فهرست
سونامی کسر امتیاز در راه است/ شوک فیفا
سونامی کسر امتیاز در راه است/ شوک فیفا

سونامی کسر امتیاز در راه است/ شوک فیفا

آی اسپورت- مهدی تاج چند شب پیش در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو اعلام کرد اگر باشگاه های بدهکار به خارجی ها، بدهی شان را ندهند، ممکن است اتفاقات غیرقابل پیش بینی برای فوتبال ایران بیفتد.

 

محروم تان می کنیم

پس از اتفاق هایی که برای استقلال و تراکتورسازی افتاد، فدراسیون فوتبال بررسی ویژه پرونده های باشگاه های ایرانی در کمیته های انضباطی فیفا و تعیین وضعیت بازیکنان فیفا را آغاز کرده است. این دستور ویژه و فوری مهدی تاج به کمیته های مربوطه بوده و حالا با توجه به اخطارهای فیفا خطرهای جدی فوتبال ملی و باشگاهی را تهدید می کند. البته این اتفاق به خاطر اخطارهای اخیر فیفا به فدراسیون فوتبال ایران است. اینکه اگر فدراسیون فوتبال جرایم و محرومیت های باشگاههای ایرانی و کسر امتیازهایی که فیفا دستور داده است، اعمال نکند، تیمهای ملی مختلف ایران از رقابتهای جهانی کنار گذاشته می شوند. فیفا نوشته است اگر محرومیت ها و جرایم فیفا برای باشگاه ها اعمال نشود، فیفا تیمهای ملی ایران را از مسابقات رسمی محروم خواهد کرد. فیفا به شدت اخطار داده ه باید هر چه سریعتر احکامش در ماجرای کسرامتیازها و محرومیت از نقل و انتقال بازیکنان اجرا شود وگرنه خطر جدی حذف تیمهای ملی از رقابتهای جهانی وجود دارد.

 

جریمه فدراسیون

فدراسیون فوتبال در چند وقت گذشته به خاطر پرونده داماش ۲۰ هزار و به خاطر ماجرای آی تی سی خلعتبری ۵۰ هزار فرانک جریمه شد. دادگاه CAS جریمه را تایید کرده و این ۷۰ هزار فرانک باید یعنی تقریبا 280 میلیون تومان باید پرداخت شود. 

 

سونامی کسر امتیاز

نامه های کسر امتیاز و تهدید به کسر امتیاز باشگاه ها هم به فدراسیون فوتبال رسیده اما هنوز رسانه ای نشده است. طی این نامه ها از شاهین بوشهر، پاس همدان و داماش شهرباران ۶ امتیاز کسر شده است. آخرین نامه تهدید فیفا به باشگاه ملوان رفته و احتمالا از این تیم هم باید ۶ امتیاز کسر شود.

 

پرسپولیس نقره داغ می شود؟

همه منتظر رای دادگاه CAS هستند تا سرنوشت پرسپولیس و ژوزه هم مشخص شود. باشگاه پرسپولیس هنوز بدهی میلیاردی ژوزه را نپرداخته. اگر دادگاه بین المللی CAS علیه پرسپولیس رای دهد، مطمئنا این رای کسر امتیاز خواهد بود. بدهی پرسپولیس به ژوزه حدود ۹ میلیارد تومان است و گفته می شود پرسپولیس سه میلیارد تومان از ژوزه تخفیف گرفته است اما هنوز کسی نمی داند باشگاه پرسپولیس چه زمانی بدهی ژوزه را پرداخت خواهد کرد.

 

70 پرونده داریم

باشگاههای ایرانی در فیفا ۷۰ پرونده دارند. در صدر این باشگاهها پرسپولیس با ۹ پرونده قرار گرفته است. تراکتورسازی با ۷ پرونده در رده بعدی قرار دارد. علاوه بر پرونده تونی اولیویرا که تراکتورسازی را به ۶ امتیاز کسر تهدید کرده است، پدرو بازیکن پرتغالی هم به دادگاه بین المللی CAS شکایت کرده و حتی ممکن است خطر سقوط به دسته پایین تر هم تراکتورسازی را تهدید کند. رای حمزه یونس هم از کمیته استیناف فیفا آمده و این درحالیست که تراکتورسازی هنوز پول این بازیکن را نداده است. پدیده ۴ پرونده در فیفا دارد. از سیاه جامگانی که دو فصل است به لیگ برتر آمده ۴ شکایت در فیفا ثبت شده است. استقلال خوزستان و استقلال اهواز و همچنین امثال راه آهن، ملوان، نفت مسجدسلیمان و حتی برق شیراز در فیفا پرونده دارند.

 

سایت 90

۱۴ ۱۵  
آی اسپورت
2017-02-15 20:18:00
نظر دهید

۱۵ نظر
م
چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵، ۲۱:۱۶
سیستم حال حاضر کلاف سردرگم باز نشدی است
۷ ۲
حامد
چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵، ۲۱:۴۰
واقعیت اینه ما همگی زود قضاوت می کنیم اما منطقی نیستیم شاید استقلال پرسپولیس و تراختور الان خوب بازی کنن اما این دلیلی بر مدیریت خوبشون نیست واقعیت این سه تیم به حد کافی پتانسیل دارن که هر ساله تو آسیا برن حداقل هشت تیم و چند سال یبار یکیشون قهرمان بشه اما چرا این اتفاق نمی افتد بدلیل ضعف مدیریت، و ما فکرمون در انتقاد سازنده نیست عین این مربیای لمپن فقط اعتراض نسبت به فدراسیون و... البته فدراسیونم مثل این بچه ترسوها هرکس سرش داد میزنه چند روزی طرف اونه، در کل منطقی
حامد
چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵، ۲۱:۵۲
بچه دستش خورد سند شد ادامه فرمایشاتم موند بله البته بعضی تصمیمات سازمان لیگم اشتباهه بازیا باید پنجشنبه جمعه برگزار بشه، اما اساس مدیریت غلط خود باشگاهاس البته از مدیری که خودشم میدونه دوسال قرار اون صندلی مال اون باشه و بعد اتمام وظایفم هیچ شخصی مدیریت مالیش رو قضاوت نخواهد کرد و فقط ساخت کهکشان، طبعا فقط به فکر جام و مقام تیمی کهکشان بستن و بمب خواهد بود
پرسپولیس واقعی
چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵، ۲۱:۳۴
قانونمند نبودن ما توهین به هیج کس نیست !؟ ولی ظاهرا اگر کسی بخواهد طبق قانون رفتار کنیم و طبق وعده و قراردادی که بستیم ؛ برای فریب اذهان عمومی اورا متهم به اهانت به ملت ایران میکنیم !؟

یکبار با عوامل خیانت واقعی به اموال و اعتماد مردم برخورد جدی نشده ؛ در حالی که معلوم است هر پرونده در چه زمانی بوجود آمده ؛ .
۵
امید از تفت
چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵، ۲۱:۴۱
فکر کنم دارند زمینه سازی می کنند واسه 8 امتیازی که فیفا از تراکتور کم کرده
۶ ۵
حامد
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۰:۴۹
این امید از تفت نمونه فارس یاشار تبریزلی اینه دیگه همه جا هستن امثال شما، والا بخدا اون کس که امثال شمارو ببینم و به ایران بگه جهان سوم، بیش از سه بلد نبوده، به قول شاعر صلاح کار کجا و من خراب کجا بخارایی کامنتتونم اینو ننوشتم کلی بود برای شخصیت پشت کامنتتاتون
امید از تفت
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۶:۴۸
یعنی چی!؟؟ چه ربطی به فارس و ترک داشت!!؟؟
۴
هادی
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۹:۳۳
از مدیریت محترم آی اسپورت تقاضا دارم آی پی امید از تفت را از گذاشتن کامنت منع کنه... در هر مطلبی بر ضد ترک های ایران و تراکتورسازی کامنت میذاره... همین افراد هستن که باعث تهدید تمامیت ارضی کشور میشن... پیاده نظام انگلیس در ایران هستن
۷
shahab.ir
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۳:۱۱
الان این بنده خدا چی گفت ؟
امید از تفت
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۴:۰۸
خدایی توهم در بالاترین درجه و کرکر خنده. من حرف فوتبالی زدم چه ربطی به ترک و فارس و تمامیت ارضی ایران!!؟؟ مرد باش هر دفعه به اسم یکی نظر نده. خوددرگیری مزمن دارید شماها. خدا شفا بده
مسعودم
چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵، ۲۱:۴۵
مدیریت..حلقه مفقود کشور ایران..همه چیمون بهم میاد..
محمد
چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵، ۲۲:۲۸
مشکل کسر امتیاز اولیویرا و پدرو با موافقت شاکیا برا پراخت اقساطی حل شده . دوما من متعجبم پس چرا تو این فرمایشات اسمی از استقلال نیست ؟؟؟؟
۹ ۱
shahab.ir
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۳:۱۱
چون فدراسیون شخصا پرداخت میکنه بدهی استقلال رو
۱
آبی دل
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۰:۴۳
پرسپولیس برو دسته یک،لطفا مافیاتو ببر دسته یک
6666
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۷:۳۴
گفتن "اگر فدراسیون فوتبال جرایم و محرومیت های باشگاههای ایرانی را اعمال نکند، تیم های ملی مختلف ایران از رقابتهای جهانی کنار گذاشته می شوند". معلومه که در پاسخ به استعلام فدراسیون در رابطه با محرومیت تراکتورسازی، اینو گفتند. حالا هی میگن محرومیت تراکتورسازی رو فیفا اعمال کرده و ما نمیتونیم ازشون امتیاز کم کنیم! آخرش کل فوتبال مملکت رو فدای یک تیم خاص میکنند.
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر