اختلاف نظر بین فدراسیون و وزارت ورزش را عامل نهایی نشدن قرارداد می داند. 

 فکر می‌کنم از مصاحبه هایی که در چند روز گذشته انجام شده چنین برداشتی صورت گرفته است. ما به کی‌روش گفته‌ایم که ثبت قرارداد با او کاملا در اختیار فدراسیون است.

در روزهای اخیر بعضی از گفتگوها جوی منفی علیه سرمربی تیم ملی راه انداخته اند. نظر شما در این باره چیست؟ 

 همیشه این چیزها وجود داشته، ولی ما بر اساس مصوبات هیات رییسه فدراسیون کار را انجام می‌دهیم. اگر با کی‌روش قراردادی ببندیم باید چهار سال پاسخگویش باشیم. ممکن است دو سال بعد مجمع ما را برای ادامه کار در فدراسیون انتخاب نکند، بنابراین باید قرارداد را طوری منعقد کنیم که رییس بعدی به مشکل بر نخورد.

ظاهرا وزیر ورزش تاکید کرده هیچ پولی برای فرارداد کی روش به فدراسیون نمی دهد. 

 رسانه‌ها باید صحبت‌های وزیر را در این باره تفسیر کند. همچنین آنها باید درباره بودجه فدراسیون از وزیر بپرسند تا ما هم بدانیم که تکلیفمان چه می‌شود. ما نگران این مساله هستیم. ما دلواپسیم، چون هزینه‌های اداره فدراسیون فوتبال بسیار سنگین است. ما برای این که کاملا روی پای خود بایستیم مشکل زیادی داریم. ضمن این که صدا و سیما هم حق فوتبال را پرداخت نمی‌کند. برای این که بتوانیم در فوتبال سازندگی کنیم همه باید به ما کمک کنند.

از حق پخش حرف زدید، سرنوشت این موضوع بالاخره به کجا رسید؟ 

 قصد ما این بود که از ورود دوربین‌های صدا و سیما به مسابقات لیگ برتر جلوگیری کنیم، ولی به خاطر مصالح کشور و اظهار نظر وزارت کشور دو هفته‌ دیگر این کار را به تعویق انداختیم. باید تکلیف این مساله تا آن زمان روشن شود وگرنه واقعا اجازه ورود دوربین ها را نمی‌دهیم. وقتی به باشگاه‌های پرطرفداری مثل استقلال و پرسپولیس پولی نمی‌دهند و آنها مجبورند با بدهی‌های خود بسوزند و بسازند دیگر چه نیازی است که فوتبالمان حرفه‌ای شود. ما بهتر است با این وضعیت به سمت فوتبال آماتور برویم و هر کسی خواست برای خودش بیاید و برود. صدا و سیما بیشترین بهره‌برداری را از فوتبال و تبلیغاتش می‌برد. در حال حاضر اختلاف پیشنهاد ما و صداوسیما 120 میلیارد تومان است! 

لحن صحبت های کی روش نشان می دهد او با ناراحتی ایران را ترک کرده است. 

 ایرادی ندارد، چون ما هم از رفتن او دلخوریم. طبق آخرین صحبتهایی که داشتیم متنی را آماده کردیم که آن را برای کی‌روش می‌فرستیم، اگر او این متن را تایید کرد و حاضر به امضای آن بود به ایران باز می‌گردد و کار را شروع می‌کنیم. او دیروز (پنجشنبه) با ما تماس گرفت و گفت که هم ویزایش تمام شده و هم در دوبی کاری دارد که باید برای انجامش برود. او سپس به پرتغال می‌رود، ولی اگر متنی را که با ایمیل برای او می‌فرستیم بپذیرد و برای امضای آن به ایران بیاید کار را شروع می‌کنیم.

آیا این تاخیر مشکلی در راه آماده سازی ایران برای جام ملت ها ایجاد نمی کند؟ 

برای تیم ملی هیچ نگرانی وجود ندارد. برنامه اردوها تا جام ملت‌ها کاملا مشخص است و حتی اگر کی‌روش قرارداد جدید را امضا می‌کرد هم فعلا کاری برای انجام دادن نداشت و تنها شاید بازی‌های لیگ را تماشا می‌کرد. به جز کی‌روش تا الان با هیچ مربی ایرانی و خارجی مذاکره‌ای نکرده ایم و فعلا تمام فکرمان این است که با کی‌روش به تفاهم برسیم و کار را با او ادامه دهیم.

  ۸  
آی اسپورت
2014-08-29 15:46:02
نظر دهید

۸ نظر
-
جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۳، ۱۶:۰۴
رفتار کیروش نتیجه برخورد فدراسیون بود که کیروش پُرو کرده بود و فکر میکرده ما کشور عقب مانده مثل کشورهای آفریقای هستیم و اگر بزنند توی سرمان نباید صدامون در بیاد
کاوه
جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۳، ۱۶:۳۲
آقا یا خانم "نام و نام خانوادگی" اینقدر وجود داشته باش که وقتی نظر میدی اسم واقعی ات را بگذاری...

ضمنا واقیت امروز دنیا اینه که ما از همون کشورهای آفریقایی (که البته با نژاد پرستی اشاره کردی) عقب تر هستیم. چه از لحاظ ورزشی و چه از لحاظ اجتماعی و سیاسی... البته میدونم که هیچکدوم از اینها برات مهم نیست و فقط بدستور اربابت "گودرزی کثیف" پای همه خبر ها داری نظر میگذاری...
محمد
جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۳، ۱۷:۳۳
یه نگاه به مملکتمون بندازین تا نتیجه مدیریت ایرانی ببینین ،با نژاد پرستی نمیشه پیشرفت کرد ،کره و ژاپن وقتی تو صنعت پیشرفت کردن که تونستن قدرت غرب قبول کنن و سعی کنن از دانش اونا استفاده کنن
Dr.HAMID
جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۳، ۱۹:۰۶
تیم ملی رو باید داد در اختیار حسن روشن- پرویز مظلومی و حمید درخشان!! اینها برن جام ملتهای آسیا هم میخندند دورهم مثل ویژه برنامه قبل جام جهانی هم آقای وزیر که طرفدار مربی وطنی هستند خوشحال میشند هم شاید موجب خنده دیگران شویم تازه به اون آماری هم که چند وقت پیش منتشرشد مبنی براینکه ایرانیها آدمهای شادی نیستند ثابت میکنیم نه تنها ما آدمهای شادی هستیم مثل رییس فدراسیون فوتبال که همیشه در حال خنده هستند بلکه موجب خنده دیگران هم میشوبم!
-
جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۳، ۲۲:۰۱
گاهی اقلیت زورش از اکثریت بیشتر است
ناصر فریادشیران مربی موتور گازی ایرانی کسی که مخالف شدید مارکوپولو پول پرست است
شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۳، ۰۱:۱۳
مافیای پرقدرت و با نفوذ و دلالها این بار از مربیان موتور گازی که مخالف شدید این از خود راضی موزانبیکی بودند شکست بسیار سختی خوردند بیانیه کارشناسان و مربیان فوتبا ل جلوی حیف میل بیت المال را گرفت قطبی پرستان هم شکست خوردند خدا را شکر یکی از ضعیف ترین و بی کیفت ترین پر مدعا ترین مربیان خارجی آن هم موزانبیکی از کشورمان اخراج شد البته توسط مربیان موتور گازی و وزیر کاردان ورزش بی خودی هم خودتان را ناراحت نکنید کارتان را بکنید فوتبال تعلیق نمی شود اگر هم بشود کار نافیای فوتبال خواهد بود همان وطن فروشان وابسته و دلال و منظوری بیست دقیقه فوتبال در برابر آرژانتین بازی کردیم بدترین نتیجه تاریخ فوتبال ایران در جام جهانی را گرفتیم کیرو ش پرستان تسلیت می گویم کیروش آره هم بگوید فایده اد ندارد .
هوادار تیم ملی
شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۳، ۰۱:۵۱
بابا چرا علیه کیروش جبهه گرفتید؟ کجا پررو شده؟ شما اگه قراردادی که پس از ساعتها مذاکره امضا کردی ببنی عوض شده ناراحت نمیشی! پای شخص وزیر در میانه! از اولش مخالف بود طوری رفتار کردند که بگن کیروش زیاده خواهی کرده!! لعنت بر ریا و تزویر و عوام فریبی!!
احمد
شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۳، ۱۱:۵۷
این وزیر ورزش باید عزل بشه.دیگه از این بدتر نمیشه.واقعا براش متاسفم..بعنوان ایرانی واقعا دوست دارم تیم ملی با هر مربی به غیر کی روش از همون گروهی هم بالا نیاد.چون تهمتهایی که به اون داریم میزنیم دل هر ادمی رو به درد میاره.اقای وزیری که دم از مسلمونی میزنی..اگر دین نداریز لااقل ازاده باش.کی روش انقدر بدبخت شده که برا موندن تو ایران بخواد به خبرنگارا پول بده؟؟؟این کارا از رفیقا و امثال جنابعالی بر میاد..کی روش ما رو ببخش که این رفتار رو باهات کردیم....بعنوان یک ایرانی واقعا جای شرمندگی داره..
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر