فهرست
مدیرعامل پیکان: تغییر کادر فنی، راه حل ما نیست/ از سعید دقیقی انتظار گلزنی داریم
مدیرعامل پیکان: تغییر کادر فنی، راه حل ما نیست/ از سعید دقیقی انتظار گلزنی داریم

مدیرعامل پیکان: تغییر کادر فنی، راه حل ما نیست/ از سعید دقیقی انتظار گلزنی داریم

آی اسپورت - علیرغم حضور پدقدرت در فصل نقل و انتقالات، پیکانی ها لیگ برتر چهاردهم را بسیار بد آغاز کرده اند. مدیرعامل این باشگاه اما امروز در گفتگو با فارس، از صبر و حوصله و عدم تغییر کادر فنی در شرایط فعلی حرف زده است. 

شرایط این روزهای پیکان چگونه است؟ 

ما در شش هفته سه مساوی و سه شکست کسب کرده‌ایم که نتیجه خوبی نمی‌تواند باشد، نقاط ضعف تیم را ارزیابی می‌کنیم تا بتوانیم هر چه زودتر از این حالت خارج شویم. بازیکنان و کادر فنی هم تلاش بیشتری می‌کنند و امیدوارم هر چه زودتر بتوانیم شرایط بهتری را به دست آوریم.

پیکان در سال 83 نیز با چین مشکلی مواجه شده بود و در شش هفته ابتدایی به برترری نرسید و 4 سرمربی عوض کرد و در نهایت به لیگ یگ رفت. آیا نگران تکرار این سرنوشت نیستید؟ 

 این موضوع نشان می‌دهد که تغییر کادر فنی صحیح نیست و نمی تواند راه‌حل به حساب آید بلکه موضوع باید ریشه‌ای حل شود و بخشی مربوط به بازیکنان و بخشی مربوط به کادر فنی می‌شود. من به نتیجه پیکان در سال 85ـ86 اشاره می‌کنم که این تیم تا 10 هفته ابتدایی در انتهای جدول قرار داشت اما فکر کنم با پیروزی مقابل ذوب‌آهن و یا پاس چهار، پنج گل پیاپی به دست آوردیم و در پایان نیم فصل در رده پنجم و در پایان فصل در رده هفتم قرار گرفتیم.

راه حل خروج از این بحران چیست؟

با کمی صبر و حوصله این مسائل برطرف خواهد شد، ما بازیکنان بدی نداریم، از سعید دقیقی انتظارمان این است که از توانایی‌اش استفاده کند و بتواند گل بزند، البته می‌دانم اگر پای او به گلزنی باز شود در ادامه نیز موفق‌تر ظاهر خواهد شد و گل‌های بیشتری به ثمر می‌رساند. ما صحبت‌هایی با کادر فنی و بازیکنان انجام می‌دهیم تا از لحاظ روحی و روانی در شرایط بهتری قرار گیرند، به هر حال وقتی تیمی می‌بازد، از لحاظ روحی و روانی دچار مشکل می‌شود. ما با بازیکنان هر روز جلسه می‌گذاریم، این موضوع را بررسی می‌کنیم که چرا نمی‌توانیم از موقعیت‌های به دست آمده استفاده کنیم.

آیا به جذب بازیکنان جدید فکر می کنید؟ 

 سهمیه لیگ برتری ما پر شده است، متأسفانه سازمان لیگ قانون جدیدی گذاشته و در حالی که سال گذشته تیم‌ها می‌توانستند 8 بازیکن لیگ برتری جذب کنند امسال به 7 بازیکن برای تیم‌های راهیابی‌شده به لیگ برتر درنظر گرفته شده است. ساموئل هم جزو بازیکن لیگ برتری است و هم سهمیه خارجی به حساب می‌آید، این از جمله ضعف‌های موجود در نقل و انتقالات است که باید برطرف شود. همچنین در سال گذشته 22 بازیکن بزرگسال جذب می‌کردیم که امسال به 18 بازیکن کاهش یافته، اگر همان روال گذشته پابرجا بود ما می‌توانستیم چهار بازیکن دیگر را جذب کنیم. به هر حال ما یک سهمیه آسیایی داریم که قصد داریم مهاجم زهرداری را جذب کنیم تا بتواند به سایر بازیکنان ما کمک کند. 

آیا باشگاه شما وحید حیدریه را به تیم امید خواهد داد؟

 ما یک بازیکن دیگر هم در تیم امید داشتیم که بنا به نظر کادر فنی در لیست نهایی قرار نگرفته به هر حال وظیفه ما حمایت از تیم ملی امید است و قطعاً او را دراختیار این تیم قرار می‌دهیم و امیدواریم بتواند تیم ملی امید در مسابقات موفق ظاهر شود.

ظاهرا در دیدار هفته گذشته شما بین هواداران کتاب پخش شد. داستان این کتاب ها جیست؟

باشگاه‌ها پسوند فرهنگی ـ ورزشی را با خود یدک می‌کشند و به همین دلیل باید کارهای فرهنگی هم انجام شود، ما هم به دلیل اینکه هفته گذشته یکی دو روز از شهادت امام صادق(ع) می‌گذشت، کتاب جیبی کوچکی تهیه کردیم که به دو زبان انگلیسی و فارسی نوشته شده بود و 10، 11 داستان کوتاه و جذاب در آن وجود داشت. مطالعه این کتاب زمان کمی را از مخاطبین گرفت اما بار معنوی و فرهنگی بالایی داشت. ما کار فرهنگی را از اینجا شروع کردیم و تماشاگرانی که این کتاب را خواندند از آن راضی بودند، همچنین به بازیکنان خارجی خود هم این کتاب را دادیم و امیدوارم بتوانیم دراختیار سایر تیم‌ها هم قرار بدهیم.

f

  ۱  
آی اسپورت
2014-08-30 12:28:39
نظر دهید

۱ نظر
تراختوری
شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۳، ۱۴:۵۸
آقای دقیقی بهتربودتوتراختورمیموندی مطمعنم خودتم ازرفتنت پشیمون شدی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر