فهرست
این ۵ نفر؛ رکوردی که متعلق به بزرگان نیست!
این ۵ نفر؛ رکوردی که متعلق به بزرگان نیست!

این ۵ نفر؛ رکوردی که متعلق به بزرگان نیست!

آی اسپورت - شنبه و در یکی از مسابقات هفته پنجم بوندسلیگا بایرن مونیخ میزبان کلن بود و در پایان با نتیجه ۴-۰ حریف خود را شکست داد. اتفاق ویژه این بازی نخستین تاثیرگذاری های فیلیپه کوتینیو، ستاره برزیلی باواریایی ها بود. او که پیش از این نتوانسته بود با پیراهن بایرن اثرگذاری خاصی داشته باشد در این مسابقه از روی نقطه پنالتی گل زد و پاس گل چهارم تیمش را هم به ایوان پریشیچ داد. اکنون کوتینیو بعد از سری آ، لیگ برتر انگلیس و لالیگا در بوندسلیگا هم گلزنی کرد تا وارد یک فهرست ویژه شود.

فیلیپه کوتینیو اکنون به پنجمین بازیکنی بدل شده که توانسته در ۴ لیگ بزرگ اروپایی -لیگ برتر انگلیس، لالیگا اسپانیا، بوندسلیگا آلمان و سری آ ایتالیا- گلزنی کند. اگر فکر می‌کنید ۴ بازیکن دیگر از بزرگان دنیای فوتبال بوده اند، احتمالا اشتباه کرده اید. 

فیلیپه کوتینیو

۳ گل در سری آ، ۴۱ گل در لیگ برتر انگلیس، ۱۸ گل در لالیگا، یک گل در بوندسلیگا

بیایید فهرست را با آخرین ورودی آغاز کنیم. کوتینیو در دوران حضور خود در لیورپول توانست شهرت خاصی در زدن گل های تماشایی و کاشته به دست آورد. در ۶فصل حضور در جمع قرمزهای مرسی ساید او ۴۱ گل به ثمر رساند که عمده آن ها شگفت انگیز بودند. تعجبی ندارد که بدانیم او اولین گل خود در لیگ های اروپایی را نیز روی یک ضربه ایستگاهی تماشایی با پیراهن اینتر وارد دروازه فیورنتینا کرده است. (می ۲۰۱۱)

احتمالا خیلی ها اکنون به خاطر ندارند که کوتینیو نه با پیراهن بارسلونا، بلکه با پیراهن اسپانیول به لالیگا وارد شد و در ۱۶ بازی برای تیم مائوریسیو پوچتینو در فصل ۲۰۱۱ پنج گل به ثمر رساند. او ۱۳ گل دیگر را هم با پیراهن تیم بزرگ کاتالونیا به کارنامه خود افزود و اکنون همگان منتظرند تا ببینند او در دوران حضور قرضی در بایرن، چه آماری در بوندسلیگا از خود به جا خواهد گذاشت.

کوین پرینس بواتنگ

۱۶ گل در بوندسلیگا، ۱۰ گل در لالیگا، ۳ گل در لیگ برتر انگلیس، ۱۶ گل در سری آ

البته دیدن بواتنگ در این فهرست تعجب آور نخواهد بود. او در ۱۱ باشگاه اروپایی بازی کرده و هنوز هم ۳۲ سال دارد!

او در بوندسلیگا برای هرتابرلین، شالکه و آینتراخت فرانکفورت گل زده و علیرغم انجام ۱۰ بازی برای دورتموند در فصل ۲۰۰۸ نتوانست برای زنبورها گلزنی کند. گل های لیگ برتری او متعلق به دوران حضور در پورتسموث هستند و بواتنگ در طول یک فصل و نیم بازی برای تاتنهام نتوانست حریفی را غافلگیر کند.

بواتنگ در یکی از شگفت انگیزترین انتقال های ممکن به شکل قرضی به بارسلونا پیوست اما موفق به گلزنی نشد تا همچنان لاس پالماس، تنها باشگاه لالیگایی باشد که او برای آن گلزنی کرده است. او که پیش از این در سری آ برای میلان و ساسولو گلزنی کرده بود، در نخستین بازی برای باشگاه جدیدش، فیورنتینا، دروازه ناپولی را گشود. بواتنگ البته سابقه عضویت در جنوا را هم دارد اما هرگز برای این باشگاه به میدان نرفت.

اوبافمی مارتینز

۶ گل در بوندسلیگا، ۷ گل در لالیگا، ۲۸ گل در لیگ برتر انگلیس، ۲۸ گل در سری آ

این نام شاید یادآور کابوس هواداران آرسنال باشد چرا که گل اوبافمی مارتینز در دقیقه ۸۹ برای بیرمنگهام در جریان فینال جام اتحادیه ۲۰۱۱ به معنای شکست ۲-۱ آرسنال بود اما مارتینز تمامی ۲۸ گل خود در لیگ برتر انگلیس را برای نیوکاسل در سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ به ثمر رساند. قبل از حضور در فوتبال انگلیس، مارتینز به عنوان یک بازیکن جوان در اینترمیلان نامی برای خود دست و پا کرده بود؛ او در دوران حضور در اینتر هم دقیقا موفق به زدن 28 گل در سری آ شده بود.  مارتینز در فصل ۲۰۰۹ برای وولفسبورگ، مدافع عنوان قهرمانی بوندسلیگا ۶ گل به ثمر رساند و در آخرین مقصد اروپایی خود، در فصل ۲۰۱۲ در لالیگا 7 گل برای لوانته زد؛ گل هایی که برای حضور او در این فهرست الزامی بودند.

بویان کرکیچ

یک گل در بوندسلیگا، ۲۶ گل در لالیگا، ۱۴ گل در لیگ برتر انگلیس، ۱۰ گل در سری آ

بویان قرار بود به یکی از بزرگان بارسلونا بدل شود. او جوان ترین گلزن تاریخ بارسا در لالیگا بود و این رکورد را تا همین چند روز قبل هم در اختیار داشت، اما افت و خیزهای زیاد موجب شد تا او سفرهای زیادی به باشگاه های کوچک و بزرگ اروپایی داشته باشد.  تمامی گل های لالیگایی او برای بارسا به ثمر رسیدند و او نتوانست در زمان حضور در آلاوز در فصل ۲۰۱۷ گلزنی کند. گل های لیگ برتری او سهم استوک سیتی بودند و کرکیچ در ایتالیا برای دو باشگاه بزرگ رم و میلان موفق به گلزنی شد. یک نیم فصل حضور در ماینتز (۲۰۱۷) و یک گل در ۱۱ مسابقه، برای اضافه کردن بوندسلیگا به لیگ های فتح شده توسط بویان کافی بود. اگر می‌خواهید اکنون بویان را ببینید، بازی های مونترئال ایمپکت را در MLS دنبال کنید.

جاناتان دی‌گوژمان

۳گل در بوندسلیگا، ۶ گل در لالیگا، ۹ گل در لیگ برتر انگلیس، ۶ گل در سری آ

هواداران سوانسی سیتی خاطرات شیرینی از دی‌گوژمان دارند چرا که او عضوی از سوانسی تحت هدایت مایکل لادروپ بود که در فصل ۲۰۱۲ قهرمان جام اتحادیه شد. در طول ۲ فصل حضور در ولز، او ۹ گل لیگ برتری برای سوانسی به ثمر رساند. دی‌گوژمان در فصل ۲۰۱۴ برای ناپولی ۳ بار گلزنی کرد و بعدها برای کارپی و کیه‌وو نیز سه گل دیگر به ثمر رساند. گل های لالیگایی او متعلق به دوران حضور در مایورکا هستند (فصل های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱) و او در زمان حضور در ویارئال نتوانست گلی به ثمر رساند. هافبک سابق فاینورد از سال ۲۰۱۷ تاکنون در آینتراخت فرانکفورت حضور دارد و با ۳ گل، توانسته طعم گلزنی در بوندسلیگا را هم بچشد.

نود

۱    
آی اسپورت
2019-09-22 23:40:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر