فهرست
پرسپولیس متخصص بردهای اقتصادی
پرسپولیس متخصص بردهای اقتصادی

پرسپولیس متخصص بردهای اقتصادی

آی اسپورت - پرسپولیس که ۲ فصل گذشته را با قهرمانی پشت سر گذاشته بود در این دوره لیگ باید با پنچره بسته نقل و انتقالات پا به رقابتها می‌گذاشت.با توجه به کمبود بازیکن پیش‌بینی می‌شد که این تیم اقتدار گذشته را نداشته باشد. پرسپولیس پس از برگزاری ۱۲ بازی نسبت به ۲ فصل گذشته امتیاز کمتری دارد ولی هنوز جزو مدعیان اصلی قهرمانی است.

پرسپولیس در این فصل به بردهای با حداقل اختلاف قناعت کرده است.این تیم در این فصل فقط یک بار پیروزی با تفاضل بیش از یک گل را تجربه کرده است (هفته دوم برابر فولاد) و ۵ پیروزی دیگر این تیم تنها با اختلاف یک گل بوده است.پرسپولیس با زدن ۱۲ گل موفق به کسب ۲۴ امتیاز شده است.سرخپوشان در هر بازی که گل زدند، زمین را دست خالی ترک نکردند و به جز بازی با صنعت نفت که با نتیجه تساوی پایان یافت در بقیه دیدارها به پیروزی رسیدند.

این عملکرد باعث شده تا این تیم  به ازای هر گل زده ۲ امتیاز کسب کرده باشد که در تاریخ لیگ‌برتر نسبت بی‌نظیری محسوب می‌شود.پیش از این در اولین دوره لیگ فجرسپاسی به ازای هر گل زده ۱.۸ امتیاز و استقلال خوزستان در لیگ پانزدهم ۱.۷۳ امتیاز بدست آورده بود.

سبک بازی اقتصادی پرسپولیس، نشأت گرفته از بضاعت کم این تیم از نظر تعداد مهره است و برانکو به خوبی توانسته تیمش را با این وضعیت تطبیق دهد. دست بسته پرسپولیس باعث شده تا این تیم کم گل بزند اما از نظر نتیجه‌گیری تفاوت چشم‌گیری ایجاد نشود.پرسپولیس که در هر ۳ فصل گذشته عنوان بهترین خط حمله لیگ را به خود اختصاص داده بود در این دوره به طور متوسط در هر بازی تنها یک گل زده و با بهترین خط حمله لیگ فاصله زیادی دارد.پرسپولیس در نیم فصل دوم با اضافه شدن مهره‌های هجومی نظیر سروش رفیعی، مهدی ترابی و مهدی شریفی تقویت خواهد شد و باید دید این تغییرات سبک بازی پرسپولیس را تغییر خواهد داد یا خیر.

نود

۱۱ ۲  
آی اسپورت
2018-12-02 17:51:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
Hosein
يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷، ۱۹:۴۶
فوتبال شون یونانی زمان اتوره هاگل جزااب نیس
۲
سیامک
يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷، ۲۲:۴۲
محبوب افغانها
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر