فهرست
تغییرات در نحوه سیدبندی لیگ قهرمانان اروپا
تغییرات در نحوه سیدبندی لیگ قهرمانان اروپا

تغییرات در نحوه سیدبندی لیگ قهرمانان اروپا

آی اسپورت- پس از انتقادات زیادی که از شیوه سیدبندی یوفا برای لیگ قهرمانان شد، یوفا قصد دارد تغییراتی در نحوه سیدبندی انجام دهد.

طبق تغییرات پیشنهادی، قهرمان دوره قبل و نیز قهرمانان هفت لیگ برتر رده‌بندی یوفا در سید شماره‌ی یک قرار خواهند گرفت. با شیوه‌ی فعلی آرسنال که فصل را با رتبه‌ی چهارم به پایان برده بود در سید یک و منچسترسیتی قهرمان لیگ برتر در سید دوم جای گرفته بودند.

میشل پلاتینی رئیس یوفا امیدوار است قوانین جدید سیدبندی مانع شود که قهرمان لیگ یک کشور در جایگاه پایین‌تری نسبت به تیم‌های دیگری که از همان کشور به مسابقات راه یافته‌اند قرار بگیرد. همچنین از دید برخی کارشناسان قوانین باید به گونه‌ای تنظیم شوند که شرایطی مانند گروه یک رقابت‌های امسال پیش نیاید که قهرمانان لیگ‌های چهار کشور ایتالیا (یوونتوس)، اسپانیا (اتلتیکو مادرید)، هلند (آژاکس) و سوئد (مالمو) را در خود جای داده است.

این پیشنهاد جدید باید در جلسه‌ی آتی کمیته‌ی اجرایی یوفا در اواخر تابستان به تصویب برسد و امیدهایی وجود دارد که از فصل بعدی لیگ قهرمانان اروپا به مرحله‌ی اجرا در آید. در نظام فعلی، عملکرد تیم‌ها در پنج دوره‌ی اخیر لیگ قهرمانان و رتبه‌ی لیگ کشور آن‌ها در رده‌بندی یوفا در سیدبندی نقش ایفا می‌کنند.

     
آی اسپورت
2014-08-30 13:20:10
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر