فهرست
ادعای روز؛ بهترین خرید سی سال گذشته لیورپول
ادعای روز؛ بهترین خرید سی سال گذشته لیورپول

ادعای روز؛ بهترین خرید سی سال گذشته لیورپول

آی اسپورت - با دریافت تنها 5 گل در 13 مسابقه ابتدایی لیگ برتر، لیورپول مشترکا عنوان برترین خط دفاعی جزیره را از آن خود کرده است. برتری 3-0 هفته گذشته شاگردان کلوپ در برابر واتفورد و ثبت یک کلین شیت دیگر کافی بود تا لیورپول یک رکورد را در تاریخ این باشگاه ثبت کند. در حقیقت سابقه نداشته که لیورپول با گذشت 13 هفته از رقابت ها این تعداد گل را دریافت کرده باشد.

یکی از عوامل این پیشرفت پررنگ قرمزها در فاز دفاعی، ویرجیل فن‌دایک مدافع هلندی لیورپول بوده است. فن دایک 27 ساله در زمستان 2018 با قراردادی به ارزش 75 میلیون پوند از ساوتهمپتون به لیورپول پیوست تا گرانترین مدافع فوتبال لقب گیرد. لیورپول در 40 مسابقه با حضور فن‌دایک تنها 35 گل دریافت کرده است.

جیمی کرگر، اسطوره باشگاه لیورپول در ستون اختصاصی خود برای نشریه تلگراف درباره فن‌دایک چنین گفت: «وقتی لیورپول در سال گذشته با فن‌دایک قرارداد بست، تصور کردم لیورپول با بازیکن خوبی قرارداد امضا کرده است. اما من در آن زمان ارزش او را درک نکرده بودم. کمتر بازیکنی توانسته چنین تاثیر سریع و عمیقی را بر لیورپول بگذارد. از دربی مرسی ساید در ژانویه گذشته که با گلزنی او هم همراه بود، فن‌دایک ثابت کرده یکی از بهترین خریدهای باشگاه در 30 سال گذشته بوده است.

او اکنون هم تراز با بازیکنی نظیر محمد صلاح است. اما اگر به همین روند ادامه داده و موفق به کسب جام شود، می‌توان پا را فراتر گذاشت و او را با افرادی نظیر جان بارنز، کنی دالگلیش و گریم سونس مقایسه کرد. اساطیری که به محض پوشیدن پیراهن باشگاه سطح تیم و هم تیمی های خود را ارتقا دادند.»

۶    
آی اسپورت
2018-12-02 08:44:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر